דוח קופות שבורות, 2.1.2022: סוף שבוע רגוע

בלי סרטים חדשים, מה יש לעשות בקופות? אה כן, לתת לספיידרמן עוד כסף.

סוף שבוע לא מרגש במיוחד עובר על קופותינו: אין סרט חדש שיצא בהפצה רחבה, ועל כן השאלה העיקרית היא האם הסרטים ירדו בהכנסות שלהם במלא או רק בקצת.

"ספיידרמן: אין דרך הביתה" עדיין במקום הראשון ועדיין עם סכום שמרבית הסרטים פה היו רוצים לפתוח איתו – הפעם 56 מיליון דולר, ירידה של 33.7% בלבד. נכון לעכשיו הסרט הרוויח 613 מיליון דולר בצפון אמריקה ו-1.37 מיליארד דולר בעולם מה שאומר שהוא כרגע הסרט העשירי הכי מכניס בארה"ב והסרט ה-12 הכי מכניס בעולם. זה כנראה עוד ישתנה.

במקום השני "לשיר 2" מאבד רק 9.7% משבוע שעבר ומכניס עוד 20 מיליון דולר. בסך הכל הסרט הרוויח כבר 90 מיליון דולר בצפון ארה"ב והוא בדרך הבטוחה להגיע גם לקו המאה ולמצב את עצמו כלהיט על אמת. סך כל הרווחים שלו מכל העולם עומדים על 145 מיליון דולר.

גם המקום השלישי נהנה מנחיתה רכה, אם כי פחות, מה שבטוח שהוא עושה את זה עם מספרים הרבה פחות מרשימים: "קינגסמן: ההתחלה" הכניס עוד 4.5 מיליון דולר לסך כולל של 19.5 מיליון דולר בארה"ב אבל לפחות הוא יכול להפסיק לחיות מדחייה לדחייה בכספות של דיסני.

במקום הרביעי נמצא "אנדרדוג אמריקאי" עם ירידה של 33% והכנסות של 3.9 מיליון דולר הסופ"ש ו-14.7 מיליון דולר עד כה. יש מצב שזה מספיק לכסות את התקציב שלו, אבל אין לנו נתונים – אבל בכל מקרה לא נראה שהסרט ממש מצליח להיות "אנדרדוג" בקופות. יותר כמו סתם "אנדר".

אבל היי, לפחות הוא לא "מטריקס: התחייה" שצלל ב-64% והרוויח רק 3.8 מיליון דולר הסופ"ש. כן, הסרט הכניס כבר 100 מיליון דולר ברחבי העולם, סכום שלא כדאי לזלזל בו, אבל עם 30.9 מיליון דולר בלבד בארה"ב זה לא ממש נראה כמו מותג שקם לתחייה, והביקורות הפושרות לא עוזרות.

גם "סיפור הפרברים" לא יכול ממש לצאת במחול – אם כי השבוע הירידה שלו הייתה עדינה יחסית (26.2%) לסכום של 2.1 מיליון דולר. אבל 30 מיליון דולר אחרי 4 שבועות? מספילברג? 52 מיליון ברחבי העולם? נראה לי שכבר אפשר להפסיק לקוות שיצמחו לו רגליים ולהכריז עליו רשמית כפלופ.

מתחתיו, אולי סתם כדי לעצבן, "מכסחי השדים: החיים שאחרי" אשכרה עולה ב-21% אחוז ומרוויח 1.4 מיליון דולר. עם 123 מיליון דולר בצפון אמריקה ו-184 מיליון דולר ברחבי העולם, הסרט הקטן הזה יכול להיות גאה בהישגים הצנועים אך מכובדים שלו.

במקום השמיני "ליקריץ פיצה" ממשיך לרשום הישגים מאוד נאים לסרט אינדי, מה שאומר הישגים קצת פחות נאים בכלליות – אבל עדיין מספיק כדי להיות בטבלה הזאת, לא דבר ברור מאליו עם 786 אולמות בסך הכל. הסרט ירד ב-32% והרוויח 1.2 מיליון דולר הסופ"ש. בסך הכל הסרט הרוויח 6.3 מיליון דולר.

מתחתיו, “Journal For Jordan”/"ג'ומן לג'ורדן" (היי, אם הסרט הזה לא ייצא בארץ גם ככה לפחות אפשר ליהנות משם בדיוני לחלוטין) מרוויח 1.2 מיליון דולר, מה שמהווה ירידה של 45%. חותם את הרשימה "אנקאנטו", שירד ב-42% והרוויח מיליון דולר. הסרט הרוויח ברחבי העולם 206 מיליון דולר, מה שכמעט מכסה את התקציב שלו (שמוערך ב-120-150 מיליון דולר), אבל כנראה שלא באמת. בכל זאת, מספר נאה לימי קורונה אלו.

בשבוע הבא ייצא (הפעם באמת, מצטערים על הבלבול פעם שעברה) "יחידה 355", ובו ג'סיקה צ'סטיין, לופיטה ניונגו, פנלופה קרוז ודיאן קרוגר הן מרגלות בינלאומיות וצריכות לעשות, אני הולך להניח, דברים שמרגלות בינלאומיות עושות.