דוח קופות שבורות, 25.07.21: זמן שווה (כמות סבבה בסך הכל של) כסף

הצעצועים של הסברו הפסידו לשטיקים של שאמלאן, בזמן שהלוני טונס ירדו ליגה.

הקיץ הזה עמוס במיוחד בקולנוע. אחרי כמעט שנה שבה בקושי קיבלנו סרטים חדשים שרוצים להיות שוברי קופות, עכשיו אנחנו מקבלים סרט כמעט כל שבוע ולפעמים גם יותר מאחד – וזה לא בהכרח עובד לטובת הסרטים. "ספייס ג'אם: אגדה חדשה" לא רק שלא הצליח לשמור על המקום הראשון אלא פשוט התרסק, מה שמלמד אותנו שהחיים הקולנועיים של סרטים התקצרו משמעותית בתקופה הזאת. כלומר, יש פתיחות יפות מאוד לסרטים, אבל כמעט כל מי שמעוניין בסרט, הולך לראות אותו בסופ"ש שבו הוא יוצא וזהו כמעט. יש סרטים שמצליחים להכניס עוד קצת כסף אבל רובם מתקשים לשמור על מומנטום.

אז כן, יש לנו מקום ראשון חדש וזה לא הסרט שציפיתי שיהיה שם. במקום הראשון נמצא "זמן" סרטו החדש של מ. נייט שאמלאן שפתח עם סכום מרשים יחסית של 16.8 מיליון דולר. הסרט האחרון שלו "מיסטר גלאס" פתח עם 40 מיליון דולר אבל זה היה סרט המשך מצופה לשני סרטים שונים. לסרט הזה, לעומת זאת, בקושי היה מסע פרסום ואין בו שמות מוכרים מדי אז הוא קיבל את תואר הפתיחה הכי נמוכה אי פעם של סרט של שאמלאן. הסרט הכניס בסך הכול 23 מיליון דולר.

במקום השני יש עוד כניסה חדשה, "עיני נחש: ג'י איי ג'ו ההתחלה" עם 13.3 מיליון דולר. העובדה שהסרט הזה לא הצליח לפתוח במקום הראשון היא סימן לא ממש טוב לניסיון של פרמאונט לעשות ריבוט לזיכיון הזה. למרות כל הסרטים, קומיקסים וסדרות שהיו בזיכיון, בסופו של דבר הבסיס הוא הצעצועים של הסברו וזה בסיס שדי קשה לבנות עליו. בסך הכול הסרט הכניס עד כה 17 מיליון דולר. אאוץ'.

מתחתיו, "האלמנה השחורה" נמצא עם עוד 11 מיליון דולר. אחת הנחמות היחידות שיש לסרט היא העובדה שהוא הגיע להכנסות של 150 מיליון דולר בארצות הברית הכי מהר מכל הסרטים מאז תחילת המגפה. ובכל זאת, ההכנסות הכלליות של הסרט עומדות על 314 מיליון דולר. העובדה שכבר הכריזו מתי הסרט יוצא לקנייה באופן דיגיטלי לכולם די מרמזת על כך שהסרט מתקרב לסוף חיו הקולנועיים וזה די עצוב לדעתי.

במקום הרביעי נמצא "ספייס ג'אם: אגדה חדשה" עם הכנסות של 9.5 מיליון דולר. זאת התרסקות מרשימה לא רק מהמקום הראשון לרביעי אלא גם התרסקות של 69.1 אחוזים בהכנסות מסוף השבוע הקודם. הביקורות האיומות (29 אחוזים ברוטן טומטוז) והעובדה שהסרט זמין בחינם ב-HBO MAX כנראה לא תרמו להישרדות שלו. ההכנסות הכלליות של הסרט עומדות על 93 מיליון דולר. לא מרשים.

במקום החמישי "מהיר ועצבני 9" ממשיך להיות הלהיט של המגפה עם עוד 4.8 מיליון דולר. כרגע זה הסרט הכי מכניס בארצות הברית השנה עם הכנסות של 163 מיליון דולר. זה גם הסרט העולמי הכי מכניס של השנה עם 622 מיליון דולר (אני בכוונה מתעלמת מהסרטים הסיניים שנמצאים רשמית בראש הטבלה). לא סכום מרשים ל"מהיר ועצבני" כמובן – אבל סכום מאוד מרשים לימינו.

במקום השישי נמצא "אסקייפ רום: השלב הבא" עם עוד 3.4 מיליון דולר – ירידה של 60.5 אחוזים בהכנסות מסוף השבוע הקודם. ירידה לא רעה יחסית לסוף שבוע שני בזמן המגפה. ההכנסות הכלליות של הסרט עומדות על 24 מיליון דולר.

מתחתיו, "בייבי בוס 2: עסק משפחתי" עם עוד 2.8 מיליון דולר, "הטיהור לנצח" עם עוד 2.3 מיליון דולר ובמקום התשיעי "מקום שקט 2" עם עוד 1.2 מיליון דולר ו-290 מיליון דולר בסך הכל. הסרט אמנם מגיע לסוף חייו הקולנועיים גם בטבלה וגם בזמינות הדיגיטלית המתרחבת שלו אבל הוא יכול להיות מרוצה מעצמו לדעתי.

את הטבלה סוגר הסרט הדוקומנטרי " Roadrunner: A Film About Anthony Bourdain" עם עוד 879,630 דולר ו-3.7 מיליון דולר בסך הכל.

בסוף השבוע הבא הולכים לצאת שלושה סרטים בהפצה רחבה. הבולט מביניהם הוא "ג'אנגל קרוז" עם אמילי בלאנט ודוויין ג'ונסון. הסרט מבוסס על מתקן מהפארקים של דיסני, כלומר: דיסני מקווים לעוד שודדי הקריביים. עבור הנישה היותר אומנותית הולך לצאת "האביר הירוק" בכיכובו של דב פאטל ,שמבוסס על אחת מאגדות המלך ארתור ואבירי השולחן העגול. מדובר בסרט של , אולפן קטן שיש מאחוריו שלל הצלחות ביקורתיות ומעט הצלחות כלכליות, ולכן קשה להאמין שהוא יצליח בקופות. סוגר את הרשימה הוא "Stillwater" סרט בכיכובו של מאט דיימון שבו אב טס לצרפת כדי לעזור לביתו המנוכרת להוכיח את חפותה מאשמת רצח. מדובר בסרט של במאי "ספוטלייט", אז גם פה נראה שאפשר להניח שלא מדובר בשובר קופות.