דוח קופות שבורות, 29.9.19: חג שמח, קופות לא שמחות

שתהיו לראש ולא לסרט במקום ה-11 בטבלה.

אמנם אצלנו מתחילה שנה חדשה עם ארוחת חג או שתיים עמוסות בכל טוב אבל בהוליווד מסתפקים בסוף השבוע האחרון בעיקר בשאריות, מה שנותן לסרטים שכבר יצאו הזדמנות לגרוף עוד קצת דולרים. עד כמה שאריות? המקום הראשון הסתפק בהכנסות של כ-20 מיליון דולר בלבד וחמישה מהסרטים האחרים בטופ 10 הכניסו פחות מ-10 מיליון דולר כל אחד.

במקום הראשון יש לנו סרט חדש "קסם של מפלצת" שפתח עם 20.6 מיליון דולר. הסרט עוקב אחר מתבגרת נחמדה בשם יי (Yi) אשר יום אחד מוצאת גור של מפלצת שלג בגג שבו היא מתחבאת מאמא וסבתא שלה. בסרט היא מנסה להחזיר אותו לביתו שבהרים בזמן שמדענים רעים מנסים להחזיר אותו לשבי. בסיס לא רע לסרט חביב, אבל כנראה שחביב זה לא מספיק. למעשה זאת הפתיחה הנמוכה ביותר אי פעם לסרט מצוייר של דרימוורקס. אבל כמו שהטריילרים, רשימת השחקנים המדבבים וחברת ההפקות השותפה בסרט יגידו לכם, הסרט הזה מכוון בעיקר לסין, שם הוא יצא במהלך השבוע ואז יהיה ניתן לשפוט את המספרים שלו כראוי.

במקום השני "אחוזת דאונטון" בא להראות לנו שהוא פה לא רק לשבוע אחד והכניס עוד 14.3 מיליון דולר. זאת ירידה של 53.8 אחוזים מסוף השבוע הקודם. בדרך כלל זאת ירידה סבירה לכל היותר אבל נראה לי שלסרט שמבוסס על סדרת טלוויזיה, כלומר קהל די מוגבל מלכתחילה זה די סבבה. למעשה הסרט כבר הכניס בכל רחבי העולם 107 מיליון דולר אז יש סיכוי שנתחיל לשמוע דיבורים על סרט המשך בקרוב, במיוחד בהתחשב בכך שהתקציב של הסרט הוא בסביבות ה-20 מיליון דולר.

במקום השלישי גם "נוכלות בלי חשבון" מתקרב לאט לאט ל-100 מיליון דולר העולמי המיוחל. הסרט הכניס בסוף השבוע האחרון עוד 11.3 מיליון דולר שזאת ירידה של 32.2 אחוזים בלבד מסוף השבוע האחרון. אלו אחוזים של סרט שנמצא פה כדי להישאר. הסרט הכניס עד כה 95 מיליון דולר ברחבי העולם. 100 מיליון אכן יעזרו לבאזז סביב הסרט כי זה יהיה עוד ציון דרך לטובתו.

במקום הרביעי "זה: חלק 2" ממשיך לנסות לסגור פערים עם הסרט הראשון בסדרה ולהיכשל בכל פינה. הסרט הכניס בסוף השבוע האחרון עוד 10.2 מיליון דולר, מה שמשאיר אותו עם 418 מיליון דולר עד כה. סכום די מרשים אם לא מסתכלים על העובדה שהסרט הקודם הכניס 700 מיליון דולר.

במקום החמישי "אד אסטרה" מנסה להחזיק מעמד עם עוד 10 מיליון דולר. הסרט הכניס עד כה 90 מיליון דולר ברחבי העולם (בעיקר מחוץ לארצות הברית) והוא מתקדם יפה לעבר ה-100 מיליון דולר, סכום נאה לכל סרט שלא בא עם תג מחיר של בערך 100 מיליון דולר. מתחתיו, במקום השישי נמצא "רמבו 5" שהכניס בסוף השבוע השני שלו רק 8.5 מיליון דולר.

במקום השביעי נמצאת הפתעה מוחלטת: "ג'ודי – מעבר לקשת" שנכנס לטבלה עם 2.9 מיליון דולר. 2.9 מיליון דולר שהגיעו רק מ-461 בתי קולנוע כי הסרט נמצא בהפצה חלקית כרגע. זהו סרט ביוגרפי על חייה הטראגיים של ג'ודי גרלנד (דורותי מ"הקוסם מארץ עוץ" ועוד שלל תפקידים נהדרים שאנשים פחות שמעו עליהם) עם רנה זלווגר בתפקיד הראשי והרבה דיבורים על מועמדות ואפילו זכייה שנייה לזלווגר. העובדה שהסרט מסתמן כלהיט קופתי לא תפריע לו בכלל.

במקום השמיני נמצא "ילדים טובים" עם עוד 2 מיליון דולר. הסרט הצליח להכניס ברחבי העולם 104 מיליון דולר שאמנם הגיעו בעיקר מארצות הברית, אבל עדיין מסמנים את הסרט בתור הצלחה יחסית. מתחתיו, הצלחה שהיא קצת פחות יחסית : "מלך האריות" אמנם הכניס השבוע רק  1.6 מיליון דולר, אבל אל תתנו לזה לעבוד עליכם.

במקום העשירי אפשר להיפרד (ככל הנראה) מ"המטרה: שומר ראש" שהכניס בסוף השבוע האחרון 1.5 מיליון דולר. הסרט הכניס בכל רחבי העולם 126 מיליון דולר, שזה פחות מקודמו בסדרה – אבל עדיין יש לי הרגשה שג'רארד באטלר יחזור לעוד סרט אחד בסדרה.

בשבוע הבא יש רק סרט אחד שיוצא וכולם כבר מדברים עליו: "ג'וקר", בכיכובו של חואקין פיניקס. חלק מהביקורות לסרט טובות ויש גם כתבות מזעזעות בנוגע אליו, אבל את הקופות נשפוט בשבוע הבא. הסרט מכוון לשבור את שיא הפתיחה לסרט שיוצא באוקטובר ששייך ל"ונום" שפתח עם 80.2 מיליון דולר. נראה אם "ג'וקר" באמת יצליח לעקוף את המספר הזה.