דוח קופות מנומנמות, 28.02.21: טום וג'רי וכסף

טום וג'רי חוזרים למחוזות הלייב אקשן, 75 שנה אחרי שרקדו עם ג'ין קלי.

אחרי כמה שבועות רגועים (שלא לומר שוממים), סוף סוף יש חדשות לדווח עליהן כי סרט אחד הצליח להכניס כסף, והסרט הזה הוא "טום וג'רי".

הסרט, שמשלב את העכבר והחתול האהובים עם שחקנים בשר ודם כמו מייקל פניה וקלואי גרייס מורץ, פתח עם 14 מיליון דולר, שזה לא כזה רחוק מהפתיחה של 16 מיליון דולר של "וונדר וומן 1984" מה שוודאי משמח את הכיסים של האחים וורנר. בשאר העולם גם די אהבו את הסרט והפתיחה העולמית שלו עומדת על 39 מיליון דולר שזה אחלה. תמיד תשאל השאלה של כמה הסרטים היו מכניסים אם הם לא היו זמינים חינם ב-HBO MAX והאם זה היה שווה את זה לאחים וורנר, אבל בינתיים המודל שלהם מסתמן ככזה שמניב להיטים לא קטנים בימי הקורונה השוממים שלנו.

במקום השני נמצא "הקרודים 2: עידן חדש" שהכניס עוד 1.2 מיליון דולר בסוף השבוע ה-14 שלו בקולנוע. הסרט הכניס 156 מיליון דולר בסך הכול, שזה מאוד מרשים ונותר לראות האם "טום וג'רי" יתחרה בסכומים הללו.

במקום השלישי והרביע נמצאים עוד 2 סרטים של האחים וורנר: "הדברים הקטנים" עם עוד 930,000 דולר (23 מיליון דולר בסך הכול), ו-"וונדר וומן 1984" עם עוד 705,000 דולר (161 מיליון דולר בסך הכול).

שאר הטבלה עוד פחות מעניינת עם סכומים זעומים: במקום החמישי נמצא "הצלף" עם עוד 701,002 דולר (16 מיליון דולר בסך הכול). במקום השביעי נמצא "יהודה איש קריות והמשיח השחור" עם עוד 500,000 דולר (4 מיליון דולר בסך הכול). מתחתיו "ציידת המפלצות" עם עוד 458,158 דולר (26 מיליון דולר בסך הכול). ואז  "אדמה" עם עוד 345,375 דולר (2 מיליון דולר בסך הכול), ו-"חדשות העולם הגדול" עם עוד 205,590 דולר (11.9 מיליון דולר בסך הכול).

במקום השישי נמצא "ארץ הנוודים" עם עוד 528,000 דולר (מיליון דולר בסך הכול) שממשיך למנף את עצמו כפייבוריט לאוסקר עם זכיה בסרט דרמה הכי טוב ובמאית הכי טובה בגלובוס הזהב. אולי בהמשך זה ישפיע גם על ההכנסות של הסרט.

שני דברים מעניינים שהולכים לקרות בסוף השבוע הקרוב: הראשון הוא היציאה של "ריה והדרקון האחרון" לקולנוע (איפה שפתוח) ולדיסני פלוס (תמורת שלושים דולר בנוסף למחיר המנוי). יהיה מעניין לראות אם המודל החדש של דיסני יעבוד וכמה הסרט יכניס בקולנוע, כי אנחנו בחיים לא נדע כמה הוא הכניס בדיסני פלוס.

מה שהולך לטובת הסרט הזה הוא העובדה שבתי הקולנוע בניו-יורק הולכים להיפתח בסוף השבוע הבא. אומנם רק בתפוסה של 25 אחוז, אבל ניו-יורק היא אחת הערים עם שיעורי הולכי הקולנוע הכי גדולים בעולם. לא בטוח שכולם ינהרו לבתי הקולנוע ברגע שהוא יפתח, אבל יש סיכוי שהשינוי הקטן הזה יקפיץ במעט את הקופות המנומנמות שראינו עד עכשיו.

כמו כן, אם ניו-יורק נפתחת יש שמועות שלוס אנג'לס לא רחוקה ממנה ואלו הן שניהן הערים הכי משמעותיות בארצות הברית מבחינת צופים, ככה שיש סיכוי שלמרות המגפה, אנחנו נראה בשבועות הקרובים פתיחה של בתי הקולנוע – בדיוק בזמן לעונת סרטי הקיץ. גם אם לא תהיה התנפלות על בתי הקולנוע, עדיין יהיה שיפור מהמצב הנוכחי.