דוח קופות שבורות, 23.04.23: להעיר את הקופות

מריו ולואיג'י עדיין בפסגה ו"מוות אכזרי" קם על רגל ימין.

גם בסוף השבוע השלישי שלו, "האחים סופר מריו: הסרט" שמר על המקום הראשון עם עוד 59.9 מיליון דולר. זאת ירידה מזערית של 35.1 אחוזים בהכנסות מסוף השבוע הקודם. ירידה כזאת קטנה בדרך כלל הולכת עם מספרים ממש קטנים, מה שמצביע על כך שלשובר הקופות הזה יש רגליים ממש ארוכות. זה גם עוזר שאין לו ממש תחרות מסביב עד "שומרי הגלקסיה 3" בתחילת מאי.

הסרט הכניס עד כה 439 מיליון דולר בארצות הברית בלבד, וההכנסות הכלליות של הסרט עומדות על 888 מיליון דולר. מה שהופך אותו כרגע לסרט הכי מכניס בעולם ובארה"ב השנה כשהוא עוקף את "אנטמן והצרעה: קוונטומאניה" בלי בעיה, וקו המיליארד נראה קרוב מתמיד, במיוחד כשהרגליים של הסרט נראות עמידות במיוחד.

במקום השני יש לנו כניסה חדשה ל-"להעיר את השד" שפתח עם 24.5 מיליון דולר, מספר יפה מאוד לסרט אימה. זהו הסרט החמישי בסדרת האימה של "מוות אכזרי". הסרט הקודם בזיכיון יצא ב-2013 ופתח עם 25 מיליון דולר. זאת לא ירידה משמעותית בזיכיון אבל גם לא קפיצת מדרגה אחרי כל השנים. ההכנסות הכלליות של הסרט עומדות על 44 מיליון דולר עם תקציב של 19 מיליון דולר, ככה שמבחינת כיסוי התקציב, הסרט כבר עשה את מה שהוא צריך.

"החוזה" פתח במקום השלישי עם 6.3 מיליון דולר. באופן די מפתיע לסרט יש ציון רוטן טומטוז של 83 אחוזים וציון של 98 אחוזים בקהל באותו אתר וציון A בסינמה סקור, מה שמראה שגם המבקרים וגם הקהל אהבו אותו. אולי כל זה יעזור לסרט להיות בעל רגליים ארוכות בקולנוע, מה שבהחלט לא יזיק לקריירת הסרטים של גאי ריצ'י לאחרונה. ההכנסות הכלליות של הסרט עומדות על 7 מיליון דולר.

במקום הרביעי נמצא "ג'ון וויק 4" עם עוד 5.8 מיליון דולר. ההכנסות הכלליות של הסרט עומדות על 359 מיליון דולר, מה שאומר שהוא עקף את ההכנסות של "ג'ון וויק 3" שעומדות על 327 מיליון דולר, אם כי הוא לא עקף אותן באופן משמעותי בינתיים. מתחתיו נמצא "מבוכים ודרקונים: כבוד בין גנבים", שעלה מהמקום השישי עם עוד 5.5 מיליון דולר. זה נחמד שהסרט עלה מקום אבל הוא עדיין לא איפה שסרט גדול אמור להיות. ההכנסות הכלליות של הסרט עומדות על 178 מיליון דולר.

במקום השישי נמצא "אייר" עם עוד 5.4 מיליון דולר והכנסות כלליות של 69 מיליון דולר.

"להעיר את השד" כנראה השתלט על שוק האימה כי שני סרטי האימה שיצאו בשבוע שעבר התרסקו לתחתית הטבלה. "מגרש השדים בשירות האפיפיור" ירד למקום השישי עם עוד 3.4 מיליון דולר ו-"רנפילד" ירד למקום השביעי עם עוד 3.2 מיליון דולר והכנסות כלליות של 18 מיליון דולר.

במקום התשיעי נמצא "בו מפחד" עם עוד 2.8 מיליון דולר. הסרט יצא בהפצה קצת יותר רחבה בסוף השבוע האחרון והתרחב ל-965 בתי קולנוע, אבל זה לא ממש עזר לו והוא לא מצליח להתרומם. ובעוד שלסרטו האחרון של ארי אסטר, "מידסומר", עוד היו תומכים, נראה שהפעם זה לא המקרה. "מידסומר" פתח עם 6.5 מיליון דולר והכניס 47 מיליון דולר ונראה לי שהסרט הזה יכול לחלום על המספרים האלו. אם כי אולי כשהפצת הסרט תתרחב עוד יותר הוא יצליח להפתיע.

את הטבלה סוגר "סוזומה" עם עוד 1.6 מיליון דולר.

בסוף השבוע הבא הולכים לצאת שני סרטים חדשים ואף אחד מהם לא הולך להוות תחרות אמיתית ל-"האחים סופר מריו". לאחד מהם יש את השם הקליט מאוד "ג'ורג' פורמן הגדול: הסיפור המופלא של האלוף במשקל כבד בעבר ובעתיד" ("Big George Foreman: The Miraculous Story of the Once and Future Heavyweight Champion of the World") שכפי שהבנתם מהשם מספר על המתאגרף המפורסם ג'ורג' פורמן. וגם "אלוהים, אתה שם? זאת אני, מרגרט" שמבוסס על דרמת ההתבגרות האמריקאית שכתבה ג'ודי בלום.