דוח קופות שבורות, 30.6.2019: אמאלה! אכזבות קופתיות!

הבובה שקמה לתחייה מפסידה לבובה האחרת שקמה לתחייה שמפסידה לצעצועים שקמים לתחייה.

נראה שאנחנו בקיץ די שחון ויבש מבחינת סרטים, שבו כמות הכשלונות עולה על ההצלחות. על כל "נוקמים" יש "הלבוי" (מישהו זוכר שהסרט הזה יצא?) ועל כל "אלאדין" יש "אקס-מן". באופן לא ממש מפתיע, כמעט כל ההצלחות שייכות לדיסני, אבל זה לא אומר שאין להם בעיות.

קחו למשל את "צעצוע של סיפור 4". אז כן, "צעצוע של סיפור 4" נשאר במקום הראשון, אבל קשה לקרוא לו סיפור הצלחה. בסוף השבוע האחרון הסרט ירד ירידה ממוצעת של 50.6 אחוזים והכניס 59.7 מיליון דולר בארצות הברית. אז כן, קשה להתלונן על 501 מיליון דולר ברחבי העולם, אבל הכל בעולם יחסי ויחסית לסרט של פיקסאר – הסרט זז לאט. להשוואה: אחרי שבועיים, "משפחת סופר על 2" כבר התקרב ל-400 מיליון דולר. בארצות הברית בלבד. אז אין ספק ש"צעצוע של סיפור 4" מצליח פחות מהמצופה, אבל זה בכל זאת מספיק לו כדי להשיג סכום גבוה בהרבה ממה שאולפנים אחרים מצליחים להגיע אליו.

נניח – "אנאבל 3" שנמצא במקום השני. הוא הגיע למסכים כדי לנסות להפחיד אותנו, אבל הוא בעיקר מצליח להפחיד את וורנר עם פתיחה של 20 מיליון דולר. סכום שנשמע לא רע בהתחלה ופחות טוב כשנזכרים ש"הנזירה", הסרט הקודם ב"יקום הקולנוע של לזמן את הרוע", פתח עם 53 מיליון דולר ושני סרטי "אנאבל" הקודמים פתחו באזור 35 מיליון דולר. אפילו "מקוללת" הסרט ה"בערך ביקום הקולנועי של לזמן את הרוע" הצליח להכניס יותר ממנו – 26 מיליון דולר.

את "אנאבל 2" אני דווקא אהבתי וחשבתי שהוא היה סרט אימה מאוד מוצלח, אבל רק מהטריילר של "אנאבל 3" היה ברור שהסרט לא יצליח לשחזר את ההצלחה. לא עוזר שפשוט יש יותר מדי סרטים ב"יקום הקולנועי של לזמן את הרוע" (חבר המושבעים מחכה להחלטה רשמית בנושא "מקוללת") ושעם הזמן הם מתדרדרים באיכותם. ההישגים המאכזבים של הסרט, ביחד עם העובדה שאת "לזמן את הרוע 3" הולך לביים הבמאי של "מקוללת", גורמים לי לחשוב שהיקום הקולנועי הזה הולך להיעלם בקרוב עקב חוסר עניין.

במקום השלישי עוד סרט שניסה להתבלט בקרב הסרטים הקטנים והבינוניים של הקיץ ולא הצליח – "יסטרדיי" שפתח עם 17 מיליון דולר. בסרט, גיטריסט מתעורר אחרי תאונה לעולם שבו הביטלס לא היו קיימים ומתחיל לשחרר את השירים שלהם בתור שלו. זה נראה כמו רעיון מסקרן אבל כנראה לא מספיק מסקרן בשביל לשלם עליו כרטיס לקולנוע. הסרט היה יכול להיות הפתעה מעניינת אבל התברר בסוף שהוא עוד סרט בינוני עד קטן שיעלם מהר מהנוף. הסרט עוד לא יצא למסכים ברוב העולם ואולי שם יתעניינו בו יותר.

במקום הרביעי נמצאת ההפתעה של הקיץ, "אלאדין". הסרט ירד רק ב-23.6 אחוזים בהכנסות מסוף השבוע שעבר והכניס עוד 10 מיליון דולר. בנוסף, הסרט הגיע לציון הדרך המאוד מכובד של הכנסות של מעל 300 מיליון דולר בארצות הברית בלבד. בכל העולם הסרט נע לאט לאט לכיוון ה-900 מיליון דולר. אחרי שעקף את ההכנסות של "היום השלישי" (ללא התאמה לאינפלציה כמובן), זהו רשמית הסרט הכי מצליח של וויל סמית אי פעם. אין פלא שנראה שדיסני מנסים להאיץ את ההפקה של בת הים הקטנה. רק נקווה שהליהוק שלהם לאורסולה יהיה יותר מעניין מהשמועות הנוכחיות (מליסה מקארתי).

במקום החמישי והשישי נמצאות שתיים מהאכזבות של הקיץ: "החיים הסודיים של חיות המחמד 2" ו-"גברים בשחור: אינטרנשיונל" בהתאמה. "החיים הסודיים של חיות המחמד 2" הכניס 7.3 מיליון דולר ו"גברים בשחור: אינטרנשיונל" הכניס 6.6 מיליון דולר ונראה שאין סיכוי שהוא יצליח להגיע ל-100 מיליון דולר בארצות הברית (כרגע הוא עומד על 65 מיליון דולר בארצות הברית בלבד).

במקום השביעי, חוזר אלינו "הנוקמים: סוף המשחק" שהרוויח בסוף השבוע האחרון בארצות הברית 6.1 מיליון דולר. כמו ששיערתי, מארוול החליטו לשחרר את הסרט מחדש בניסיון לעקוף את "אווטאר" ולהפוך לסרט הכי מצליח בכל הזמנים. הסרט יצא מחדש עם כמה תוספות שהרוב החליט שהן לא מספיק מעניינות בשביל ללכת שוב לקולנוע בשבילן, במיוחד כשהרבה דברים מגניבים יהיו ב-DVD של הסרט שיהיה זמין לרכישה דיגיטלית כבר בסוף החודש.

לנוקמים חסרים עוד 23.1 מיליון דולר כדי לעקוף את "אווטאר", אבל עדיין יש תקווה שבאה מכיוונו של "ספיידרמן" שיוצא בסוף השבוע הבא. ייתכן שכמו ש"הנוקמים: סוף המשחק" נתן דחיפה בקולנוע ל"קפטן מארוול", ספיידרמן ייתן לסרט דחיפה ויעזור לו להגיע לציון הדרך המיוחל.

ההתרסקות הגדולה של השבוע נמצאת מתחת לנוקמים במקום השמיני: "משחק ילדים". צ'אקי התרסק ב-68.6 אחוזים והכניס 4.4 בסוף השבוע האחרון. סביר להניח שהוא כבר לא יהיה אתנו בשבוע הבא.

כמוהו, אנחנו יכולים להיפרד השבוע מעוד שני סרטים שחבל לראות אותם עוזבים. במקום התשיעי נמצא "רוקטמן" עם עוד 3.9 מיליון דולר בסוף השבוע האחרון ו-165 מיליון דולר בסך הכול. במקום האחרון ושוב עם הירידה הכי קטנה בטופ 10 (20.5 אחוזים) נמצא "ג'ון וויק 3" עם הכנסות של 3.1 מיליון דולר בסוף השבוע האחרון ו-303 מיליון דולר בסך הכול. למתעניינים – זה 100 מיליון דולר (קצת יותר, לא להיתפס בקטנות) יותר מהסרט הקודם בזיכיון. ככה זה צריך להיות.

בשבוע הבא יש רק סרט אחד שמעניין אותי ואני מניחה שאת כולם: "ספיידרמן: רחוק מהבית" שהולך להיות החלק האחרון בסאגת האינסוף. חלק קטן מהעולם, סין, יפן והונג קונג כבר זכו לראות את הסרט והוא פתח בגדול – 98 מיליון דולר בסין ו-110 מיליון דולר בסך הכול. פתיחה לא רעה בכלל. ביחד עם הביקורות שמחבקות את הסרט חזק, הציפיות ממנו הן בשמיים. בהפצה קטנה יותר, מסקרן אותי "אמצע הקיץ", סרט אימה שכתב וביים ארי אסטר. "תורשתי", סרטו הקודם, פיצל את הצופים שחלקם חשב שזה סרט אימה מבריק וחלקם (כמו למשל, כותב הביקורת באתר) שנא אותו. אישית, אני חושבת שהוא היה מעולה ויהיה מסקרן לראות את הסרט הבא של הבמאי.