דוח קופות שבורות 25.10.20: רכבת הכסף

השבוע אף סרט לא הזיז את ליאם ניסן מהמקום הראשון, ומכאן החדשות לא משתפרות.

כמו שכבר הבנו מהכותרות שמכריזות כרגע על גל שלישי של קורונה בארצות הברית, המספרים של הקופות שם הם לא בדיוק מציאה גדולה כרגע. הכי קרוב לחדשות טובות שיש כרגע מבחינת קופות זה שיש ארבעה סרטים שהצליחו להכניס מעל מיליון דולר, אם כי לא הרבה מעבר לזה. ואם זה חדשות טובות אפשר כבר להבין שהמצב הוא רחוק מטוב.

מי שיכול להתנחם במצב הזה הוא ליאם ניסן, שסרטו "גנב הגון" שומר על המקום הראשון עם עוד 2.3 מיליון דולר שהסרט הכניס בסוף השבוע האחרון. בסך הכול הסרט הכניס 11.6 מיליון דולר בכל העולם ככה שהמצב של הסרט הוא לא הכי רע שהוא יכול להיות. אבל סרט האקשן האחרון של ניסן, "מרדף קר", הכניס 76 מיליון דולר ברחבי העולם והסרט הזה רחוק מלהגיע למספרים כאלה.

במקום השני, "המלחמה עם סבא" הכניס עוד 1.9 מיליון דולר. ההכנסות הכוללות של הסרט עומדות על 13 מיליון דולר.

במקום השלישי יש לנו סרט אימה חדש, "האיש הריק", שהכניס 1.3 מיליון דולר בסוף השבוע הראשון שלו. הסרט עוקב אחרי שוטר לשעבר שמחפש נערה נעדרת ומוצא על הדרך חבורה של נערים שמנסה לזמן יצור על טבעי. אני מקווה בשביל הסרט הזה שהוא אחד מסרטי האימה האלה עם תקציב סופר נמוך. או שאנשים ממש ירצו לראות סרט אימה חדש בסוף השבוע הבא, לכבוד האלווין.

במקום הרביעי, "טנט" ממשיך לזחול קדימה עם עוד 1.3 מיליון דולר. הסרט הכניס 52.5 מיליון דולר בארצות הברית עד כה. לא הרבה, אבל כל שאר הסרטים האחרים בטבלה יכולים להמשיך לחלום על המספר הזה. בסך הכול הסרט הכניס 341 מיליון דולר ברחבי העולם. שוב, זה גרוע יחסית לפוטנציאל שלו, זה הכי טוב שאנחנו הולכים לראות עוד הרבה זמן לדעתי.

בשלושת המקומות הבאים יש לנו הוצאות מחודשות לסרטי האלווין חביבים שדיסני שלפה מהכספת לבתי הקולנוע: "הסיוט שלפני חג המולד" נמצא במקום החמישי עם 577,000 דולר. "הוקוס פוקוס" נמצא במקום השישי עם 530,000 ו"מפלצות בע"מ" נמצא במקום השביעי עם 494,000 דולר.

במקום השמיני יש לנו עוד כניסה חדשה ל"אחרי שהתנגשנו", סרט ההמשך ל"אחרי ש.." שהכניס 422,899 דולר בסוף השבוע האחרון. אל תתנו למספר הזה להטעות אתכם. אמנם הסרט רק עכשיו הגיע לארצות הברית (שם הוא הספיק להכניס כבר 2 מיליון דולר בסך הכול), אבל הסרט התחיל הקרנות בשאר העולם כבר בספטמבר וההכנסות הכוללות שלו עומדות כבר על 47 מיליון דולר. לא רע לסרט לנוער באמצע מגפה. הסרט מבוסס על סדרה שכוללת ארבע ספרים שהם בעצם פאן פיקשן של וואן-דירקשן. שני הסרטים הבאים בסדרה כבר קיבלו אור ירוק וכנראה יצולמו ביחד.

"שני לבבות" ירד למקום התשיעי והכניס עוד 319,010 דולר בסוף השבוע האחרון. הסרט כנראה לא יהיה איתנו בשבוע הבא ואפילו לא הצליח להכניס מיליון אחד. אאוץ'.

במקום העשירי חברת הפקות פחות מוכרת מנסה לעשות דיסני ולא ממש מצליחה. United Artists Releasing הוציאה מחדש לקולנוע את "משפחת אדמס" שהכניס רק 282,841 דולר בסוף השבוע האחרון. אם המספר הזה נראה לכם מוזר אז הכוונה ל"משפחת אדמס" הסרט המצויר מ-2019, לא הסרט הקלאסי מ-1991.

בשבוע הבא לא אומרים לצאת סרטים חדשים בהפצה "רחבה", אז רק נותר לראות האם ליל כל הקדושים יקפיץ במעט את המספרים של הסרטים שמופצים כרגע או לא.

בינתיים ביפן, הסרט "Demon Slayer The Movie: Mugen Train" הכניס מעל 100 מיליון דולר ביפן בלבד: סכום שמדינות אחרות יכולות רק לחלום עליו עבור מדינה יחידה, אפילו ארצות הברית, או על סכום כזה בכלל. נכון לעכשיו מדובר בסרט ה-32 הכי מכניס בתולדות יפן, אבל המצב הזה ישתנה במהרה, וכנראה שהסרט יסיים הרחק במעלה הרשימה.

דווקא מאחורי הקלעים הייתה שמועה מעניינת ש-MGM שוקלת למכור את "ג'יימס בונד" הבא לאחד משירותי הסטרימינג אבל זאת עסקה שכנראה לא תצא לפועל כי MGM דורשים יותר כסף ממה שמוכנים לשלם להם. מסתבר שלכיסים של נטפליקס יש תחתית. כמה כסף הם דרשו? מה שהסרט כנראה יכניס בקולנוע בזמנים טובים או בינוניים, 600 מיליון דולר. בהצלחה להם.