דוח קופות שבורות, 24.07.2022: יש מצב

הסרט החדש של ג'ורדן פיל מרוויח 44 מיליון דולר אבל כולם משום מה עושים לו רגשי על זה שהוא לא הביא 50.

"אין מצב", סרט אימה מדורג R שיוצא אחרי הקורונה ושאינו נשען על אף כוכב קולנוע גדול או זיכיון מוכר, פתח עם 44.3 מיליון דולר במקום הראשון. התקשורת בתגובה: אכזבה! אני, בתגובה: ???

כאילו, כן, אנשים חשבו שהסרט ירוויח 50 מיליון דולר, ואז הוא לא עשה את זה, אבל זה לא כאילו הסרט לא הולך להחזיר את התקציב שלו (68 מיליון דולר) או לעבור את ה-100 מיליון דולר, אז מה כולם רוצים, בעצם?

טוב, אולי האכזבה היא דווקא מבחינת ביקורתית: אחרי שני להיטים שעברו את ה-90% בעגבניות, "אין מצב" לוקח את פיל לאזורי ה-83% (אם כי יש לציין שהסרט מצליח קצת יותר בציון הקהל לעומת "אנחנו" – 71% לעומת 60%), ונראה שבעוד אף אחד לא יכול להגיד שמדובר בקטסטרופה או משהו, הסערה המושלמת שפיל תפס בשני סרטיו מתחילה לפנות את דרכה למשהו קצת פחות "כל סרט הוא מתנת האל שהובאה אלינו דרך ידיו של פיל".

שאר הטבלה? "תור: אהבה ורעם" במקום השני מרוויח 22.5 מיליון דולר (נפילה של 51.6%) לסך של 276 מיליון דולר בארה"ב ו-598 ברחבי העולם. כמו שרשמתי בשבוע שעבר: הסרט כבר לא יגיע למיליארד, ואולי אפילו ירוויח קצת פחות מקודמו, ואיכשהו עדיין קשה לי לחוש אמפתיה רבה עבור סרט שהרוויח 600 מיליון דולר ויותר.

מי שהולך להם קצת יותר טוב – גם אם גם הם לא משתווים לסרט הקודם – הם "המיניונים: עלייתו של גרו" שמרוויחים עוד 18 מיליון דולר הסופ"ש, ובסך הכול ברחבי העולם מגיעים ל-640 מיליון דולר.

"שירת סרטני הנהר" מצליח ליפול באופן יפה מאוד לסוף השבוע השני, בנפילה של 40% בלבד, ומרוויח עוד 10.3 מיליון דולר. הסרט הרוויח 38 מיליון דולר בארה"ב עד כה, ועוד 4 ברחבי העולם (אם כי הוא עדיין לא פתח ברוב הטריטוריות), ובכלליות נראה שטוב לו בחיים.

"אהבה בשחקים: מאווריק" נאחז בציפורניים כדי לא ליפול למספרים חד ספרתיים (במיליונים, נו), יורד ב-16.5%, ומרוויח 10.2 מיליון דולר, כמעט בדיוק. מקום תשיעי בארה"ב בכל הזמנים (635 מיליון דולר), ומקום 17 ברחבי העולם (1.28 מיליארד דולר).

אין הפתעות גדולות בתחתית הטבלה: סרטים שיורדים ב-17% עד 40%, ומרוויחים סכומים חד ספרתיים (אם כי אף אחד לא נופל מתחת למיליון, אז כל הכבוד להם). ואלו שמות: "אלביס" במקום השישי עם 6.5 מיליון דולר, "סמוראי על ארבע" מתחתיו עם 3.8, "בלאק-פון" עם 3.5, "עולם היורה: עולם חדש" עם 3.1, ו"גברת האריס נוסעת לפריז" עם 1.4.

בשבוע הבא "הכל בכל מקום בבת אחת" צפוי להסתער מחדש על בתי הקולנוע ולנסות לכבוש 100 מיליון דולר ברחבי העולם (כן, בבוקס אופיס מוג'ו כבר רושמים שהוא עשה את זה. זה לא לחלוטין מדויק, אם מסתכלים ורואים שחלק מהסכומים שהם מצרפים מההפצה מחדש הם סכומים מההפצה המקורית), "ליגת סופר-פטס" צפוי להיאבק במיניונים עם מנת חיות מחמד + גיבורי על, ו"נקמה" (Vengeance), סרט בבימויו ובכיכובו של בי.ג'יי נובאק שבו הוא מגלם עיתונאי ופודקאסטר שהולך לטקסס כדי לחקור את הרצח של נערה שאיתה הוא יצא לרגע. גם אשטון קוצ'ר, איסה ריי, ובויד הולברוק פה.