דוח קופות שבורות, 21.05.23: מנוע דיזל

הפרנצ'ייז הותיק נוסע למקום הראשון, אבל בגבול המהירות החוקית.

אמנם השבוע יש לנו מקום ראשון חדש, אבל אי אפשר להכתיר אותו כהצלחה מסחררת. "מהיר ועצבני 10" פתח במקום הראשון עם 67 מיליון דולר. כן, סרטים של "מהיר ועצבני" בדרך כלל לא פותחים עם מעל ל-100 מיליון אבל זאת הפתיחה השביעית הכי גדולה בזיכיון, אפילו לא מקום טוב באמצע. לשם השוואה, "מהיר ועצבני 9" פתח עם 70 מיליון דולר וזה בתקופה שעדיין נחשבה בתוך הקורונה.

למזלו, וכמו תמיד בפרנצ'ייז, הסרט עושה את רוב הכסף שלו מחוץ לארצות הברית, עם הכנסות של 251 מיליון דולר בסוף השבוע הראשון, כך שההכנסות הכלליות של הסרט עומדות על 318 מיליון דולר. זאת פתיחה די מרשימה לסרט בימינו.

עוד חדשות טובות מגיעות גם מ"שומרי הגלקסיה: חלק 3", שהכניס עוד 32.4 מיליון דולר. זאת ירידה של 47.7 אחוזים בהכנסות מסוף השבוע הקודם, שזה לא רע לסרט גדול כשעוד סרט גדול נכנס לתמונה, אם כי קצת פחות מרשים לסרט בסוף השבוע השלישי שלו בקופות. גם כאן,  266 מיליון דולר של הכנסות בארצות הברית לא נראים מאוד מרשימים, אבל ההכנסות הכלליות של הסרט עומדות על 660 מיליון דולר וזה כבר בהחלט מתקדם בכיוון הרצוי כדי לעקוף את ה-869 מיליון דולר של הסרט הקודם.

אפילו עוד חדשות טובות מגיעות מ"האחים סופר מריו: הסרט", שנמצא במקום השלישי עם עוד 9.6 מיליון דולר. ירידה של 23.9 אחוזים בלבד בהכנסות, נתון מדהים כשלוקחים בחשבון שהסרט נהיה זמין באופן דיגיטלי בסוף השבוע האחרון. עם 549 מיליון דולר בארצות הברית בלבד, הסרט עלה למקום ה-14 בטבלת הסרטים הכי מכניסים בארצות הברית. ההכנסות הכלליות של הסרט עומדות על 1.2 מיליארד דולר, מה שמעלה את הסרט למקום ה-21 בטבלת הסרטים הכי מכניסים בכל הזמנים.

"מועדון הספר הטוב – הפרק הבא" ירד למקום הרביעי עם עוד שלושה מיליון דולר. זאת ירידה של 55.1 אחוזים בהכנסות מסוף השבוע הקודם, שזה לא נוראי לסרט בסוף השבוע השני שלו בקולנוע, אבל זה לא נהדר לסרט שלא הייתה לו פתיחה טובה מלכתחילה. ההכנסות הכלליות של הסרט עומדות על 16 מיליון דולר לא מרשימים. מתחתיו, "להעיר את השד" ממשיך להרשים במקום החמישי עם עוד 2.4 מיליון דולר, ובאופן מפתיע "ג'ון וויק 4" עלה מהמקום השביעי לשישי עם עוד 1.3 מיליון דולר. ההכנסות הכלליות של הסרט עומדות על 427 מיליון דולר. את מקומו כמספר שבע תפס "אלוהים, אתה שם? זאת אני, מרגרט" עם עוד 1.3 מיליון דולר ו-18 מיליון דולר בהכנסות כלליות.

מפה והלאה המצב של הטבלה פשוט נוראי. יש לנו שלושה סרטים שלא הצליחו להכניס אפילו מיליון דולר. שלושה.

במקום השמיני, "המהפנט" הכניס רק עוד 815,391 דולר. למרות שהוא פתח ממש בקטנה הוא עדיין הצליח להתרסק ב-66 אחוז בהכנסות שלו מסוף השבוע הקודם, שזה הישג די מרשים. אבל המקום התשיעי נותן לו תחרות בשיאים שליליים: "לאהוב מחדש" הכניס עוד 410,386 דולר בסוף השבוע האחרון, ירידה של 71.7 אחוזים בהכנסות מסוף השבוע הקודם. זה מספר שלא שומעים עליו אף פעם בסוף השבוע השלישי של סרט, לא משנה מה גודל ההכנסות. ההכנסות הכלליות של הסרט עומדות על 10.4 מיליון דולר. את הטבלה סוגר "מבוכים ודרקונים: כבוד בין גנבים" שהכניס עוד 405,862 דולר, וההכנסות הכלליות שלו עומדות על 207 מיליון דולר.

בסוף השבוע הסרט הגדול שהולך לצאת הוא "בת הים הקטנה". יהיה מעניין לראות עד כמה הסרט ישתלט על הקופות. יש עוד שלושה סרטים שינסו לצאת לצידו אבל אני לא צופה להם גדולות: "אבי החתן", שבו רוברט דה נירו לא מזניח את החוזה הבלתי כתוב שלו לעשות קומדיה אחת זניחה לחלוטין בשנה; "המכונה", על סטודנט שבזמן חופשה ברוסיה עשה טעויות שרודפות אותו 20 שנה לאחר מכן (זאת קומדיה) ו"קנדהאר", שהוא בקצרה עוד סרט אקשן של ג'רארד באטלר. יהיה מעניין לראות עד כמה "מהיר ועצבני 10" ו-"שומרי הגלקסיה: חלק 3" יצליחו להחזיק עם עוד סרט ענק בקולנוע.