דוח קופות שבורות, 23.1.2022: ספיידרמן שוב המלך

סרט דתי שהוא עיבוד לספר הושע לא הצליח להביס את ספיידרמן וצעקה בקופות. הלם.

אולי מוקדם מדי לחגוג את שובו של הקולנוע לימי התהילה והמספרים המפוצצים כי נראה שיש רק סרט אחד שנהנה מהתהילה הזאת, וכל שאר הסרטים מסתפקים בשאריות שנראות בדיוק כמו מה שלמדנו לצפות לו בגל של קורונה.

באופן מפתיע, או שלא, אחרי שישה שבועות בקולנוע "ספיידרמן: אין דרך הביתה" חזר למקום הראשון עם עוד 14 מיליון דולר שהסרט הכניס בסוף השבוע האחרון בארצות הברית. זאת רק ירידה של 30.3 אחוזים בהכנסות מסוף השבוע הקודם. כי לסרט הזה יש רגליים ארוכות מאוד.

זה הזמן להסתכל על כל השיאים שהסרט ממשיך לצבור. בארצות הברית ההכנסות של הסרט עומדות על 720 מיליון דולר. מספיק כדי לעקוף את ההכנסות של "הפנתר השחור" בארצות הברית ולהביא אותו למקום הרביעי בטבלת הסרטים הכי מכניסים אי פעם בארצות הברית.

ההכנסות הכלליות של הסרט עומדות על 1.6 מיליארד: גבוה יותר מההכנסות של "הנוקמים" הראשון (1.5 מיליארד דולר) ומספיק כסף כדי להעלות אותו למקום השישי בטבלת הסרטים הכי מכניסים אי פעם. למעשה הוא הסרט הכי מכניס אי פעם במועדון מיליארד הדולר, כי הסרט שמעליו, במקום החמישי בטבלה הכללית של כל הזמנים, "הנוקמים: מלחמת האינסוף", הוא כבר חבר רשמי במועדון שני מיליארד הדולר.

דבר נוסף שעוזר לסרט להכניס עוד דולרים זו העובדה שבניגוד להרבה סרטים בימינו, הוא לא מחויב לחלון של 45 יום לפני הפצה דיגיטלית. למעשה, למרות שהסרט נמצא שישה שבועות בקולנוע אין שום פיפס על תאריך יציאה דיגיטלי. יש שמועה שאומרת שאולי במרץ, שזה די רחוק. ככה שהסרט הזה מנצל את המומנטום שלו עד הסוף והוא לא פוחד לגרוף את כל הדולרים שיש לקולנוע להציע.

ואז ההכנסות של שאר הסרטים בטבלה מזכירות לנו שהקורונה כאן כדי להישאר.

"צעקה" לא הצליח לשמור על המקום הראשון בסוף השבוע השני שלו בקולנוע וירד למקום השני עם עוד 12.2 מיליון דולר. זאת ירידה של 59.3 אחוזים מסוף השבוע הקודם, ירידה די קטנה לסוף שבוע שני בתקופת הקורונה אבל לא קטנה מספיק כדי לשמור על המקום הראשון. ההכנסות הכלליות של הסרט עומדות על 84 מיליון דולר, ככה שלא משנה כמה הוא הרוויח לעומת הקודמים בסדרה, הוא כבר הצדיק את קיומו כי את התקציב של 24 מיליון דולר הוא כיסה כבר מזמן. זאת אחת הסיבות שזיכיונות של אימה אף פעם לא מתים וזאת הסיבה שסרט שישי בזיכיון כנראה כבר בדרך.

"לשיר 2" ממשיך לשמור על המקום השלישי עם עוד 5.7 מיליון דולר. אחרי חמישה שבועות בקולנוע ואחרי שהוא זמין להשכרה דיגיטלית הוא עדיין מצליח לשמור על מקום והכנסות מכובדות מאוד. יש לו ירידה של 28 אחוזים בלבד בהכנסות מסוף השבוע הקודם שזה מרשים ביותר בהתחשב בנסיבות. ההכנסות הכלליות של הסרט עומדות על 241 מיליון דולר, סכום שמספיק כדי להפוך אותו לסרט המצויר הכי מכניס של 2021 ולעקוף את כל הסרטים של דיסני.

במקום הרביעי יש לנו כניסה חדשה ל"עד שתחפץ אהבה" (Redeeming Love) שפתח עם 3.5 מיליון דולר. הסרט מבוסס על ספר שהוא רב מכר מינורי, סוג של עיבוד מודרני לספר הושע מהתנ"ך ונמצא תחת הקטגוריה של סרטי דת שמוצאים לעצמם קהל קטן על המסך הגדול.

הסרט הדתי הנוסף בטבלה, "אנדרדוג אמריקאי", נמצא במקום השביעי עם 1.7 מיליון דולר שנוספו להכנסות שלו בסוף השבוע האחרון ו-23 מיליון דולר בסך הכול. כנראה שיש מקום על המסך הגדול לשני סרטים קטנים דתיים.

במקום החמישי נמצא "קינגס מן: ההתחלה" עם עוד 1.7 מיליון דולר. הוא גם הזוכה בתואר הירידה הכי קטנה בעשיריה עם ירידה של 19.5 אחוזים בלבד. רק חבל שכל זה לא מוביל למספרים משמעותיים יותר בהכנסות הכלליות של הסרט שבדיוק חצו את המאה מיליון ועומדות על 105 מיליון דולר. לא להיט.

מתחתיו נמצא "יחידה 355" עם עוד 1.5 מיליון דולר. רק ירידה של 29.7 אחוזים מסוף השבוע הקודם שזה סבבה, אבל זה הדבר היחיד שסבבה במספרים סביב ההכנסות של הסרט הזה. ההכנסות הכלליות שלו עומדות על 16 מיליון דולר ככה שדי אפשר להכריז עליו על ככישלון בבתי הקולנוע.

במקום השמיני יש לנו כניסה חדשה ל-"בת המלך" שפתח באופן מאכזב במיוחד עם 750 אלף דולר. זה די מתאים לסיפור האיום של מאחורי הקלעים של הסרט כי צילמו אותו ב-2014 ואף אחד לא היה מוכן להפיץ אותו עד עכשיו. כנראה שמסיבה טובה.

במקום התשיעי "סיפור הפרברים" ממשיך לאכזב בקופות עם 715,559 דולרים נוספים ו-60 מיליון דולר בסך הכול, ואת הטבלה סוגר "ליקריץ פיצה" שהכניס עוד 659,953 דולר. ההכנסות הכלליות של הסרט עומדות על 16.6 מיליון דולר.

בסוף השבוע הבא לא יוצא אף סרט בהפצה רחבה וכל הסרטים בטבלה יכולים לנסות לנצל את המצב כדי לשפר את ההכנסות שלהם.