דוח קופות שבורות, 27.03.2022: העיר האבודה של דולרים

סנדרה בולוק מצליחה להדיח את באטינסון מהמקום הראשון, וכמו כן RRR.

והרי החדשות: "העיר האבודה" פתח במקום הראשון עם 30 מיליון דולר. מדובר בחדשות טובות, או לכל הפחות מעניינות שכן לא מדובר בסרט המשך, או סרט שמבוסס על זיכיון מוכר והוא בא מז'אנר שלא תמיד מצליח בקופות: סרט הרפתקאות קומי-רומנטי. אז נכון שזה לא המאה מיליון של שוברי קופות אימתניים, אבל כיף לראות סרטים מקוריים מצליחים. 

כל המדדים של סרט חיוביים. יש לו ציון B+ בסינמה סקור, ציון מבקרים של 74 אחוזים ברוטן טומטוז וציון קהל עוד יותר נחמד של 85 אחוזים באותו האתר. כל אלו מצביעים על פוטנציאל לרגליים ארוכות. בינתיים ההכנסות הכלליות של הסרט עומדות על 34 מיליון דולר, בעיקר כי ברוב העולם הוא יצא רק באמצע אפריל. הסרט יכול להתגאות בכך שיש לו גם תקציב סביר לחלוטין, לפי ההערכות התקציב נע בין 68 ל-74 מיליון דולר. נכון שהוא לא כיסה אותו בסוף השבוע הראשון, אבל יש סיכוי טוב שהוא יצליח לכסות אותו ואולי גם לעשות רווח נאה.

"באטמן" ירד בסוף השבוע הרביעי שלו למקום השני בטבלה עם עוד 20 מיליון דולר. זאת ירידה של 44.3 אחוזים בהכנסות מסוף השבוע הקודם. זה לא שיש לסרט על מה להתלונן, הוא חצה את קו 300 מיליון הדולר בהכנסות בארצות הברית בלבד וההכנסות הכלליות שלו עומדות על 672 מיליון דולר, סכום שרחוק מכישלון, גם אם הוא לא קו מיליארד הדולר כפי שמעריצים רבים קיוו. 

במקום השלישי נמצאת ההפתעה הגדולה של השבוע "RRR" שפתח עם 9.5 מיליון דולר. פתיחה ענקית לסרט הודי בארצות הברית. סרטים הודים בדרך כלל פותחים עם מיליון אחד או שניים בתחתית הטבלה ואז נעלמים. אבל הסרט הזה נישא על כנפי "באהבולי", אפוס האקשן המצליח הקודם של הבמאי, ונראה שלכן הוא הצליח לגרוף סכומים מרשימים שכאלה. הסרט יצא, אגב, גם בישראל – אבל נראה שהיה מדובר בהקרנות חד פעמיות שכן אין לו זכר בלו"ז של שבוע הבא. יהיה מעניין לראות אם הסרט יצליח להחזיק מעמד בטבלה גם בשבוע הבא.

"אנצ'רטד" ירד למקום הרביעי עם עוד חמישה מיליון דולר. אבל אין לו על מה להיות עצוב יותר מידי, הוא עדיין בטופ 5 אחרי שישה שבועות בקולנוע ויש לו ירידה קטנה ומרשימה של 36.1 אחוזים בהכנסות מסוף השבוע הקודם. מכיוון שסוני לא ממהרת להוציא את הסרטים שלה לרכישה באינטרנט לסרט יש כנראה עוד חיים קולנועיים בריאים לפניו. ההכנסות הכלליות של הסרט עומדות על 357 מיליון דולר. 

במקום החמישי "ג'וג'וטסו קאיזן 0: הסרט" מאבד קיטור מהר עם עוד 4.5 מיליון דולר. זאת התרסקות של 69.1 אחוזים בהכנסות מסוף השבוע הקודם. הסרט יכול להתנחם בזה שההכנסות הכלליות שלו עומדות על 144 מיליון דולר. לא מתקרב לשיאים של "דימון סלייר" ועדיין סכום יפה. 

במקום השישי סרט האימה "X" עדיין איתנו עם עוד 2.2 מיליון דולר. ירידה של 47.8 אחוזים בסוף השבוע השני של סרט עם פתיחה קטנה זה לא אידיאלי אבל לא נורא. ההכנסות הכלליות של הסרט עומדות על 8.6 מיליון דולר. 

צ'נינג טייטום שוב איתנו במקום השביעי עם "דוג טריפ" שהכניס עוד 2.1 מיליון דולר. במקום השמיני "ספיידרמן: אין דרך הביתה" הכניס עוד שני מיליון דולר, ומתחתיו "לשיר 2" שהכניס עוד 1.3 מיליון דולר – ירידה של חמישה אחוזים בהכנסות מסוף השבוע הקודם לסרט שממש נאחז בטבלה אחרי 14 שבועות על המסך הגדול. אבל נראה לי שאפשר להיפרד ממנו עם הכנסות של 387 מיליון דולר. 

במקום העשירי יש לנו כניסה חדשה "סופה אינסופית" (Infinite Storm) שפתח עם 758,919 דולר. אי אפשר להגיד שזה בא מהפצה מוגבלת כי הסרט מוקרן ב-1,525 אולמות. בסרט דמותה של נעמי ווטס יוצאת לטיפוס על הר וושינגטון. כשסופה חזקה מגיעה היא מחליטה לחזור ואז נתקלת באדם בהכרה חלקית שאינו לבוש בהתאם למקום ולעונה. כנגד כל הסיכויים היא תנסה להחזיר את שניהם הביתה. ביחד עם דירוג R זה לא החומר שמביא אנשים לקולנוע בימינו. 

ההפתעה הגדולה של השבוע נמצאת דווקא במקום ה13, "הכל בכל מקום בבת אחת" פתח בהפצה מוגבלת בהחלט של עשרה מסכי קולנוע והכניס 509,659 דולר. זה ממוצע של 50,965 דולר לאולם שזה מרשים ביותר ועוד יותר מרשים כשלוקחים בחשבון שלסרט יש דירוג R שמגביל את הקהל ושאנחנו עדיין בזמן מגפה ויש אנשים שמעדיפים להימנע מהתקהלות כזאת צפופה. 

בסופ"ש הקרוב יוצא רק סרט אחד בהפצה רחבה וזה "מורביוס". סוני מנסים את מזלם עם עוד סרט שמתמקד רק בנבל של ספיידרמן בלי ספיידרמן כשהפעם, ג'ארד לטו משחק את הערפד מורביוס. לאף אחד אין הרבה ציפיות מהסרט שמנסה למכור ספוילרים בתור נקודת שיווק שזה אף פעם לא סימן טוב, אבל נדע בבטחה בשבוע הבא. לא נראה לי שהוא יזכה לפתיחה היפה של אף אחד מסרטי "ונום".