דוח קופות שבורות, 22.01.2023: הפעם ההיא שאווטאר המשיך להיות מקום ראשון

הלם ותדהמה: ספין-אוף ל"חיפוש" וסרט אנימה עם שם מסורבל לא כבשו את הקופות.

עוד שבוע עבר ואם יש משהו שעדיין לא השתנה, זה השליטה המוחלטת של "אווטאר: דרכם של המים" בקופות, בטבלאות ובשיאים.

בסוף השבוע השישי שלו בקולנוע "אווטאר: דרכם של המים" עדיין נמצא במקום הראשון עם עוד 20 מיליון דולר, שזאת ירידה של 38.7 אחוזים בהכנסות מהסוף השבוע הקודם. ההכנסות הכלליות של הסרט חצו רשמית את קו 2 מיליארד הדולר והסרט הפך להיות החבר השישי בלבד במועדון האקסקלוסיבי הזה. זה הסרט השלישי של ג'יימס קמרון שחוצה את ההכנסות של 2 מיליארד, ככה שהוא שולט בחצי מהמועדון.

המספרים של הסרט בארצות הברית בלבד קצת יותר צנועים והסרט הכניס שם 598 מיליון דולר, מה שמספיק למקום ה-13 בטבלת הסרטים הכי מכניסים בארצות הברית. הסרט פשוט הכניס סכום בלתי ייאמן של 1.4 מיליארד דולר מחוץ לארצות הברית; כך שאפשר לראות שיש סכומי כסף אדירים מחוץ לארצות הברית שרוב הסרטים פשוט לא מגיעים אליהם. בכל אופן ג'יימס קמרון יכול להיות מאוד מרוצה מעצמו – סליחה, הוא די מרוצה מעצמו, אבל זה לא שיש ל"אווטאר: דרכם של המים" תחרות אמיתית בקופות.

במקום השני נמצא "החתול של שרק: משאלה אחת ודי" עם עוד 11 מיליון דולר. זאת ירידה מזערית של 18.4 אחוזים בהכנסות של הסרט. בנוסף הסרט עלה מהמקום השלישי למקום השני שזה תמיד בונוס יפה. ההכנסות הכלליות של הסרט עומדות על 298 מיליון דולר, שזה נחמד מאוד בהתחשב בכך שהסרט כבר זמין להשכרה דיגיטלית.

מתחתיו, "מייגן" הכניס עוד 9.7 מיליון דולר. זאת ירידה של 47 אחוזים בהכנסות מהסוף השבוע הקודם; ירידה קצת חדה לסרט בסוף השבוע השלישי שלו, אבל אין מה להיות עצובים בשביל "מייגן", לסרט יש הכנסות כלליות של 125 מיליון דולר על תקציב של 12 מיליון דולר. ככה שאין מה להתפלא שסרט ההמשך כבר נמצא בדרך.

הכניסה החדשה הגדולה של השבוע שייכת ל"נעדרת" שפתח עם 9.1 מיליון דולר. הסרט הוא סרט המשך אבל לא ממש ל"חיפוש" הנהדר. זאת לא פתיחה מזהירה אבל, היי, לסרט יש תקציב של רק 7 מיליון דולר אז נראה לי שהוא יסתדר.

"איש ושמו אוטו" עדיין מחזיק מעמד במקום החמישי עם עוד 8.8 מיליון דולר. נכון שזה לא סכום עתק, אבל סרטים בינוניים או קטנים בדרך כלל לא מחזיקים מעמד יותר מדי זמן בטבלה והסרט הזה נמצא בטבלה כבר חודש אז כל הכבוד לטום הנקס. ההכנסות הכלליות של הסרט עומדות על 56 מיליון דולר ככה שלפחות הוא כיסה את התקציב שלו של 50 מיליון דולר.

במקום השישי "נחיתת חירום" בכיכובו של ג'רארד באטלר הוא פחות בר מזל עם הכנסות של עוד 5.2 מיליון דולר – נפילה של 48.6%, וזה רק בסוף השבוע השני של הסרט בקולנוע. ההכנסות הכלליות של הסרט עומדות על 21 מיליון דולר כשהתקציב של הסרט הוא 25 מיליון דולר. אאוץ'. מצד שני, סרטים של ג'רארד באטלר מצליחים לא רע בכלל בשוק הדיגיטלי אז אולי שם הוא יפצה על החוסר. מתחתיו ובמצב אפילו יותר גרוע נמצא "מסיבת בית" עם עוד 1.6 מיליון דולר וההכנסות הכלליות שלו עומדות על 7.3 מיליון דולר.

במקום השמיני יש לנו את הפעם ההיא שסרט האנימה עם השם הפשוט והלא מסורבל בכלל "הפעם ההיא שנולדתי מחדש כרפש הסרט: קשר השני" (That Time I Got Reincarnated as a Slime the Movie: Scarlet Bond) יצא ופתח עם 1.5 מיליון דולר. זאת לא בדיוק פתיחה מרשימה במיוחד יחסית לסרטי אנימה אחרים, אבל אולי כן לסרטים עם שמות טיפשיים ובלתי ניתנים להגייה. מי יודע, אולי חלק מהאנשים פשוט מתו מתהליך הזדקנות בזמן שניסו לקנות לו כרטיסים בקופות. בכל מקרה, ההכנסות הכלליות של הסרט עומדות על 11.2 מיליון דולר. שוב, לא בדיוק מספר מרשים.

את הטבלה סוגרים "הפנתר השחור: וואקנדה לנצח" שנאחז בטבלה במקום התשיעי עם עוד 1.3 מיליון דולר ו"הלוויתן" עם עוד 1.2 מיליון דולר. זאת ירידה של רק 15.5 אחוזים בהכנסות מהסוף השבוע שעבר, והירידה הכי קטנה בעשיריה. ההכנסות הכלליות של הסרט עומדות על 13 מיליון דולר. יהיה מעניין לראות אם המועמדויות לאוסקר יצליחו להקפיץ אותו בטבלה בשבוע הבא.

בסוף השבוע הבא הולכים לצאת "מרחק" (Distant) שעוקב אחרי אסטרונאוט שמתרסק על כוכב לכת זר וצריך לשרוד עם ציוד חירום מוגבל, תוך כדי שהוא רב עם האינטליגנציה המלאכותית של החליפה שלו ויצורים רודפים אחריו, והדרך היחידה לצאת מהמצב היא למצוא ולהציל את הניצולה היחידה הנוספת. נעמי סקוט וזאכרי קווינטו הם השמות המוכרים של הסרט הזה. יש רק בעיה אחת והיא שאין לסרט הזה שום חומרי קידום. לא פוסטר, לא טריילר, לא כלום. "אה, אז הוא לא יוצא" אתם אומרים. טוב, כנראה – אבל אין ברשת שום מידע על כך שהוא נדחה או נגנז. אז אל תופתעו אם הוא לא באמת יהיה פה בשבוע הבא.

סרטים שנראה יותר סביר שיצאו, עם כל זה שמישהו יודע עליהם משהו, הם "פחד" (Fear), סרט אימה מהסוג של וירוס מסתורי באוויר בזמן חופשה במקום נידח; ו"בריכת האינסוף" (Infinity Pool) הוא סרט אימה מהסוג של יוצאים לחופשה במקום נידח ומסתבכים בצרות מוזרות עם תוצאות משונות, הזיות ומלאות אימה בכיכובם של מיה גות' ואלכסנדר סקארסגארד.