דוח קופות שבורות, 24.09.2023: נשכחים בקופות

♫ סוף שבוע גרוע בקופות בארה"ב, גרועעעעעעע ♫

אם חשבנו שסוף השבוע הקודם בקופות היה גרוע, הקופות החליטו להביא לנו את סוף השבוע הנוכחי שהוא סוף השבוע הכי גרוע בקופות השנה.

אבל היי, חדשות נוראיות של מישהו אחד הן חדשות מצוינות של מישהו אחר, ו"הנזירה 2" הוא הזוכה בחדשות הכי טובות השבוע כי סרט האימה זוכה להיות במקום הראשון שלושה שבועות ברצף. זה מאורע נדיר ביותר. הסרט הכניס עוד 8.5 מיליון דולר בסופ"ש האחרון. ההכנסות הכלליות של הסרט עומדות על 205 מיליון דולר. קצת רחוק מה-365 מיליון דולר של הסרט הראשון אבל עדיין מעולה בפני עצמו.

מי שקיווה להיות במקום הראשון אבל לא הצליח לגייס אפילו 9 מיליון דולר זה "בלתי נשכחים 4" שפתח עם 8 מיליון דולר. לא להצליח לפתוח במקום הראשון כשאין לך שום תחרות זה די מביך, והסרט הקודם בזיכיון פתח עם 15 מיליון דולר ככה שזאת בכללי ירידה די חדה לזיכיון. וזה לא שמדובר בסרט דל תקציב שיחזיר את הכסף שלו בלי בעיה, יש לו תקציב מנופח של 100 מיליון דולר (ההכנסות של הסרט הקודם הן 214 מיליון דולר ברחבי העולם ככה שהם לא הסתמכו על ההכנסות הקודמות בתור מפה) שאין סיכוי שהוא יחזיר. ההכנסות הכלליות של הסרט עומדות על 9.7 מיליון דולר עגומים למדי.

במקום השלישי נמצא "רדופים בוונציה" עם עוד 6.3 מיליון דולר. זאת ירידה של 55.9 אחוזים בהכנסות מסוף השבוע הקודם. לא ירידה ענקית, אבל גם הפתיחה של הסרט מההתחלה לא הייתה ענקית. ההכנסות הכלליות של הסרט עומדות על 72 מיליון דולר ככה שלפחות את התקציב של 60 מיליון דולר הוא כיסה, אם כי לא נראה לי שהסרט יהיה רווחי במיוחד. 

"נקודת שוויון 3: הפרק האחרון" ירד למקום הרביעי עם עוד 4.7 מיליון דולר ו"ברבי" שומרת על המקום החמישי עם עוד 3.2 מיליון דולר. הסרט יצא מחדש ב-IMAX בסוף השבוע האחרון עם סצנת פוסט כתוביות חדשה וכמה מילים מהבמאית גרטה גרוויג. זה לא גרם לאנשים לנהור לראות אותו שוב בקולנוע אבל כן עזר לו לשמור על המקום שלו ונתן לו את הירידה הכי קטנה בעשיריה, רק 16.2 אחוזים בהכנסות מסוף השבוע הקודם. 

בחצי השני של הטבלה יש את "החתונה היוונית שלי 3" עם עוד 3 מיליון דולר, ואז כניסה חדשה במקום השביעי עם "מוציא ת'נשמה" שפתח עם 2.6 מיליון דולר. פתיחה די גרועה לסרט אימה. יש לסרט ציון רוטן טומטוז של 61 אחוזים וציון קהל של 50 אחוזים באותו האתר, ככה שלא המבקרים ולא הקהל התחברו אליו. ההכנסות הכלליות של הסרט עומדות על 3 מיליון דולר. 

את הטבלה סוגרים "כסף טיפש" שהתרחב בהפצה שלו ל-616 בתי קולנוע והכניס 2.4 מיליון דולר, "בלו ביטל" שהכניס 1.8 מיליון דולר ו"אופנהיימר" עם עוד 1.6 מיליון דולר. 

בסוף השבוע הקרוב הולך לצאת מגוון סרטים, כאשר השלושה שיוצאים בהפצה רחבה הם: "היוצר", בכיכובו של ג'ון דייוויד וושינגטון שמתרחש בעולם עתידני שבו האנושות נמצאת במלחמה נגד אינטליגנציה מלאכותית והדמות הראשית שלנו נשלחת כדי להרוס את הנשק האולטימטיבי שפיתח האויב; סרט חדש של "מפרץ ההרפתקאות" שבטח יכניס כסף טוב כי הסרטים האלה בדרך כלל מכניסים לא רע. ו-"המסור X" כי למה לא עוד סרט בסאגה שלא נגמרת הזאת של סרטי פורנו עינויים.