דו"ח קופות שבורות, 29.10.2023: תשע ספרות אצל פרדי

שני הסרטים בראש הטבלה גורמים לקהל לצרוח, אבל מסיבות שונות.

הקשב שלי בימים אלו די עסוק בדברים אחרים, אבל אני מפנה אותו (קצת בכוח) לחדשות מתחום הבידור, כדי לא לפספס לפחות את המאורעות החשובים. ואני, כאילו, די המום: לא ידעתי כלום על "חמישה לילות אצל פרדי" (מתן כבר צפה והודיע חגיגית שזה הסרט הגרוע ביותר שהוא ראה השנה), ועכשיו אני מתיישב לכתוב דו"חקו, ומגלה שלא רק שהוא במקום הראשון השבוע – הוא הביא פתיחה פסיכית בגודלה לסרט כזה: 80 מיליון דולר?! זה פי ארבעה מהתקציב שלו – וזה בתוך סופ"ש אחד, בארה"ב בלבד, וכשהוא עלה במקביל לצפייה ביתית חוקית לחלוטין בפיקוק. טוב, הנתון האחרון לא בהכרח אומר משהו כי עדיין לא ראיתי הוכחה לכך שלפיקוק יש מנויים אמיתיים ושהשירות הזה הוא לא הטרלה אחת גדולה של יוניברסל.

המספר הזה מכניס את הסרט לרשימת שיאים לא רעה בכלל, ואין לי כוח לרשום פה את כולם; הנה שניים שלא קשורים לז'אנר האימה דווקא: יש לו את הפתיחה השנייה בגודלה אי פעם לסרט שמבוסס על משחק וידאו – אחרי "האחים סופר מריו – הסרט" ולפני "סוניק הקיפוד 2", והפתיחה הגדולה ביותר אי פעם לסרט שיוצא בסוף השבוע של האלווין. גם מבחינה עולמית הסרט מפציץ עם 130 מיליון דולר, וזה, כאמור, מאוד מרשים ובעיקר מאוד לא צפוי. גם בשבוע הבא לא צפויה לו תחרות, כי "חולית 2" שהיה אמור להגיע נדחה למרץ הקרוב. מי שבטוח מרוצה מהעניין היא הבמאית של הסרט, שידעה משהו שאנחנו לא כי היא התעקשה על הסכם שכר לפי אחוזים מההכנסות.

במקום השני נמצא עדיין "חייטת מהירה: מסע ההופעות של העידנים", עם 15.5 מיליון דולר. הירידה שלו השבוע סולידית יותר מזו של השבוע שעבר (שלצערי לא סיכמנו פה): 53.5% מול 64.2%. אם שואלים אותי, חובב טיילור טירון אבל רחוק ממעריץ, סביר שחלק נכבד מהכרטיסים זה צופי-הפעם-השניה; את ההופעה שלה בנטפליקס ראיתי שלוש פעמים לפחות. לעומת זאת אם שואלים אותי מה אני חושב על סרט ההופעה החדש, אני עונה שאין לי מושג כי הוא יוצא בארץ רק היום. בכל מקרה, ההכנסות הכוללות שלו בארה"ב עומדות על 150 מיליון דולר, ובעולם כולו 203 מיליון דולר – מה שאומר ששלושת רבעי מהסוויפטים והסוויפטיות נמצאים בארה"ב והרבע הנותר בשאר העולם! או שלא, אמרתי לכם שאני רק חובב, אני לא מבין בזה.

במקום השלישי נמצא "רוצחי פרח הירח", החדש של מרטין סקורסזה, שיורד מהמקום השני לשלישי עם הכנסות של 9.3 מיליון דולר. זה אומר ירידה של כמעט 60%, שזה בכל מקרה ירידה קטנה מדי בעיניי לסרט של פאקינג שלוש וחצי שעות. ההכנסות הכוללות של הסרט עומדות על 42 מיליון דולר בארה"ב ו-86 מיליון בעולם כולו, שזה בכל מקרה הרבה מדי בעיניי לסרט של פאקינג שלוש וחצי שעות. כמו כן, אם תשאלו אותי מה דעתי על הסרט, אגיד שהוא עוד לא יצא פה, וכמו כן שאני לא מתכנן לראות אותו בקולנוע כי הוא פאקינג שלוש וחצי שעות.

במקום הרביעי, עם 5 מיליון דולר שלמים, כניסה חדשה לסרט הדוקו המצופה "לאחר המוות", שלפי התקציר בימד"ב "חוקר את החיים שלאחר המוות בהדרכתם של מחברי רבי מכר, מומחים רפואיים, מדענים וניצולים השופכים אור על מה שמצפה לנו". אני, אה, לא מבין איך אפשר לשפוך אור על "כנראה שכלום".

במקום החמישי, סרט נוסף שמשחק על חיים אחרי המוות: "מגרש השדים: המאמינים". בשבוע הרביעי שלו בטבלה, הוא מוסיף לקופתו 3.2 מיליון דולר, שמביאים אותו לסכום כולל של 61 מיליון דולר בארה"ב, וכמעט כפול מזה בעולם. עם תקציב של 30 מיליון זה נשמע סביר, אבל כמו שכתבנו פה בעבר, הסכום ששולם על הזיכיון כולו מעמיד בסימן שאלה את הכדאיות הכלכלית של כל העסק. יש להניח שיוניברסל ציפו יותר להכנסות בסגנון של "פרדי".

במקום השישי: "מפרץ ההרפתקאות – סרט העל", שמוסיף לארנק בשבוע החמישי שלו באקרנים עוד 2.3 מיליון דולר. ההכנסות הכוללות שלו עומדות על כמעט 60 מיליון דולר בארה"ב ועוד 100 מיליון בעולם – שזה סביר? נראה לי? לא יודע, במקרה הזה אני אפילו לא חובב.

במקום השביעי, ההוצאה המחודשת של "הסיוט שלפני חג המולד" שמכניס 2.1 מיליון דולר בשבוע השני שלו בקולנוע. זאת ירידה של 50%, אם תהיתם, אבל בסכומים כאלו הירידה באחוזים לא באמת אומרת הרבה.

במקום השמיני: שוב כניסה חדשה, אבל משפילה במיוחד – "עצמאי בשטח", סרט שדווקא נהניתי מהטריילר שלו ומופץ פה, נכון לכרגע, רק בעוד חודש וחצי. הצופים בארה"ב, כאמור, לא נהרו: 2 מיליון דולר. על תקציב של 40 מיליון. אאוץ'. מכאיב כמעט כמו הציון שלו בעגבניות רקובות: 0 עגול, נכון לכתיבת שורות אלו. אני די בטוח שג'ון סינה מתחרט על שהשתתף בסרט הזה, ואולי באמת כדאי שיתחיל באופן כללי לברור פרוייקטים כי די יש תחושה כרגע שהוא נמצא בכל מקום.

במקום התשיעי, "המסור X" עם 1.7 מיליון דולר והכנסות כוללות של 50 מיליון דולר בארה"ב ו84 מיליון בכל העולם. על תקציב של 13 מיליון וביקורות לא רעות בכלל, סביר להניח שיהיו עוד. כמו כן, זה הסרט הראשון ברשימה הזו שגם ראיתי; בקצרה – ממש אחלה. בארוכה – תגיע בקרוב.

סוגר את העשיריה בשבוע החמישי שלו ומציל את כבודה עם העובדה שגם הוא עם הכנסות של לפחות מיליון דולר (טכנית, 1,024,456): "היוצר". למרות מאמציו הכנים, הוא לא מצליח להגיע אפילו למאה מיליון דולר בהכנסות עולמיות, וזה קצת באסה האמת, כי זה גם סרט שראיתי ולטעמי היה צריך להצליח יותר.

החדשות הכי גדולות של השבוע הבא הן שכאמור, "חולית: חלק 2" לא יוצא בו. הסרט הנוסף היחיד שכן קצת מעניין הוא "פרסיליה" של סופיה קופולה, שכבר הוקרן בכמה הקרנות מוגבלות וקיבל ציון של 92 בעגבניות רקובות. עם זאת, הוא עוסק רק באשתו של אלביס. כמה מכם יילכו לסרט על ג'ו אלווין?