דוח קופות שבורות, 29.01.2023: נשארו מאחור באדמה נודדת אינסופית

אף אחד לא מזיז את החתול או את החייזרים, אבל הנה סרט אקשן הודי במקום השלישי.

באופן לא מפתיע בכלל, "אווטאר: דרכם של המים" שומר על המקום הראשון בשבוע השביעי שלו בקולנוע עם עוד 15.9 מיליון דולר. זה לא מספר ענק אבל מספיק כדי לעזור להכנסות של הסרט לגדול ולשבור עוד שיאים. ההכנסות הכלליות של הסרט עומדות על 2.1 מיליארד דולר, מה שמקפיץ אותו למקום הרביעי בטבלת הסרטים הכי מכניסים בעולם תוך כדי שהוא עוקף "נוקמים: מלחמת האינסוף" שירד למקום השישי ו"מלחמת הכוכבים: הכוח מתעורר" שירד למקום החמישי. לא חסר לסרט הרבה כדי לעקוף את "טיטניק" ולהגיע למקום השלישי אבל היציאה המחודשת של "טיטניק" עוד שבועיים כנראה תקפיץ אותו בחזרה למעלה. זה עולם של קמרון נגד קמרון. 

"החתול של שרק: משאלה אחת ודי" מצליח לשמור על המקום השני עם עוד 10.4 מיליון דולר. לסרט יש את הירידה הכי קטנה בהכנסות בעשיריה מסוף השבוע שעבר, רק 11.1 אחוזים. מרשים מאוד בהתחשב בכך שהסרט כבר זמין גם בפורמט דיגיטלי. ההכנסות הכלליות של הסרט עומדות על 336 מיליון דולר. 

במקום השלישי יש לנו כניסה חדשה לסרט הודי בשם "פטאן – חי או מת?" שפתח עם 6.8 מיליון דולר בארצות הברית. לסרט מהודו זה מעולה גם מבחינת כסף וגם מבחינת מיקום בטבלה. מדובר בסרט אקשן שבו ממשלת הודו מחזירה מרגל שהוגלה על מנת שיצוד חבורת שכירי חרב אשר נשכרו לבצע פיגוע עצום ממדים. מתחתיו, "איש ושמו אוטו" עלה מהמקום החמישי למקום הרביעי עם עוד 6.6 מיליון דולר. ההכנסות הכלליות של הסרט עומדות על 71 מיליון דולר. 

"מייגן" נמצאת במקום החמישי עם עוד 6.2 מיליון דולר, וזה כשהסרט זמין כבר בפורמט דיגיטלי. ההכנסות הכלליות של הסרט עומדות על 146 מיליון דולר – מעולה לסרט אימה דל תקציב.

במקום השביעי נמצא "נחיתת חירום" עם עוד 3.8 מיליון דולר ומתחתיו יש לנו כניסה חדשה למקום השמיני ל"נשארו מאחור: עלייתו של האנטיכרייסט" (Left Behind: Rise Of The Antichrist) שפתח עם 2.5 מיליון דולר. מדובר בהמשך לסרט עם ניקולס קייג' בתקופה שבה כיכב מכל הבא ליד. את קייג' מחליף קווין סורבו (לנצח הרקולס) שמנסה את מזלו בסרטים דתיים. הפעם, לאחר שחצי מאוכלוסיית העולם נעלמת במפתיע, מנהיג חדש וכריזמטי ממונה להיות מנהיג האו"ם ומבטיח להנהיג את העולם בדרך לעתיד טוב יותר – אך האם זאת הכוונה האמיתית שלו? סרטים דתיים בדרך כלל מצליחים קצת יותר ככה שהמספר הקטן הזה די מפתיע.

"בריכת האינסוף" פתח במקום התשיעי עם 2.5 מיליון דולר. סרט האימה הזה מוכיח את עצמו כקשה לצפייה. הוא גם מוזר מאוד וגם אלים מאוד, שילוב די קשוח, והשמות של מיה גות' ואלכסנדר סקארסגארד לא הספיקו כדי להביא צופים לקולנוע. הסרט עוקב אחרי זוג שנוסע לחופשה באי מבודד ובדיוני ולאחר תאונה מגלים שתושבי האי הרבה יותר מטרידים ממה שניתן היה לצפות. 

את הטבלה סוגר "אדמה נודדת 2" עם עוד 1.4 מיליון דולר. זהו סרט מדע בדיוני סיני על עולם עתידני שבו כדור הארץ נמצא בסכנה בגלל שהשמש גוססת, לכן צריך לבנות מנועים מיוחדים כדי להסיט את כדור הארץ ממסלולו אבל היקום הוא מקום שקשה למצוא בו בית חדש. 

בסוף השבוע הבא הולכים לצאת שלושה סרטים חדשים. "מוריס המדהים" סרט מצויר לכל המשפחה שמבוסס על ספר של טרי פראצ'ט. מוריס הוא חתול נוכל שמתיידד עם עכברושים מדברים אבל כל המזימות שלו מסוכלות על ידי ילדה. יש כמה שמות מוכרים שמדובבים כמו יו לורי, אמיליה קלארק ודיוויד טננט. "80 עבור בריידי" הוא סרט קומדיה שבו ארבעה חברות בנות 80 מחליטות להגשים את החלום שלהן לנסוע לגמר הסופרבול ולפגוש את טום בריידי. לילי טומלין, ג'יין פונדה, ריטה מורנו וסאלי פילד מככבות בסרט. בנוסף, יוצא סרט חדש למ.נייט שאמאלן שנקרא "דפיקה בדלת". מעניין כמה שנוי במחלוקת יהיה הסיום הפעם. בסרט, ילדה והוריה יוצאים לחופשה בבקתה כשלפתע ארבעה זרים פורצים לדירה ולוקחים אותם בשבי. בסרט מככבים כמה שמות מוכרים כמו דייב בטיסטה, ג'ונתן גרוף ורופרט גרינט.