דוח קופות שבורות, 25.8.2019: המטרה: כסף

מי שעומד מאחורי שומר הראש הוא המתגבר.

השבוע בקופות הציפורים צייצו, הסנאים רצו ברחובות, מפני זבל שרקו בעודם רוקדים ריקוד קטן מסביב למשאית הזבל, ריח של מאפים מילא את האוויר, מסוג האווירה הזאת שאתה שואף פנימה ומחייך לעצמך. כלומר, היה משעמם ממש.

במקום הראשון היה "המטרה: שומר הראש", סרט שלישי (?!?!?!?!) בסדרת "המטרה: דברים" שבו ג'רארד באטלר מציל… דברים? אף פעם לא ראיתי את הסדרה הזאת, אני מודה. בדו קרב של סרטי "איש מציל את הנשיא בבית הלבן", האחד עם צ'אנינג טייטום וג'יימי פוקס תמיד נראה לי יותר מעניין (או לפחות, עם יותר צ'אנינג טייטום) אבל איכשהו דווקא הוא לא התקדם לאיזשהו זיכיון.

בכל מקרה, "המטרה וכו'" עשה כמות כסף כלשהי (21.3 מיליון דולר, למתעניינים) ולא מספיק אכפת לי בשביל לבדוק האם זה טוב או גרוע לעומת הסרטים הקודמים בסדרה. אני הולך להניח שזה בסדר. אני הולך להניח שהאנשים שעשו סרט שלישי בסדרת סרטים עם ג'רארד באטלר יקבלו כל מספר מעבר לדולר אחד וחושבים לעצמם "אה, בסדר".

מתחתיו, "ילדים טובים" ממשיכים לעשות סכומים טובים (עם 11.6 מיליון דולר), כי נראה שיש ביקוש לילדים קטנים שמקללים (או לכל הפחות: הטריילר היה מוצלח, הביקורות מפרגנות בסך הכל).

מתחתיו מתחתיו, תראו מי זה! סרטי אמונה נוצרים שממשיכים לשים פס על כל פס הייצור ההוליוודי ולפעול על פי חוקי קופות משל עצמם. "Overcomer" הוא סיפורו של מישהו שאוהב להתגבר על דברים באמצעות אמונה ולכן הוא גורם לעצמו לחלות בסרטן כדי להתגבר על זה, וכורת את היד שלו כדי להתגבר על זה, והופך לנשיא גוואטאמלה כדי להתגבר על זה. אולי זה גם לא הסיפור של הסרט. אולי זה בעצם משהו על בייסבול. למי אכפת. הסרט עשה 8.14 מיליון דולרים כי אמריקאים אוהבים בייסבול, ואמריקאים אוהבים ישו, ויש רק לקוות שבסרט הזה מתישהו ישו משחק בייסבול.

הלאה הקרב על המקום הרביעי היה צמוד, והיה נראה אתמול שהוא יילך ל"מלך האריות", אבל לא! "הובס ושואו" דרסו את הסוואנה של דיסני כל הדרך למקום הזה. עם 8.068 מיליון דולר בסופ"ש, נראה שהעניינים מתחילים להתרומם עבור "הובס ושואו". לא בארה"ב, כמובן, אבל הסרט סוף סוף פתח בסין עם 100 מיליון דולר ונראה שלמרות שלא יגיע לפסגות הסדרה, הוא בהחלט יגיע למקומות קרובים מספיק כדי להצדיק ספינאוף לספינאוף על הדולפין שיש בסרט או משהו. (יש דולפין בסרט? בטח יש מתישהו דולפין בסרט. אם אין, פספסתם. לכו לראות שוב). אגב, "הובס ושואו" הוא להיט על גם בארץ, ככל הנראה, אבל מה כן ומה לא להיט בארץ זה עניין שיותר קל לקבוע בכמה אם היו נתוני קופות סדירים שמופצים פה אהם אהם מפיצים אהם אהם.

במקום החמישי (אבל,כאמור, בהפרש זעיר, כי הסרט הרוויח 8.065 מיליון דולר בסופ"ש) "מלך האריות" ממשיך בקושי רב לרדת מסופ"ש לסופ"ש, ועם נפילה של 34% אחוזים בלבד נראה שהוא הולך לבלות איתנו עוד הרבה זמן. בארץ, אם תהיתם, הסרט הזה הצליח למכור מיליון כרטיסים, הראשון שעשה את זה מאז "אווטאר" (שנראה שיש לו שנה ממש גרועה מהבחינה הזאת, הא?).

הסרט החדש האחרון שלנו השבוע פתח במקום השישי. "מי שעומד מאחורי…" גילה שכמות סבירה של אנשים עמדו אחד מאחורי השני בתור לראות אותו, עם הכנסות של 8.015 מיליון דולר, אבל, כלומר, סרט אימה דל תקציב. רק התעטשנו ובטח זה כיסה את התקציב.

בהמשך הטבלה, על פי סדר: "אנגרי בירדס – הסרט 2" (6.3 מיליון דולר בסופ"ש/ 27 מיליון בארה"ב  עד כה/ 74 מיליון דולר בכל העולם) שדי נכשל למרות הביקורות המפרגנות, כי עברו איזה 9 שנים מאז שלמישהו היה אכפת מאנגרי בירדס באמת, ולמרות שגם לסרט המקורי היה היענות חביבה, כנראה שזה פשוט לא ברמה שמצדיקה המשך, או לפחות בטח לא כזה שעולה 65 מיליון דולר להכין; "סיפורים מפחידים שמספרים בחשיכה" (5.8 מ' בסופ"ש/ 50.5 מ' בארה"ב/ 71 בעולם), שממשיך את השוונג הכללי של סרטי אימה מצליחים בצורה בינונית עד גדולה ב-2019; מתחת לשניהם: "דורה והעיר האבודה" (5.3 בסופ"ש/ 43 בארה"ב/ 60 סך הכל), הסרט שנשמע כמו בדיחה כשהכריזו עליו ועכשיו כשהוא בחוץ אף אחד לא רוצה לראות אותו (וזה, שוב למרות הביקורות הדי מפרגנות); ובמקום העשירי: "היו זמנים בהוליווד" ( 5 בסופ"ש/ 123 בארה"ב/ 239 בעולם) ממשיך להיות הצלחה מתונה מבחינת טרנטינו, אבל קצת פחות כשלוקחים בחשבון את התקציב שלו.

בשבוע הבא לא יוצא כלום. באמת. כלומר, יש כל מיני סרטים שיוצאים במסכים, אבל שום דבר בהפצה רחבה של מעל 1,000 אולמות. יהיה שומם. בכלל, סוף הקיץ, כמו כל סוף קיץ, מביא את התקופה המקוללת מכל בקולנוע: ספטמבר, החודש שבמהלכו הסרטים המעניינים שיוצאים בהפצה רחבה נספרים על יד אחת ("זה: חלק שני", "אחוזת דאונטון", "החוחית", "אד אסטרה", ואולי הסרט אנימציה ההוא של דרימווקס "קסם של מפלצת"). בהצלחה לכולנו.