דוח קופות מנומנמות, 21.02.21: קר שם בחוץ

"הקרודים" הוא להיט מגפה, וסין ממציאה מספרים.

בסוף השבוע האחרון בארצות הברית היה גל קור רציני מאוד בנוסף לקורונה ככה שאף אחד לא הלך לקולנוע. ברצינות, יש שני סרטים שהצליחו להכניס מעל מיליון דולר אז לפחות הם נותנים לנו משהו לדבר עליו.

ויש על מה לדבר כי "הקרודים 2: עידן חדש" נמצא במקום הראשון עם עוד 1.7 מיליון דולר. כן, בשבוע ה-13 שלו בקולנוע כשהוא זמין לרכישה באינטרנט באופן חוקי הוא עדיין שולט בקופות. גם בשבוע שעבר הוא היה במקום הראשון ומנע מ-"יהודה איש קריות והמשיח השחור" לפתוח במקום הראשון, אם כי שניהם הכניסו 2 מיליון דולר וההפרש בין הכנסות הסרטים היה קצת פחות מתשעת אלפים דולר. אבל מקום ראשון זה מקום ראשון. 

"הקרודים: עידן חדש" הוא הסרט הראשון מאז "טנט" שחצה את רף ההכנסות של 50 מיליון דולר בארצות הברית מאז תחילת המגיפה, עניין די גדול וגם די עצוב לראות מה נחשב ללהיט בימינו. הסרט הכניס 154 מיליון דולר ברחבי העולם, מה שאומר שבשאר העולם "טנט" מוביל ובגדול (363 מיליון דולר) אבל "עידן חדש" לא אמור להיות ה"טנט" הבא. הוא בסך הכל סרט לכל המשפחה שיצא בשיא המגפה ומצליח להשאיר אבק לרוב הסרטים שיצאו אחריו ולפניו.

במקום השני נמצא "הדברים הקטנים" עם עוד 1.2 מיליון דולר. הסרט הכניס עד כה 11 מיליון דולר בארצות הברית שזה חביב בהתחשב בכך שהסרט זמין בחינם למנויי HBO MAX והכניס בסך הכל 20 מיליון דולר ברחבי כל העולם. צריך לקחת בחשבון שהסרט לא מוקרן כמעט בשום מקום מחוץ לארצות הברית, כי אין כרגע כמעט בתי קולנוע פתוחים כיוון ששאר העולם די נמצא בסגר.

למרות כל זה "הדברים הקטנים" נמצא בעמדה יותר טובה מהמקום השלישי שגם הוא סרט שיצא במשולב לקולנוע ול-:HBO MAX "יהודה איש קריות והמשיח השחור" שהכניס בסוף השבוע האחרון והשני שלו בקולנוע רק 905,000 דולר. הסרט, שמבוסס על סיפור אמיתי, מספר את סיפורו של פרד המפטון (דניאל קלויה) שהיה יו"ר הפנתרים השחורים בשיקגו בסוף השישים והחל לעלות כמנהיג בקהילה השחורה ווויליאם אוניל (לאקית' סטנפילד) שהיה מודיע של האף.בי.איי. כאמור, הסרט הרוויח מעט, אך בכלליות נראה שזה לא סרט שמיועד לקופות, אלא בעיקר לפרסים ובמובן הזה לא הייתי דואגת לו, דרכו של דניאל קאלויה למועמדות שנייה לאוסקר נראית בטוחה מאוד כרגע עם מועמדויות בגלובוס הזהב וגילדת השחקנים. 

מפה והלאה הטבלה נראית די משעממת: במקום הרביעי נמצא "וונדר וומן 1984" עם עוד 805,000 דולר ו-159 מיליון דולר בסך הכול. במקום החמישי נמצא "הצלף" עם עוד 775,000 דולר ו-15 מיליון דולר בסך הכול (לא רע בכלל). במקום השישי נמצא "ציידת מפלצות" עם עוד 510,000 דולר ו-25 מיליון דולר בסך הכול. 

במקום השביעי יש לנו כניסה חדשה: "ארץ הנוודים" (Nomadland) שהכניס 503,000 דולר בסוף השבוע הראשון שלו בקולנוע. פרנסס מקדורמנד משחקת בתפקיד הראשי כאישה שבעלה נפטר ומחליטה אחרי שהיא מאבדת את עבודתה להצטרף לנוודים שחיים בקארוון שלהם ונודדים ברחבי ארצות הברית. כמות הפרסים שהסרט כבר זכה בהם (בחירת הקהל בפסטיבל הסרטים הבינלאומי בטורונטו, אריה הזהב בפסטיבל הסרטים של ונציה ועוד רבים) והפרסים הרבים שאליהם הוא מועמד כשהבולט שבהם הוא גלובוס הזהב עם ארבע מועמדויות (סרט הדרמה הטוב ביותר, השחקנית הטובה ביותר בסרט דרמה, התסריט הטוב ביותר והבמאית הטובה ביותר) הופכים אותו למועמד כמעט ודאי לאוסקר ככה שאני מניחה שהסרט לא מודאג יותר מדי מההכנסות שלו. מי יודע, עד ש"הנצחיים" של מארוול יגיעו לקולנוע אולי הם יוכלו להתהדר בקלואי ז'או כבמאית זוכת אוסקר. 

במקום השמיני נמצא "אדמה" (Land) שבסוף השבוע השני שלו בקולנוע הכניס 500,010 דולר. זהו הסרט הראשון בבימויה של רובין רייט שגם משחקת בתפקיד הראשי בסרט. בסרט היא משחקת אישה שאיבדה את כל משפחתה ומחליטה לעבור לגור לבד בשממה, עד שהחורף הקשה מאלץ אותה לקבל עזרה מעוד נשמה בודדה שחיה באזור עד שהיא תלמד להסתדר לבדה. הסרט פתח במקום השישי בסוף השבוע הקודם ככה שלא מצפה לו חיים קולנועיים סוערים מידי. בסך הכל הסרט הכניס 1.6 מיליון דולר עד כה. 

במקום התשיעי נמצא "חדשות העולם הגדול" שהכניס עוד 241,805 דולר ו-11.7 מיליון דולר בסך הכל, ובמקום העשירי נמצא הסרט הכי ותיק בטבלה "המלחמה עם סבא" שבסוף השבוע העשרים שלו הכניס עוד 233,262 דולר ו-36 מיליון דולר בסך הכל.

בגזרת חדשות מסין, בסוף השבוע שעבר יצא שם סרט שאף אחד מחוץ לסין (כנראה) לא שמע עליו בשם " Detective Chinatown 3" שהכניס לטענתם 398 מיליון דולר בסוף השבוע הראשון שלו. מה שאומר שהוא שבר את השיא לסוף השבוע הכי מכניס אי פעם במדינה אחת לסרט, שיא שהיה שייך ל"נוקמים: סוף המשחק" שפתח עם 357 מיליון דולר בארצות הברית. האם אנחנו מאמינים למה שהם טוענים? אין סיכוי. הסרט הקודם בסדרה הזאת פתח עם 154 מיליון דולר שזה די רחוק מ-398 מיליון דולר. כדי להגיע לסכום של הנוקמים בתי הקולנוע היו מפוצצים ועבדו מסביב לשעון והבאזז היה אינסופי. עכשיו אנחנו באמצע מגיפה. בתי הקולנוע, גם בסין, עובדים באופן מופחת ומוגבל ורובם עדיין בכלל סגורים ככה שלדעתי המספר הזה מומצא לחלוטין. אני לא יודעת למה דיווחו עליו בתור עובדה מוגמרת כשדי ברור שסין בסך הכל רוצה להראות שאצלם עסקים כרגיל כשזה בבירור לא המצב.

בינתיים בעדכונים קצת יותר מבוססים "נשמה" של פיקסאר חצה את ההכנסות של 100 מיליון דולר ככה שיש לו את וזה נחמד. 

"טום וג'רי" אמור לצאת לקולנוע בסוף השבוע הקרוב בבתי הקולנוע בעולם וב-HBO MAX בארצות הברית ללא תוספת תשלום. הסרט אמור לתת משהו חדש למשפחות לצפות בו אבל אני לא בטוחה שזה יהיה "הקרודים 2" הבא. בינתיים הסרט יצא בכמה מקומות בעולם והכניס 5.1 מיליון דולר, אבל יש לו ארכה של שבוע אחד בלבד לפני שיוצא לבתי הקולנוע "ריה והדרקון האחרון" של דיסני, אם כי הוא יצא לבתי הקולנוע ולדיסני פלוס בתוספת 30 דולר בו זמנית ככה שאני לא יודעת איזה פייט הוא ייתן. יהיה מעניין. אולי.