דוח קופות שבורות, 21.4.2019: מחכים לנוקמים

'מקוללת' כבש את הפסגה, קפטן מארוול בעלייה, אבל כולם בעיקר מחכים לסוף השבוע הבא.

בסוף השבוע שלפני "הנוקמים: סוף המשחק" כולם עושים רק דבר אחד: מחכים ש"הנוקמים" יגיע כבר. כלומר, כן, יצאו סרטים חדשים, והיה סוף שבוע חגיגי גם בארצות הברית (פה היה פסח, שם זה היה פסחא) והיו כמה אנשים שהלכו לראות את הסרטים החדשים. אבל כל הסרטים שיצאו בסוף השבוע הנוכחי מודעים למצבם – הם מעבירים את הזמן כדי לפנות מקום לעוד זמן, כי "הנוקמים" הוא פצצת זמן של שלוש שעות ובהחלט צריך לפנות לו זמן.

את המקום הראשון לא מחזיק "שהאזאם!" (שנמצא במקום השני עם 16.4 מיליון דולר מכובדים וירידה קטנה של 32 אחוזים) אלא "מקוללת", הסרט שנשמע הרבה יותר באנגלית, שם שמו הוא "קללתה של לה לרונה". הסרט הוא סוג-של החלק השישי ביקום הקולנועי של "לזמן את הרוע" שלאט לאט צומח ופורח. סוג של, כי אומנם מופיעה בו דמות מהיקום המשותף הנ"ל, ואומנם הוא מתרחש באותה התקופה ועם אותו הטון של הסרטים הקודמים ביקום, אבל אף אחד לא ממש טרח להזכיר את זה במסע הפרסום שלו (רשום על הפוסטר "מהיוצרים של", לא "חלק מהיקום"), מה שמוביל לשאלה הלגיטימית האם הוא רשמית חלק מהיקום או לא. בכל מקרה, הפעם יש רוח ספרדית רשעה שרוצה לחטוף ילדים, אבל לא נראה לי שהעלילה היא החלק החשוב בסרט הזה. הסרט, שדי נקטל בביקורות, זכה לקטוף את המקום הראשון עם 26.3 מיליון דולר.

הסרט החדש השני שיצא השבוע הוא "פריצת דרך", על המשפחה שחווה משבר אמונה לאחר שאחד הילדים בה נכנס לתרדמת. כנראה עזר לסרט שהוא יצא בסוף שבוע של חג נוצרי או שיש מאחוריו אולפן גדול, כי הוא הרוויח כפליים מ"לא מתוכנן" וגרף 11.2 מיליון דולר בשבוע הפתיחה שלו ואת המקום השלישי בטבלה.

במקום הרביעי, "קפטן מארוול" עושה נה-נה-בננה לכל הציפיות ועולה ב-5 אחוזים, לסכום של 9.1 מיליון דולר. אנשים לא סתם יושבים בבית ומחכים ל"נוקמים" –  הם רצים ורואים שוב ושוב את "קפטן מארוול" עד ש"הנוקמים" יגיע (וזה מבלי להזכיר את הבחור שראה את הסרט 116 פעמים עד כה).

במקום החמישי "בוסית בקטנה" מצליח לספוג ירידה קלילה יחסית ולהשיג עוד 8.3 מיליון דולר, מה שמביא את הסרט להכנסות של 29 מיליון דולר בסך הכל – סימן מבטיח לכך שהסרט יכניס פי שניים מהתקציב שלו. מה שכן, נראה שהסרט הוא תופעה פנים אמריקאית בלבד – בחו"ל הסרט הרוויח עד כה רק 5 מיליון דולר, אבל אולי הוא ירוויח יותר בשבועות הבאים לאחר שיופץ בצורה רחבה יותר.

סרטי הילדים של הטבלה נהנים מסוף השבוע עם הילדים וסופגים ירידות מזעריות של אזור ה-30 אחוזים: “דמבו” במקום השישי עם הכנסות של 6.6 מיליון דולר, ו”מיסטר לינק" במקום התשיעי עם הכנסות של 4.1 מיליון דולר. יש לציין שלמרות סוף השבוע הטוב בצורה מפתיעה שניהם נחשבים כאכזבות עבור האולפנים שלהם, ולפחות עבור "מיסטר לינק" הנהדר –  זה חבל מאוד.

במקום השביעי והשמיני עדיין נמצאים איתנו סרטי האימה "בית קברות לחיות" (4.8 מיליון דולר) ו"אנחנו" (4.1 מיליון דולר). האחד הצליח לכסות את התקציב שלו והוא מרוצה, והשני להיט על והוא מרוצה ביותר. במקום האחרון, "הלבוי: עלייתה של מלכת הדמים" נאחז בקושי בקצה הטבלה עם ירידה עצומה של כמעט 70 אחוזים והכנסות של 3.9 מיליון דולר.

זאת כנראה הטבלה הכי מנומנמת שנראה בזמן הקרוב כי בשבוע הבא יוצא איזה סרט אחד, מה שמו – "הנושמים"? אומרים שהוא אמור להיות טוב.