דוח קופות שבורות, 30.04.2023: קופות אתן שם? זאת אני, מרגרט

מריו עובר את קו המיליארד וממשיך לשבור שיאים, ובינתיים הג'דיי שוב שב.

כשבאתי לכתוב את הדוחק"ו השבוע, כמעט הייתי בטוח שהנתונים עוד לא התעדכנו, אבל כן הם כן – מריו שוב במקום הראשון, "להעיר את השד" במקום השני ונראה שאחרי ארבעה שבועות בפסגה הגיע הזמן לקחת רגע ולהבין כמה בדיוק "האחים סופר מריו: הסרט" מצליח.

אז ראשית, הוא מיליארד דולר מצליח – הסרט הראשון של 2023 שמגיע להישג הזה ("אווטאר: דרכם של המים" הרוויח קצת פחות מזה ב-2023, אבל את רוב הונו עשה ב-2022). הוא הסרט ה-52 שמגיע להישג הזה, החמישי בעשור הנוכחי, והראשון מאז "זוטרופוליס" שאינו חלק מזיכיון קולנועי מתמשך.

הוא גם הסרט ה-19 הכי מצליח בארצות הברית. לא השנה, או העשור – אי פעם. והוא עוד יעלה. מקום בין 15 הסרטים המובילים מובטח, והשאלה היא רק כמה היציאה של תחרות רצינית – "שומרי הגלקסיה: חלק 3" – תכרסם לו בהכנסות.

בכל מקרה, כן – מריו מאוד מצליח. הוא הכניס השבוע 40.8 מיליון דולר, וכאמור עומד על 1.02 מיליארד דולר ברחבי העולם ו-490 בארה"ב.

מתחתיו "להעיר את השד" גם הוא נהנה מחוסר תחרות רציני ומכניס עוד 12.1 מיליון דולר, מה שמצטבר ל-44 מיליון דולר בארה"ב ו-62 ברחבי העולם. בהתחשב בתקציב ה-15 מיליון דולר שלו, נראה שטוב לו בחיים.

במקום השלישי יש לנו את הסרט החדש הראשון מבין ארבעה שנכנס לדו"ח – "אלוהים אתה שם? זאת אני מרגרט", עיבוד לספר הילדים האהוב שהכניס 6.7 מיליון דולר מכובדים למדי עד שנזכרים שהתקציב הוא 30 מיליון דולר. לפחות הסרט יכול להתנחם בכך שכל מי שראה אותו אוהב אותו – הסרט עם 99% מהמבקרים בעגבניות רקובות, ציון A בסינמה סקור, 86 במטאקריטיק וציון לשבח בתחרות העוגות של גברת מקינלי. אולי זה יאפשר לו לצנוח באופן רך מספיק כדי להחזיר את מה שמסתמן כרגע כהפסדים כבדים? סביר שלא, אבל קרו דברים מעולם.

שובו של "שובו של הג'דיי": הסרט השני החדש בטבלה הוא דווקא לא בדיוק "חדש" אלא הסרט השלישי/שישי בסדרת מלחמת הכוכבים שיצא להקרנה מחודשת לאור 30 שנים לסרט, והרוויח עוד 5.1 מיליון דולר, כי מה שהיה חסר לסדרה הזאת זה אפילו עוד כסף. מעניין אם ג'ורג' לוקאס כבר כיסה את התקציב שלו </סרקזם>.

אה, וואו, "ג'ון וויק 4" עדיין פה. נכון, זה סרט שקיים. הוא הרוויח 4.8 מיליון דולר השבוע. הוא עקף את קו ה-400 מיליון דולר הסופ"ש (ברחבי העולם) ובאופן כללי הסרט הכי מצליח בזיכיון. בעולם שבו כל מספרי הקופות היו שפויים יותר, זאת הייתה הצלחה מסחררת. ביקום שבו מריו הרוויח מיליארד דולר, זה נחמד.

עוד סרטים שוואלה, נכון, עדיין איתנו: "מבוכים ודרקונים: כבוד בין גנבים" עוד נאחז בציפורניו עם 4.1 מיליון דולר שהכניס השבוע. הסרט הכניס קצת פחות מ-200 מיליון דולר ברחבי העולם, ו-88 מיליון דולר בארה"ב מה שאומר שהוא כנראה יסיים בדיוק מחוץ לטווח ה-100 מיליון דולר של "טוב לפחות הרווחנו 100 מיליון דולר בארה"ב!" מתחתיו, הסרט הטיפה יותר טרי, "אייר", שגם הוא לא בדיוק חרך את הקופות, עם הכנסות של 4 מיליון דולר השבוע.

כניסה חדשה נוספת היא הסרט "הבן של פוני: חלק 2" (זה נשמע מרשים יותר בתעתיק לועזי – "Ponniyin Selvan: Part Two"). מדובר בהפקה טוליוודית (כלומר, מהודו אבל דוברת טאמיל אז לא חלק מבוליווד) על מי שלימים יהפוך להיות הקיסר ראג'אראג'א הראשון. הוא הכניס 3.8 מיליון דולר בארה"ב, ועוד 150 קרור רופי, שזה, אם אני מבין נכון, 18 מיליון דולר. מתחתיו, "החוזה" של גאי ריצ'י (עם 3.6 מיליון דולר הסופ"ש) מביא לגאי ריצ'י שני כישלונות קופתיים בשנה אחת. הסרט עשה עד כה 12 מיליון דולר בארה"ב.

ובמקום האחרון – 3.3 מיליון דולר. כלומר, זה לא שם הסרט, נגיע אליו עוד רגע, אבל בוא נתעכב על זה רגע: אני… באמת לא זוכר מתי בפעם האחרונה הסרט במקום העשירי היה עם סכום שלא התנדנד סביב המיליון דולר, גג 1 נקודה משהו. כשמתחתיו יש סרט עם 3 מיליון דולר, זה בכלל פסיכי. נראה שהקופות באמת מבריאות, אפילו אם הרוב הולך למריו. אה, כן, הסרט – הסרט הוא "סיסו" ("Sisu"), סרט מהבמאי של "נשיא על הכוונת" (נו, הסרט שבו סמואל ל. ג'קסון הוא נשיא ארה"ב והוא נאלץ לשרוד עם ילד פיני קטן אחרי שהמטוס שלו מתרסק) על אדם שמגן על הזהב שלו מפני יחידה נאצית. בבקשה שיביאו את זה ארצה עם הטאגליין: הוא סיסו, אבל הם לא שימחו.

בשבוע הבא הסרט שכנראה יהיה המקום הראשון הוא "שומרי הגלקסיה: חלק 3" – שאמור להרוויח סכומים באזור ה-130 מיליון דולר. הביקורות שיצאו עד כה נעות על רצף ה"בסדר". במקביל אליו אמור לצאת "לאהוב מחדש", כי מתי עוד אמורים להוציא קומדיה רומנטית על עיתונאי שמקבל הודעות ממישהי כי המספר החדש שלו הוא המספר הישן של הארוס שלה (שמת) ואז הוא רוצה להתחיל איתה ושואל את סלין דיון (בתפקיד סליון דיון) מה לעשות, אם לא בתחילת מאי.