דוח קופות שבורות, 27.08.2023: במלכוד כלכלי

גם ממקום שני, זה עולם של "ברבי".

במובן מסוים, "גראן טוריסמו" הוא הנגטיב של סרטי הקיץ האחרונים שהרוויחו סכומים שהם מרשימים אובייקטיבית אבל פשוט לא מספיקים לסרט עם תג מחיר מנופח. הוא פתח עם 17.4 מיליון דולר – לא הרבה לכל הדעות, וברחבי העולם כבר עשה 53 מיליון דולר (מה שכנ"ל), אבל הסרט עלה רק 60 מיליון דולר. מה שאומר שאם קבלת הקהל החמה שציוני הקהל מרמזים עליה (הביקורות יותר צוננות) תתממש לרגליים ארוכות מהצפוי, הוא עשוי, ובכן, אולי אפילו להיות סיפור הצלחה. אם ממצמצים. בכל מקרה זה מרשים שהוא בכלל במקום הראשון ולא "ברבי", אז כבר כל הכבוד לו.

אה, כן, ברוכים הבאים לסרט הכי מצליח ב-2023 (בארה"ב, אם כי תנו לו איזה שבוע והוא גם נהיה הסרט הכי מוצלח בעולם כולו), "ברבי". עם עוד 15.1 מיליון דולר, לא נותר עוד הרבה להגיד על הסרט הזה (ובכל זאת עדיין כולם מדברים עליו).

במקום השלישי, "בלו ביטל" נהנה מנפילה רכה מאוד של 51%. זה יכול היה להיות חדשות ממש נהדרות לסרט אם הפתיחה שלו הייתה, נו, מרשימה – אבל נראה לי שבוורנר יסתפקו בכל שארית עבור הסרט הזה שהיה אמור לצאת לסטרימינג, ואז הוחלט שהוא יותר מתאים למסכים הגדולים, ואז קצת נזנח מצד מערך הקידום של וורנר. הסרט הרוויח 12.1 מיליון דולר בסופ"ש האחרון והרוויח בסך הכל ברחבי העולם 81 מיליון דולר. אבל, היי, נפילה של 49%!

"אופנהיימר" יורד לראשונה למספרים חד ספרתיים (במיליוני דולרים, ועדיין) עם 8.2 מיליון דולר. הסרט הרוויח עד כה ברחבי העולם 777 מיליון דולר והוא הסרט הרביעי הכי מצליח של השנה. סרט של שלוש שעות על ממציא הפצצה האטומית. וזה לפני סין. בכלל, אחרי הרבה שנות "כל הסרטים המצליחים זה רק רימייקים והמשכים", כרגע מתוך חמשת המקומות הראשונים של השנה שלושה הם לא זה ולא זה, ו-שניים מהם אפילו לא באנימציה. כן, ברגע שמסתכלים על מקומות 6-10 זה שוב פעם המשכים ורימייקים אבל תנו לעוות נקודת מבט על נתונים, מה יש לכם.

למקומות חמש עד שבע ניתן סימנים בחיות: הצבים (7.2 מיליון דולר), הכלבים (4.9) והכרישים (4.8). בזירה הבינלאומית, הזה על הכרישים (נו, "אימה במצולות 2: התהום") הוא זה שכרגע הכי מצליח, עם 352 מיליון דולר. זוכרים שצחקו על התקציב המנופח שלו של 130 מיליון דולר? אז כזה, לא משנה, עלה והצלח, סרט. לעומת זאת, הסרט על הכלבים שמדברים גסויות גיחי גיחי מגיע ל-21 מיליון דולר ברחבי העולם על תקציב של 46 מיליון דולר. אולי גם הם היו צריכים ללהק איזה שחקן סיני שיציל להם את הקופות.

לקראת סוף הטבלה (אבל לא ממש בסופה – שם יש את "נגעת נרצחת" עם 2 מיליון דולר) יש שני סרטים חדשים: "במלכוד", הסרט החדש של ליאם ניסן שעלה 20 מיליון דולר והרוויח בארה"ב 3.5. נראה שתקופתו של ליאם ניסן חלפה לה, אלא אם הוא יקבל זריקת מרץ מצד אירופה או סין או משהו. הסרט במקום התשיעי, עם 2.3 מיליון דולר הוא "הגבעה". דרמת בייסבול שנראית כמו דרמת בייסבול. לא הייתי מהמר שזה יגיע לארץ.

למי שדואג לגורלה של "גולדה", ראוי לציין שהיא יצאה מראש בפחות אולמות מהסרטים האחרים ברשימה, אבל גם אם בודקים את הרשימה על בסיס ממוצע הכנסות לאולם המצב לא משהו. הסרט הכניס 1.6 מיליון דולר שזה, ובכן, לא הרבה.

אם כבר הזכרנו ממוצע הכנסות – הסרט המצטיין של השבוע בהיבט הזה הוא הקומדיה העצמאית "תחתונות" על צמד בנות שפותחות מועדון קרב כדי להתחיל עם בנות. שזה, נראה לי, היה גם העלילה של הסרט המקורי, כשחושבים על זה. הסרט הכניס 461 אלף דולר מ-עשרה אולמות, מה שאומר שהממוצע שלו לאולם היה 46 אלף דולר. יפה.

בשבוע הבא יוצא "נקודת שיוויון 3: הפרק האחרון" שבו דנזל וושינגטון עושה מה שהוא לא עושה בסרטי "נקודת שיוויון". אני מאמין שזה מקרמה.