דוח קופות סדוקות, 26.09.2021: אגדת עשרות מיליוני הדולרים

שאנג צ'י שולט בקופות ביד רמה, וזאת אולי ואולי לא היד שהוא שבר לאוון הנסן כשניסה לקחת לו את המקום הראשון.

מארוול ממשיכים לשלוט בקופות ולשנות את כללי המשחק. כשהוכרז ש"שאנג צ'י ואגדת עשר הטבעות" יזכה לבלעדיות בקולנוע במשך 45 יום, ההנחה הייתה שאחרי 45 יום הסרט יעבור למודל ההפצה הרגיל של מעבר להשכרה ורכישה דיגיטלית אבל מסתבר שלא: ב-12 בנובמבר הסרט יהיה זמין בחינם בדיסני פלוס. מהלך שנועד ככל הנראה לעזור להשקה של דיסני פלוס שאמור לצאת באותו שבוע בכמה ממדינות אסיה. בינתיים אנשים יוכלו להחליט אם הם רוצים לחכות חודש וחצי ואז לראות את הסרט חינם בבית באיכות מעולה. עד אז הסרט ממשיך לשבור שיאים בארצות הברית.

כן, "שאנג צ'י ואגדת עשר הטבעות" שמר על המקום הראשון סוף שבוע רביעי ברצף. הסרט הכניס 13 מיליון דולר נוספים בסוף השבוע האחרון וזאת רק ירידה של 39.9 אחוזים מסוף השבוע הקודם. זה סרט עם רגליים ארוכות כפי שלא ראינו הרבה זמן. ההכנסות של הסרט בארצות הברית עומדות על 196 מיליון דולר: מספיק כדי להפוך אותו לסרט הכי מכניס בארצות הברית מאז פרוץ המגפה, תואר שהוא לקח מ"האלמנה השחורה", עוד סרט של מארוול. קו ה-200 מיליון דולר נמצא ממש מעבר לפינה. 

נראה שבשאר העולם ההתלהבות מהסרט מתונה בהרבה, כי ההכנסות מחו"ל אפילו לא מצליחות להשתוות לאלו של ארצות הברית. בסך הכל ההכנסות הכלליות של הסרט עומדות על 363 מיליון דולר. זה מתקרב ל-378 מיליון דולר הכלליים של "האלמנה השחורה" אבל עדיין לא שם.

במקום השני יש לנו כניסה חדשה ל-"אוון הנסן היקר" שפתח עם 7.4 מיליון דולר. לא רע ולא להיט. הסרט מבוסס על מחזמר מאוד מצליח והשחקן הראשי מהמחזמר, בן פלאט, חזר לשחק את אותו התפקיד. בסרט המוזיקלי הזה אוון הנס הוא נער שסובל מחרדה חברתית. לאחר שחברו לכיתה מתאבד, בני משפחתו מאמינים כי אוון היה חבר טוב שלו והוא מתקרב אליהם ומכניס את עצמו לרשת של שקרים. רצופה בשירים כמובן. עובדת טריוויה מעניינת, אבא של בן פלאט, מארק פלאט, הוא אחד מהמפיקים של הסרט, ככה שהוא סידר את הבן שלו באופן לא רע בכלל. 

"לשחרר את גאי" עדיין חזק במקום השלישי עם 4.1 מיליון דולר נוספים. זאת רק ירידה של 19.2 אחוזים בהכנסות מסוף השבוע הקודם. ההכנסות הכלליות של הסרט עומדות על 317 מיליון דולר שזה פשוט מעולה לתקופה הנוכחית. מתחתיו, "קנדימן" מנסה להחזיק את הדגל בגזרת האימה עם 2.5 מיליון דולר נוספים. ההכנסות הכלליות של הסרט עומדות על 73 מיליון דולר.

במקום החמישי "Cry Macho" דווקא מחזיק מעמד לא רע בסוף השבוע השני שלו עם 2 מיליון דולר נוספים. זאת ירידה של 53.8 אחוזים מסוף השבוע הקודם וזה די הרבה לסרט עם פתיחה די קטנה. ההכנסות הכלליות של הסרט עומדות על 8.9 מיליון דולר. 

במהלך מפתיע, "ג'אנגל קרוז" עלה מהמקום השביעי לשישי עם 1.7 מיליון דולר נוספים. כרגע הוא הסרט הכי ותיק בטבלה ונמצא 9 שבועות על המסך הגדול. ההכנסות הכלליות של הסרט עומדות על 209 מיליון דולר. 

שאר הטבלה מלאת סרטים בדרכם החוצה, ללא חדשות מרשימות על הדרך: "מורעל" מתגלה כפספוס נדיר של ג'יימס ואן והכניס רק עוד 1.5 מיליון דולר במקום השביעי. "מטרה מאחורי סורגים" התרסק בסוף השבוע השני שלו מהמקום השני למקום השמיני עם 1.2 מיליון דולר, ו"מפרץ ההרפתקאות: הסרט" הכניס עוד 1.1 מיליון דולר במקום התשיעי והצליח לחצות את רף ההכנסות הכלליות של 100 מיליון עם 104 מיליון דולר.

דווקא במקום העשירי יש לנו הפתעה, סרט הודי שאינו דובר אנגלית נכנס לטבלה. הסרט, "סיפור אהבה" (Love Story) יצא בהפצה מצומצמת של 300 מסכים בארצות הברית ופתח עם 971,000 דולר. הסרט הוא דרמה רומנטית על זוג אשר חי בהודו בה יש מערכת מעמדות נוקשה, כשהם מחליטים לעזוב את הכפר לטובת העיר הגדולה על מנת לרדוף אחר החלומות שלהם (ולא, זה לא רימייק לסרט מ-1970). הפתיחה הלא מרשימה הזאת היא חלקית בלבד כי נראה שהסרט הכניס 5 מיליון דולר בהודו.

בגזרה העולמית "חולית" ממשיך לעשות חיל. ההכנסות הכלליות של הסרט ממשיכות לטפס והגיעו כבר ל-77 מיליון דולר מרשימים ביותר. יהיה מעניין לראות כמה הסרט יכניס בארצות הברית כשהוא יהיה זמין בחינם ב-HBO MAX, אבל כל עוד הוא מוקרן בלעדית בקולנוע, נראה שזה עושה לו רק טוב. בינתיים הציון שלו ברוטן טומטוז עומד על 91 אחוזים מרשימים ביותר וזה גם יעזור לסרט בקמפיין הפרסים שלו.  

בסוף השבוע הבא כולם יסתכלו רק על סרט אחד: "ונום 2" שהולך להיות זמין בבתי הקולנוע בלבד. מסע הפרסום של הסרט מרגיש לי די חלש וכנראה שגם "סוני" מרגישים ככה כי הם ניסו לעשות יום "ונום" בטוויטר ואני לא בטוחה עד כמה זה היה מוצלח. יהיה מעניין לראות עם איזה סכום הסרט יפתח.