דוח קופות שבורות, 21.04.2024: חמוצה-מתוקה

הג'נטלמנים של גיא ריצ'י יכולים להביס נאצים, אבל לא את אמריקה.

למרות הסרטים החדשים שיצאו, "הקרב על אמריקה" הצליח לשמור על המקום הראשון עם עוד 11 מיליון דולר. זאת ירידה של 56 אחוזים בהכנסות מסוף השבוע הקודם – לא בדיוק מספר אידיאלי לסרט עם פתיחה לא ענקית, אבל לא התרסקות. ההכנסות הכלליות של הסרט עומדות על 51 מיליון דולר. זה אומר שהסרט כיסה (לכאורה) את התקציב שלו של 50 מיליון דולר, אם כי לא כולל פרסום ולא את החלוקה של הכסף עם המפיצים. ובכל זאת, יש מצב שבסוף המצב הכלכלי שלו יהיה סביר ויצדיק את תג המחיר לסרט הכי יקר של A24 עד כה.

סרט האימה "מתוקה רצח" פתח במקום השני עם 10.2 מיליון דולר. לסרט אימה רגיל זה היה יכול להיות אחלה אבל הסרט הזה מתהדר בתג מחיר של 28 מיליון דולר, כך שלא בטוח שסרט האימה הזה יצליח אפילו לכסות את התקציב שלו. מתחתיו, "גודזילה x קונג: אימפריה חדשה" ירד למקום השלישי עם עוד 9.5 מיליון דולר, ירידה של 38 אחוזים בלבד מסוף השבוע שעבר. ירידה לא רעה בכלל לסרט בסוף השבוע הרביעי שלו על המסכים. ההכנסות הכלליות של הסרט עומדות על 487 מיליון דולר, ככה שהסרט רואה כבר את קו ה-500 מיליון דולר בקופות באופק. ציון דרך די מרשים בימינו.

במקום הרביעי יש עוד כניסה חדשה: סרטו החדש של גיא ריצ'י, "היחידה ללוחמה לא ג'נטלמנית", שפתח עם 8.9 מיליון דולר. הסרט הקודם של ריצ'י, "החוזה", פתח עם 6.3 מיליון דולר ככה שסוף סוף נראה שריצ'י במגמת עלייה, לא משנה כמה קטנה. אולי התגובות לסרט יעזרו לו בהמשך, עם ציון של A- בסינמה סקור.

גם במקום החמישי יש סרט דנדש: "Spy x Family Code: White", שפתח במקום החמישי עם 4.8 מיליון דולר. זהו סרט שמבוסס על מנגה פופולארית אבל כנראה לא פופולארית מספיק כדי למשוך הרבה תשומת לב בארצות הברית. מחוץ לארצות הברית המצב שונה לחלוטין, וההכנסות הכלליות של הסרט עומדות על 45 מיליון דולר מכובדים. לא להיט אבל נחמד מאוד.

במקום השישי, "קונג פו פנדה 4" ממשיך לעשות חיל עם עוד 4.6 מיליון דולר. זאת ירידה פיצית של 15 אחוזים בהכנסות מסוף השבוע הקודם, כשההכנסות הכלליות של הסרט עומדות על 481 מיליון דולר. לא רע, אבל אני בספק שהסרט יצליח לעקוף את ה-521 מיליון שהרוויח הסרט הקודם בזיכיון. מתחתיו, "מכסחי השדים: אימפריה קפואה" הכניס עוד 4.4 מיליון דולר. למרות שזאת ירידה של רק 23 אחוזים בהכנסות מסוף השבוע הקודם, זה עדיין לא מספיק בהתחשב בנתוני הפתיחה החלשים של הסרט. ההכנסות הכלליות של הסרט עומדות על 176 מיליון דולר מאכזבים ביותר ויש סיכוי לא רע שהפרנצ'ייז הזה ייכנס להקפאה.

במקום השמיני "חולית: חלק שני" הכניס עוד 2.9 מיליון דולר, שזה נחמד בהתחשב בכך שהסרט זמין עכשיו לרכישה דיגיטלית. ההכנסות הכלליות של הסרט עומדות על 696 מיליון דולר. עוד פוש קטן והוא ב-700 (לשם השוואה, הרווחים הכוללים של הסרט הראשון היו טיפה יותר מ-400 מיליון). "איש הקוף" ממשיך ליפול והפעם למקום התשיעי עם עוד 2.2 מיליון דולר. חבל על דב פאטל. ואת העשירייה סוגר "אות משמיים: הסימן הראשון" עם עוד 1.7 מיליון דולר ו-45 מיליון בסך הכול. זה די רחוק מה-60 מיליון דולר של הסרט הראשון וזה לא כולל התאמה לאינפלציה.

בסוף השבוע הבא עולה "מתחרים" בכיכובה של זנדאיה, סרט שעוקב אחר משולש אהבה הרסני בעולם הטניס. מולו הולך לצאת "Unsung Hero", שכדאי לקחת בחשבון כי אי אפשר להמעיט בכוחם של סרטים דתיים בארצות הברית. גם "הנוסע השמיני" יוצא מחדש לקולנוע ויהיה מעניין לראות אם הוא יצליח להיכנס לטבלה בכלל.