דוח קופות שבורות, 27.12.20: עושה חיל בקופות

רגע לפני סוף שנת 2020, מגיע סרט שמצליח להכניס מספר דו ספרתי של מיליוני דולרים בסוף השבוע הראשון שלו.

"וונדר וומן 1984" הגיע לבתי הקולנוע בארצות הברית וסוף סוף נתן לנו משהו לדבר עליו.

לא מפתיע במיוחד ש"וונדר וומן 1984" פתח במקום הראשון. מה שכן מפתיע זה שהסרט הכניס 16.7 מיליון דולר בסוף השבוע האחרון. נשים את זה בהקשר: אף סרט מאז תחילת המגפה לא הצליח לפתוח עם יותר מ-9 מיליון דולר. ה"קרודים 2: עידן חדש" פתח עם 9.7 מיליון דולר, "טנט" של כריסטופר נולאן פתח עם 9 מיליון דולר וכל השאר? 4 מיליון ומטה. אם זכרתם ש"טנט" עשה יותר, זה בגלל שבאופן רשמי הוא פתח עם 20 מיליון דולר – רק שה-20 מיליון הללו כללו בתוכם שלושה שבועות של הקרנות מוקדמות. בלעדיהן, הוא פתח עם 9 מיליון דולר.

וונדר וומן מנצחת את נולאן גם בעוד השוואות: "טנט" הוקרן בהרבה יותר בתי קולנוע (2,800 לעומת 2,151 שבהם "וונדר וומן" מוקרנת), מצב הקורונה היה יותר טוב בספטמבר, ואני גם לא יודעת מהן התקנות לגבי תפוסה של אולמות קולנוע ואם הן השתנו בינתיים.

מה שכן, בתי קולנוע פתוחים הפכו להיות מושג גמיש. תופעה שהפכה להיות פופולרית בזמן העלייה הנוכחית בתחלואה היא שאנשים שוכרים אולמות קולנוע שלמים. למעשה מעל 10,000 הקרנות פרטיות נשכרו עבור "וונדר וומן 1984". די מפתיע בהתחשב בזה שזה לא ממש עסק זול לשכור אולם שלם. אני לא בטוחה שזאת תופעה שתשרוד את הקורונה, אבל זאת חווית צפייה חדשה ונשמע לי שהיא די מוצלחת.

יש גם צד שלילי לכל החיוביות סביב "וונדר וומן 1984". הסרט התרסק במעל 90 אחוז בסוף השבוע השני שלו בסין, אם אפשר להאמין לחדשות שבאות משם. וגם באופן כללי נראה שהמבקרים והקהל פחות אהבו את הסרט מקודמו. כן יש לו "סינמה סקור" של B+ שזה סבבה, אבל ציון הרוטן טומטוז של המבקרים הוא רק 63% אחוזים ושל הצופים הוא 72% – רחוק מהציונים המרשימים של הסרט הקודם. הסרט הזה אכן שונה מאוד מקודמו ונראה שלא כולם מקבלים באהבה את השינוי (שהוא בעצם בכלל ריבוט קל).

אבל לאולפנים זה לא משנה: האחים וורנר הכריזו שסרט שלישי יגיע במהרה, מה שככל הנראה מאשר שלדעתם הסרט הזה הוא הצלחה מסחררת. אבל קודם, פטי ג'נקינס וגל גדות יעשו את "קליאופטרה" ואז ג'נקינס תעשה סרט של "מלחמת הכוכבים" ורק אז הן יתפנו ל"וונדר וומן 3", ככה שהסרט הבא לא יגיע במהרה.

בינתיים הסרט הכניס 85 מיליון דולר ברחבי העולם תוך שבועיים מה שלדעתי הופך אותו להצלחה, אבל קשה לדעת במצב החדש שאנחנו חיים בו.

באופן מפתיע הסרט לא שאב את כל הכסף שיש מהקופות: כלומר, אף אחד מהסרטים האחרים לא מתקרב למספרים של אשת החיל, אבל יש עוד שלושה סרטים שהצליחו להכניס מעל מיליון דולר בקופות.

במקום השני יש לנו עוד סרט חדש " חדשות העולם" שפתח עם 2.2 מיליון דולר. בסרט טום הנקס משחק קפטן לשעבר שלחם במלחמת האזרחים של ארצות הברית שמתבקש להחזיר ילדה (הלנה זנגל, "מחוץ למערכת") שנלקחה לפני שנים על ידי שבט אינדיאני אל קרובי המשפחה שלה.

במקום השלישי "הקרודים 2: עידן חדש" הכניס עוד 1.7 מיליון דולר, ובסך הכול הסרט הכניס 98 מיליון דולר ברחבי העולם עד כה. מתחתיו יש לנו את ההתרסקות הצפויה של "ציידת מפלצות" שהכניס עוד 1.1 מיליון דולר ו-9 מיליון דולר ברחבי העולם בסך הכול.

שאר הטבלה מלאה במספרים עצובים יותר: במקום החמישי יש לנו כניסה חדשה ל-"אישה צעירה מבטיחה" שפתח עם 719,305 דולר. הסרט הוא סרט נקמה וקומדיה שחורה בכיכובה של קארי מאליגן, שמגלמת אישה שעברה אירוע טראומתי ומחליטה לנקום בגברים שעומדים בדרכה ועומדים בקריטריונים מסוימים. במקום השישי "Fatale" הכניס עוד 659,825 דולר והצליח להכניס 1.9 מיליון דולר בסך הכול.

במקום השביעי יש לנו כניסה חדשה עם "פינוקיו" שעשה 268,259 דולר. כן, קראתם נכון, "פינוקיו". לא של דיסני אלא סרט איטלקי משנת 2019 שעכשיו מגיע לארצות הברית. הסרט היה הצלחה די נחמדה באיטליה ככה שההכנסות הכוללות שלו עומדות על 20 מיליון דולר.
מתחתיו נמצאות ההוצאות המחודשות "קטן עליו" (עם עוד 115,000 דולר) ו-"כיף של חופשה" (עם עוד 91,000 דולר) ובמקום האחרון אפשר להיפרד מ"המלחמה עם סבא" שהכניס עוד 89,746 דולר וסוגר את חייו הקולנועיים עם 31 מיליון דולר

מחוץ לארצות הברית התרחשו כמה דברים מעניינים. למשל "נשמה" של פיקסר שזמין חינם בדיסני פלוס בארצות הברית יצא לקולנוע בכמה מדינות והצליח להכניס 7.6 מיליון דולר. וביפן "Demon Slayer the Movie: Mugen Train" הכניס 306 מיליון דולר בסך הכול מה שהופך אותו לסרט הכי מכניס ביפן אי פעם, בעודו עוקף את "המסע המופלא". מרשים ביותר, ומרשים פי כמה בימים של מגפה.

בשבוע הבא יהיה מעניין לראות מה תהייה האחיזה של "וונדר וומן 1984" בקופות והאם היא תצליח לעקוף את "טנט" בכללי. אם כי שוב, בגלל שמצב הקורונה קשה יותר כרגע, אי אפשר להשוות בין הסרטים כמו בשנה רגילה.