דוח קופות שבורות, 23.6.19: צעצוע של קופות

דיסני כל כך מצליחים שגם הכישלונות היחסיים שלהם אלה סכומים שאולפנים אחרים יכולים רק להמשיך לחלום עליהם.

הקיץ שהתחיל עם "הנוקמים: סוף המשחק" ממשיך להיות הקיץ של דיסני. בעוד שאולפנים אחרים בוכים על סרטים שמתרסקים עם פתיחות של מתחת ל-50 מיליון דולר, בדיסני מאוכזבים מזה ש"הנוקמים: סוף המשחק" אולי לא יצליח להיות הסרט הכי רווחי אי פעם וש"צעצוע של סיפור 4" פתח עם סכום קטן משמעותית מהצפוי. לא סכום נמוך חס וחלילה, פשוט 120 מיליון דולר במקום 140. שנייה, אני מגיעה לעזור להם למחות את הדמעות. גם כשדיסני מאוכזבים הם עדיין מרוויחים הרבה יותר מכולם. נראה כאילו האולפנים האחרים בקושי מנסים לשחק באותה הליגה או שפשוט ויתרו על הקיץ לגמרי.

"צעצוע של סיפור 4" פתח את סוף השבוע הראשון שלו בארצות הברית עם 120 מיליון דולר, מה ששם אותו, כמובן, במקום הראשון. מדובר בסכום שאולפנים אחרים מזילים עליו ריר, אבל לא דיסני. ההשערה הכי פרועה הייתה שהסרט יפתח עם 200 מיליון ודיסני עצמם העריכו שהסרט יפתח עם סכום צנוע יותר של 140 מיליון אבל הסרט פתח עם פחות. זה עדיין סכום יפה אבל לא סכום מדהים. להזכירכם, הסרט הקודם פתח לפני 9 שנים עם 110 מיליון דולר ותמיד הציפיה היא שהסרט הבא בזיכיון כלשהו יפתח עם סכום גבוה בהרבה יותר מקודמו. 10 מיליון דולר זה נחמד, אבל לא יותר מזה. עדיין, אם הסרט יצליח להגיע למיליארד דולר (ויש סיכוי כזה) הוא ייחשב להצלחה למרות הפתיחה המעט מאכזבת.

במקום השני נמצא "משחק ילדים". סרט חדש בכיכוב הבובה הרצחנית צ'אקי שאמנם אף אחד לא ביקש אבל כנראה יספק את מי שבא לו לראות בובה קטנה רוצחת אנשים באכזריות.  הסרט פתח עם 14 מיליון דולר ובהתחשב בזה שיש לו ציון של +C בסינמה סקור ורק 61 אחוז ברוטן טומטוז, אני צופה התרסקות גדולה בסוף השבוע הבא. מצד שני, המנטרה של סרטי אימה לא משתנה, אז עם תקציב קטן של 10 מיליון דולר, הסרט בטוח יכסה את התקציב שלו. מצד שלישי, הפתיחה הזו עדיין לא מבטיחה שיהיה לו המשך.

במקום השלישי נמצאת הפתעת השנה, "אלאדין" של דיסני. לסרט הזה יש את האחיזה הכי טובה בעשרת הגדולים השבוע, עם ירידה של 23.5 אחוזים בלבד בהכנסות שלו מסוף השבוע הקודם, כלומר עוד 13.2 מיליון דולר בסוף השבוע הנוכחי. ההכנסות הכלליות של הסרט עומדות על 810 מיליון דולר מה שהופך אותו ללהיט ללא עוררין.

במקום הרביעי נמצא "גברים בשחור: אינטרנשיונל" עם ירידה חדה של 64.4 אחוזים בהכנסות. הסרט הכניס בסוף השבוע האחרון רק 10.7 מיליון דולר ואחרי שבועיים בקולנוע יהיה לו מזל אם הוא יצליח בכלל לכסות את התקציב שלו. עם תקציב של 110 מיליון דולר הוא יצטרך להכניס לפחות 220 מיליון דולר כדי לכסות עלויות (בדרך כלל עלויות שיווק של סרט הן באותו סדר גודל של תקציב ההפקה) ועם הכנסות עולמיות של 182 מיליון דולר, בכלל לא בטוח שזה יקרה. כנראה שהכימיה בין השחקנים הראשיים מתאימה לקהל הרחב רק במסגרת סרטי מארוול.

במקום החמישי נמצא "החיים הסודיים של חיות המחמד 2". מישהו זוכר את הסרט הזה בכלל? הסרט סבל מירידה של 57.9 אחוזים בהכנסות והכניס רק 10.2 מיליון דולר בסוף השבוע השלישי שלו בקולנוע. כי כשיש את "צעצוע של סיפור" בקולנוע, לא נראה לי שיש הורים שחשוב להם לקחת את הילדים דווקא לזיכיון הלא ברור הנ"ל.  עוד הרבה מתחתיו במקום השמיני, נמצא המשך מאכזב נוסף, "גודזילה: מלך המפלצות" שהכניס בסוף השבוע האחרון עוד 3.8 מיליון דולר.

כשלון של סרטים גדולים נותן מקום להצלחה של סרטים קטנים. במקום השישי והשביעי נמצאים "רוקטמן" עם ירידה של  40.5 אחוז והכנסות של 5.6 מיליון דולר, ו"ג'ון וויק 3" שמתהדר בירידה השנייה הכי קטנה בהכנסות בעשרת הגדולים (36.2 אחוזים), והוא הכניס עוד 4 מיליון דולר בסוף השבוע האחרון.

במקום התשיעי יש לנו את "אנה", הסרט החדש של EuropaCorp, חברת ההפקות של לוק בסון. כמו שאפשר לראות מהמיקום שלו בטבלה, הסרט הוא לא בדיוק הצלחה. זהו עוד סרט אקשן מבית בסון שנראה כאילו יצא ממחולל העלילות הקבוע שלו (דוגמנית יפיפייה שהיא גם מתנקשת קטלנית במיוחד). הסרט הכניס 3.6 מיליון דולר בסוף השבוע האחרון ויש סיכוי שהוא כבר לא יהיה אתנו בסוף השבוע הבא.

במקום האחרון אחרי שלושה שבועות בלבד אנחנו עומדים להיפרד מהפלופ הכי גדול של הקיץ "אקס-מן: הפניקס האפלה". הסרט ירד בהכנסות שלו בעוד 62.2 אחוז והכניס רק 3.5 מיליון דולר בסוף השבוע האחרון. חלק מהכישלון הוא בשל העובדה שהסרט הורד מ-1,667 מסכי קולנוע בטענה שהוא לא משתלם כלכלית. אאוץ'. הסרט הכניס בכל העולם סכום איום של 232 מיליון דולר בלבד.

שלושה סרטים יוצאים לקולנוע בשבוע הבא ורק אחד מהם באמת מעניין אותי. "הנוקמים: סוף המשחק" יוצא מחדש לקולנוע בסוף השבוע עם כמה אקסטרות לפני ואחרי הסרט כדי לנסות להגיע למקום הראשון בטבלת הסרטים הכי מכניסים אי פעם. לסרט חסרים עוד 38 מיליון דולר כדי לזכות בתואר ואני בספק אם הוא יצליח אלא אם כן הסצנה שאחרי הכתוביות תהייה קשורה לאקסמן או לארבעת המופלאים.

בנוסף, יוצא הסרט "יסטרדיי" שבו גיטריסט שעובר תאונה מתעורר בעולם שלא מכיר את הביטלס והופך לכוכב כשהוא משחרר את השירים שלהם כאילו היו שלו. הסרט השלישי הוא "אנאבל 3", עוד סרט אימה של WB וחלק מהעולם של "לזמן את הרוע". כנראה מדובר בגרסת האימה של "צעצוע של סיפור" כי בסרט הקרוב אנאבל עומדת להחיות את כל החפצים המקוללים במרתף של הזוג וורן, אותו מגלמים שוב ורה פרמיגה ופטריק וילסון.