דוח קופות שבורות, 24.10.2021: כספית

דני וילנב בראש, ווס אנדרסון בתחתית, אבל הדברים יותר מסובכים מלמעלה ומטה.

בכל פעם שחושבים שהקופות מתאוששות הן מראות לנו שהן לא בדיוק שם: "חולית" פתח עם 41 מיליון דולר, שזה מעולה אבל גם לא כל כך: היו ציפיות לסכום גדול יותר מסרט עם כל כך הרבה הייפ סביבו. 

הגורם העיקרי שנראה לי שפגע בהכנסות של הסרט זאת העובדה שהסרט זמין גם ב-HBO MAX ללא תוספת תשלום. זאת אמנם פתיחה טובה יותר מהסרט הגדול האחרון של הבמאי דני וילנב "בלייד ראנר 2049" שפתח עם 32 מיליון דולר – אבל אחרי מסע פרסום כל כך בומבסטי וציפיות מעיבוד מודרני לקלאסיקת מד"ב שכזאת היו ציפיות לסכום גדול יותר. אבל היי, אולי הוא גרם למלא אנשים להבין ש-HBO MAX הוא השרת שהם צריכים, אם כי אני ממש בספק. 

מחוץ לארצות הברית "חולית" עושה חייל כבר הרבה זמן. אבל בסוף השבוע הזה הסרט יצא גם בסין וגם שם יש טעם מר לסיפור: הוא פתח שם עם 22 מיליון דולר לא מרשימים במיוחד. ההכנסות הכלליות של הסרט עומדות על 221 מיליון דולר כרגע שזה די נחמד, אבל לא מגה-להיט.

"האלווין 2: הנקמה" התרסק למקום השני עם עוד 14.4 מיליון דולר, ירידה של 70.8 אחוזים מסוף השבוע הקודם. מצד שני, אולי בסוף השבוע הבא הוא יתאושש בגלל שזה סוף השבוע של ליל כל הקדושים, והסרט אולי יהנה מעלייה בעניין סביבו. או שאולי פשוט אנשים יבינו שהוא זמין חינם בשרת Peacock וינסו אותו. בינתיים ההכנסות הכלליות של הסרט עומדות על 90 מיליון דולר נחמדים.

במקום השלישי "לא זמן למות" ממשיך לחיות עם עוד 12.2 מיליון דולר. הסרט בינתיים מוכיח את עצמו כאחד הסרטים הבודדים שהם להיט ללא עוררין בתקופת המגפה כשההכנסות הכלליות שלו חצו את ה-500 מיליון דולר והגיעו ל-525 מיליון דולר. כמו רוב שוברי הקופות הסטנדרטים לפני עידן הקורונה הוא הכניס את רוב הכסף שלו מחוץ לארצות הברית, 77 אחוזים שהם 405 מיליון דולר הגיעו מחוץ לארה"ב, מספר שרוב הסרטים יכולים בהחלט לקנא בו. בסוף השבוע הבא הסרט יוצא בסין מה שיעזור לו לקושש עוד כמה דולרים. בינתיים הוא הסרט החמישי הכי מצליח השנה אם סופרים את הסרטים מסין, והסרט השני הכי מצליח השנה אם לא סופרים את הסרטים מסין. 

"ונום 2" נמצא במקום הרביעי עם עוד 9.3 מיליון דולר. הסרט הכניס 182 מיליון דולר בארצות הברית ככה שהוא מתקרב בקצב יציב לקו ה-200 מיליון דולר. בינתיים בשאר העולם מגלים את הסרט לאט לאט וההכנסות הכלליות שלו עומדות על 352 מיליון דולר. זה אפילו לא קרוב ל-856 מיליון דולר של הסרט הראשון אבל כנראה שזה המיטב שתקופת הקורונה תיתן לסרט. 

במקום החמישי יש לנו כניסה חדשה עם "הבאג של רון" שפתח עם 7.3 מיליון דולר. בעולם עתידני כל ילד מקבל רובוט שהוא החבר הכי טוב שלו. חוץ מברני. ילד בודד ומגושם בחטיבת הביניים שמקבל מכשיר תקול שנראה שיש לו חיים משלו וגורם לשלל תקלות משעשעות. ההכנסות הכלליות של הסרט עומדות על 17.3 מיליון דולר. מתחתיו יש עוד סרט אנימציה לילדים: "משפחת אדמס 2" שהכניס עוד 4.4 מיליון דולר, ועם הכנסות כלליות שעומדות על 75 מיליון דולר.

"הדו-קרב האחרון" ממשיך לאכזב והסרט הכניס רק עוד 2 מיליון דולר בסוף השבוע השני שלו בבתי הקולנוע, מה ששם אותו במקום השביעי. אמנם זאת רק ירידה של 56.6 אחוזים בהכנסות מסוף השבוע הקודם, אבל זה לא מספיק כדי לפצות על המספרים העגומים האלו. ההכנסות הכלליות של הסרט עומדות על 17 מיליון דולר מאכזבים.

"שאנג-צ'י ואגדת עשר הטבעות" ממשיך להיאחז בטבלה והכניס עוד 2 מיליון דולר. ירידה נחמדה של 39.2 אחוזים בלבד מסוף השבוע הקודם, אבל אין מה לעשות, הסרט בדרכו החוצה מהטבלה. הוא לא צריך להיות עצוב מדי, ההכנסות שלו בארצות הברית עד כה עומדות על 220 מיליון דולר ככה שהוא הסרט הכי מכניס השנה בארצות הברית, וההכנסות הכלליות של הסרט עומדות על 417 מיליון דולר. לא רע בכלל.

עוד כניסה חדשה נמצאת במקום התשיעי: "הכרוניקה הצרפתית" של ווס אנדרסון. הסרט פתח עם 1.3 מיליון דולר שהגיעו מ-52 מסכים בלבד, כלומר ממוצע של 25 אלף דולר למסך. מה שאומר שזה סרט האינדי או הסרט הקטן הראשון מאז פרוץ המגפה שהצליח להביא קהל שעד עכשיו די לא היה מוכן להגיע לקולנוע. כמו כל הסרטים של אנדרסון, הסרט עמוס שמות מוכרים כמו טימותי שאלאמה, פרנסס מקדורמנד, ג'פרי רייט, טילדה סווינטון, בניסיו דל טורו, ביל מארי, אוון ווילסון, אדוארד נורטון, סירשה רונאן ועוד. בשבוע הבא הסרט עובר להפצה רחבה ויהיה מעניין לראות איך זה ישפיע עליו. ההכנסות הכלליות של הסרט עומדות על 3.9 מיליון דולר.

במקום העשירי "Honsla Rakh" ("תתעודד") הקומדיה הרומנטית ההודית מהשבוע שעבר, עדיין איתנו – הישג לא קטן לקומדיה רומנטית שאינה דוברת אנגלית. הסרט הכניס עוד 490,000 אלף דולר בסוף השבוע האחרון שלו. 

בסוף השבוע הבא כל הסרטים נותנים לחולית מרחב נשימה חוץ מכמה סרטים שיתחרו על ליבם של חובבי האימה בליל האימה של השנה, שלא נחשב לסוף שבוע שבו אנשים הולכים לקולנוע. ביניהם יהיה "אתמול בלילה בסוהו" סרט אימה בכיכובן של תומסין מקנזי ואניה טיילור-ג'וי והוא בעצם החזרה למסך הגדול של אדגר רייט , ו-"Antlers", סרט אימה שבו שריף ומורה צריכים להתמודד עם יצור שהיה פה לפני האנושות אחרי שאחד התלמידים של המורה מוביל אותם לדרך אפלה.