דוח קופות שבורות, 24.11.19: לשבור את הקופות

אלזה ואנה באו ליצור אנשי שלג ולדפוק את הקופה, ונגמר להם אנשי השלג.

המצב בקופות היה מנומנם בזמן האחרון, ראינו בעיקר הכנסות סבירות או פלופים עצומים, אז דיסני פה כדי להזכיר לנו איך נראה שובר קופות אמיתי.

כן, זה היה ברור שהמקום הראשון יהיה שייך ל"לשבור את הקרח 2". ההרפתקה החדשה של אנה, אלזה ואולף הכניסה 130 מיליון דולר בסוף השבוע הראשון שלה שזה בערך כפול מהפתיחה של הסרט הקודם שפתח עם 67 מיליון דולר. זוהי הפתיחה הכי גדולה לסרט מצויר שלא יצא בקיץ. זוהי גם הפתיחה הגדולה ביותר של סרט אנימציה מבית דיסני.

הסרט יצא ברוב העולם בו-זמנית, ושאר העולם גם עלה על הרכבת הקפואה ושם הסרט הכניס עוד 228 מיליון דולר. ביחד עם ההכנסות מארה"ב, הסרט הכניס בכל העולם 358 מיליון דולר, הפתיחה הכי גדולה אי פעם לסרט מצויר. מחוץ לארצות הברית, סין מובילה את ההכנסות עם 53 מיליון דולר (הסרט הקודם הכניס בסין  48 מיליון דולר בסך הכול). "לשבור את הקרח" הראשון היה להיט איטי שנשאר בטבלאות חודשים על גבי חודשים, ולמרות שציון הסינמה סקור שלו נמוך יותר מקודמו A- לעומת +A וגם ציון הרוטן טומטוז שלו נמוך יותר, 76 לעומת 90, עדיין כמעט בטוח שהסרט הזה יעקוף את ההכנסות של "לשבור את הקרח" הראשון אם כי נראה לי שהוא יעשה את זה במהירות רבה יותר. עדיין מעניין לראות כמה זמן הסרט הזה ישמור על המקום הראשון ובכמה הוא יעקוף את קודמו שסיים עם 1.2 מיליארד דולר.

ועכשיו הגיע הזמן לצלילה ארוכה כי שאר הסכומים נראים ממש זניחים ליד המספרים של "לשבור את הקרח 2".

במקום השני "פורד נגד פרארי" הכניס עוד 16 מיליון דולר. הסרט ירד בהכנסות ב-50 אחוז מסוף השבוע הקודם, בהתחשב בזה שהפתיחה של הסרט לא הייתה של שובר קופות רציני זאת ירידה חדה יותר מהמצופה. עדיין הסרט הכניס בכל העולם 104 מיליון דולר אז לפחות הוא עבר נקודת ציון אחת ובטח מקווה לעוד כמה, בטח לאחר שישיג עוד ועוד מועמדויות בעונת הפרסים.

"יום יפה בשכונה" נכנס רק למקום השלישי עם 13.2 מיליון דולר. בסרט טום הנקס מגלם את פרד רוג'רס, אייקון ילדות בארצות הברית וכיאה לכך הסרט עוד לא יצא להפצה מחוץ לארצות הברית, אם כי עדיין יש סיכוי טוב שהוא ישיג לטום הנקס עוד מועמדות לאוסקר.

במקום הרביעי יש לנו עוד כניסה חדשה ומעודדת של "21 גשרים" עם 9.2 מיליון דולר. STX Entertainment לאט לאט בונים את עצמם. זאת פתיחה לא רעה לסרט משטרה ואולי בגלל שצ'דוויק בוזמן (המוכר בעיקר כ"הפנתר השחור") מככב בסרט אז גם מחוץ לארצות הברית הקהל לא אדיש אליו לגמרי כמו שקורה בדרך כלל לסרטי משטרה אמריקאים וההכנסות הכלליות שלו עומדות על 11.9 מיליון דולר.  למרות זאת, יידרש לו זמן לכסות את התקציב שלו שעומד על 33 מיליון דולר.

באופן מפתיע "הקרב על מידויי" ממשיך לשמור על כבודו עם עוד 4.6 מיליון דולר והגיע למקום החמישי. מתחתיו יש לנו עוד הפתעה חמה והיא שהסרט "משחקים באש" לא נשרף והתרסק עד עכשיו. הסרט הכניס עוד 4.5 מיליון דולר בסוף השבוע האחרון.

במקום השביעי "השקרן הטוב" הצליח לא לרדת מקום והכניס עוד 3.7 מיליון דולר. הוא גם מחזיק בירידה הכי קטנה בעשיריה, של 39.3 אחוזים בלבד, מה שבטח משמח את כל המעורבים בסרט, אם כי ההכנסות הכלליות שלו עומדות רק על 17 מיליון דולר.

מתחתיו נמצאות "המלאכיות של צ'ארלי", שמתרסקות עם ירידה חדה של 61.2 אחוזים. הסרט הכניס רק 3.1 מיליון דולר בסוף השבוע השני שלו בקולנוע וכנראה לא יהיה אתנו בסוף השבוע הבא. ההכנסות העולמיות של הסרט עומדות על סכום זעום של 43 מיליון – לא סכום שבשבילו עושים רימייק.

במקום התשיעי נמצא "חיים שלי" שלמרות שהוא סרט חג מולד, לא יישאר בטבלה עד אז. הסרט הכניס 3 מיליון דולר בסוף השבוע האחרון ו-52 מיליון דולר בסך הכול. לא סכום שיישאר בזיכרון של אף אחד.

במקום האחרון בעשירייה, אנחנו נפרדים לשלום מ"ג'וקר" שהכניס עוד 2.7 מיליון דולר. הסרט הכניס 1.036 מיליארד דולר והוא יכול גם להתגאות בזה שהוא הסרט היחידי השנה שהכניס מיליארד דולר שלא שייך לדיסני (אני מחשיבה את "ספיידרמן: רחוק מהבית" לסרט של דיסני למרות שטכנית הוא לא), סרט ה-R היחיד שהכניס מיליארד דולר, והוא נמצא כרגע במקום 7 בטבלת הסרטים הכי מכניסים של 2019. יש מצב שהוא עוד יחזור לטבלה בהתאם למצב שלו בעונת הפרסים שעוד מעט תתחיל.

שבוע הבא נחשב לסוף שבוע ארוך בארצות הברית בגלל חג ההודיה וזה ייתן הזמנות טובה לכל הסרטים להרוויח עוד קצת כסף, אבל כנראה בעיקר ייתן להורים הזדמנות לקחת את הילדים שלהם לראות את "לשבור את הקרח 2". יש שני סרטי מבוגרים אחד שמקווים לנצל את החג כדי להציג הכנסות מרשימות: האחד, "רצח כתוב היטב" אשר נכתב ובויים על ידי ריאן ג'ונסון (כן, הבמאי של " מלחמת הכוכבים: אחרוני הג'דיי") ובסרט משחקת כמות מפוצצת של שחקנים מוכרים: דניאל קרייג, כריס אוונס, ג'יימי לי קרטיס, כריסטופר פלאמר, טוני קולט, דון ג'ונסון, קתרין לנגפורד, אנה דה ארמס, לקית' סטנפילד ובטח עוד כמה שפספסתי; השני, "קווין וסלים" הוא סרט דרמה שמציג זוג, בגילומם של דניאל קלויה ("תברח") וג'ודי טרנר-סמית', שאחרי הדייט הראשון שלו נעצר על ידי שוטר, המצב יוצא מכלל שליטה והזוג נאלץ לברוח ממצוד משטרתי.