דוח קופות שבורות, 28.4.2019: סוף הקופות

זה יהיה יותר מדי לחזור על עצמנו אם פשוט נגיד שוב 'ובכן, וואו'?

קודם כל, תנו לי להתחיל באההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההה
הההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההה
הההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההה
הההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההה *אהם* כן, סליחה, חזרה לדוחק"ו.

בבדיחה בסצנה בסוף הקרדיטים ב"ספיידרמן: השיבה הביתה" קפטן אמריקה אמר שלפעמים הסבלנות משתלמת ולפעמים לא. "הנוקמים: סוף המשחק" הוכיח שהסבלנות מאוד משתלמת. מארוול בנו את היקום הקולנועי שלהם בקפידה ובסבלנות, ואחרי 21 סרטים ו-11 שנים הגיע הסרט ה-22 שלהם שמביא את סאגת אבני האינסוף לסיומה בסרט אפי בן שלוש שעות. והצופים רצים לסרט כמה שיותר מהר: גם כי זאת מסיבה שכולם רוצים להשתתף בה וגם כדי להספיק לראות אותו לפני שהספוילרים יתפסו אותם.

אז כן, "הנוקמים: סוף המשחק" פתח במקום הראשון, ומגיע לו – זה סרט מדהים ולכן יש לו הכנסות מדהימות. הסרט פתח עם סכום בלתי נתפס של 1.22 מיליארד דולר ברחבי העולם בסוף השבוע הראשון שלו, סכום ששובר כל שיא אפשרי. אבל זה בטח לא מפתיע אתכם אם עקבתם אחרי הציפיות לסרט ברחבי העולם שגרמו לאתרי אינטרנט לקרוס מרוב אנשים שניסו להשיג כרטיסים לסרט.

אז כמובן שזוהי הפתיחה הכי גדולה לסרט אי פעם, אבל בואו נעבור גם על שאר השיאים שהסרט הזה שבר:

  •  הפתיחה היומית הכי גדולה בסין אי פעם: פתיחה של 107 מיליון דולר, שעקפה גם את הסרטים הסיניים שידועים ביכולתם להפוך לשוברי קופות לא קטנים בעצמם בסין. הסרט הרוויח עד כה 330 מיליון דולר בסין
  •  שיא ההכנסות ליום אחד בארצות הברית: הסרט פתח בארצות הברית עם 157 מיליון דולר ביום אחד – ספציפית יום שישי, אם כי יום השישי הזה כולל את ההקרנות של חמישי בערב ובלילה. המחזיק הקודם בתואר היה "מלחמת הכוכבים: הכוח מתעורר"
  •  הפתיחה הכי גדולה לסרט בארצות הברית: הסרט פתח עם 357 מיליון דולר בארצות הברית, ועקף ב-100 מיליון דולר את הפתיחה של "הנוקמים: מלחמת האינסוף".

עוד כמה שיאים ש"סוף המשחק" שבר: הסרט שהגיע הכי מהר אי פעם למיליארד דולר; הסרט עם הפתיחה הכי גדולה אי פעם מחוץ לארצות הברית; הסרט שהכניס הכי הרבה כסף בכל יום נפרד בסוף השבוע בארצות הברית; והוא בטח שבר עוד איזה עשרות שיאים נוספים ומאוד ספציפיים אבל עזבו את כל זה – הסרט רק יצא לקולנוע והוא כבר במקום ה-18 בטבלת הסרטים הכי מצליחים אי פעם.

בדרך כלל ככל שלסרט יש פתיחה גדולה יותר, ככה הוא מתרסק יותר בסוף השבוע השני שלו. אבל בהתחשב בזה שיש הרבה אנשים שלא הצליחו להשיג בכלל כרטיסים לסרט בסוף השבוע הראשון שלו, סביר להניח שהירידה של הסרט תהיה מתונה יחסית. גם העובדה שזה סרט מעולה שהתקבל נהדר אצל הקהל (הסרט קיבל ציון של A+ בסינמה סקור, הציון הגבוה ביותר שלהם) עם הייפ מטורף ומלא ברגעים ששווים צפייה במסך קולנוע תעזור לסרט לשמור על מומנטום, וזה מספיק בשביל לשמוע אותו נושף בעורפו של "אווטאר". התקווה שלי היא שהסרט יכניס 3 מיליארד דולר.

כדי שיהיה לכם עוד קצת מארוול עם המארוול שלכם, "קפטן מארוול" נסק בחזרה למקום השני. לראשונה בתולדות החברה, מארוול מחזיקים את שני המקומות הראשונים בטבלה. "קפטן מארוול" גם הצליח לרדת הכי מעט השבוע (רק 8.7 אחוזים) והרוויח 8.3 מיליון דולר בסוף השבוע האחרון בארצות הברית. הסרט חצה את ההכנסות של ה-400 מיליון דולר בארצות הברית ועקף את "וונדר וומן" גם בהכנסות הכלליות וגם בהכנסות בארצות הברית. ההכנסות של הסרט בכל העולם עומדות כרגע על 1.1 מיליארד דולר והן כנראה ימשיכו לטפס הודות לנוקמים.

ומה עם הסרטים שהם לא מארוול? כמעט כולם נופלים בצלילה חופשית מראש צוק, עם ירידות של 50 עד 70 אחוזים.

במקום השלישי נמצא "מקוללת". סרט הרוחות ירד ב-69.5 אחוזים בהכנסות שלו מסוף השבוע הקודם והרוויח 8 מיליון דולר. מובן שהסרט מזמן כיסה את ההוצאות שלו, אבל מבאס לחשוב שהבמאי של הסרט הזה, שזכה לביקורות בינוניות במקרה הטוב, יביים את "לזמן את הרוע 3" במקומו של ג'יימס וואן המוכשר.

היחיד חוץ מ"קפטן מארוול" שהצליח לרדת בצורה מתונה הוא הסרט במקום הרביעי, "פריצת דרך". אני אסלח לכם אם כבר הספקתם לשכוח אותו, כי הוא עוד אחד מהסרטים האלה שפונים לקהל נוצרי ואף פעם לא מגיעים לפה. כיאה לסרט דת הוא נמצא בבועה משל עצמו וירד רק ב-39.7 אחוזים, שהם הכנסות של 6.8 מיליון דולר.

אל המקום החמישי נדחק "שהאזאם!", לאחר שנרמס על ידי שני סרטי הענק של מארוול. הסרט התרסק ב-66.1 אחוזים מהסוף השבוע הקודם, מספר די גדול בהתחשב בזה שהמספרים שלו לא היו מאוד גדולים מלכתחילה. הסרט הרוויח 5.5 מיליון דולר בארצות הברית בסוף השבוע האחרון.

מהמקום השישי ומטה נמצאים: "דמבו" ( ירידה של 47 אחוזים, רווחים של 3.5 מיליון דולר), "בוסית בקטנה" (58 אחוזים, 3.4 מיליון דולר), "בית קברות לחיות" (72.8, 1.3 מיליון דולר), "אנחנו" (71.7 אחוזים, 1.1 מיליון דולר).

במקום העשירי נמצא "פינגווינים" של דיסני (כן, שוב הם). בשבוע שעבר הוא פספס את העשירייה והגיע למקום ה-12, אבל הירידות החדות של "הלבוי" (91 אחוזים), "אחרי ש.." (83) ו"מיסטר לינק" (74) נתנו לו רגע של תהילה בעשירייה. זהו סרט תיעודי על פינגווין אחד שמנסה להסתדר ולעקוב אחר מעגל החיים של פינגווינים באנטרקטיקה, מה שכמובן לא בא בקלות. הסרט הרוויח מיליון דולר בסוף השבוע האחרון.

בסוף השבוע הבא שלושה סרטים ינסו את כוחם מול "הנוקמים: סוף המשחק": "The Intruder" – מותחן פסיכולוגי על זוג נחמד שקונה בית בפרברים ומגלה שהבעלים הקודמים של הבית לא מאוד מוכנים להיפרד ממנו. אף אחד לא שמע עליו ואני בספק אם למישהו אכפת ממנו; "אגלי דולס" – סרט אנימציה מוזיקלי שבו אגלי דולס, בובות פגומות, מגלות את כפר הבובות המושלמות ומנסות להשתלב בינהן כדי שיוכלו לצאת לעולם האמיתי; ו"מה הסיכוי?", סרט קומדיה רומנטית חמוד שבו מועמדת לנשיאות (שרליז ת'רון) מתיידדת מחדש עם עיתונאי (סת' רוגן) שהיא הייתה פעם הבייביסיטר שלו. הימור נועז: אף אחד מהסרטים הללו לא יכבוש את מקומו של "הנוקמים: סוף המשחק" בפסגת הטבלה.