דוח קופות שבורות, 30.10.2022: אור (השטן) עולה בבוקר

שלושה סרטים חדשים בטבלה, אבל רק אחד מהם חדש באמת.

סוף השבוע של ליל כל הקדושים לא הביא איתו חדשות מרעישות: "בלאק אדם" שמר על המקום הראשון עם 27.4 מיליון דולר (ירידה של 59% שזה בסדר גמור, תודה ששאלתם). זה אומר 110 מיליון דולר בארה"ב עד כה ו-250 מיליון דולר ברחבי העולם, מספרים מאוד יפים עד שנזכרים שהסרט הזה הוא אחד הסרטים היקרים בהיסטוריה (לא הכי יקר, אבל בין היקרים) ו"מספרים מאוד יפים" זה לא משהו שמכסה תקציב. 

מתחתיו מי שיכולים דווקא לשוט בנחת הם ג'וליה רוברטס וג'ורג' קלוני שעם נפילה של 40%, הכנסות סופ"ש של 9.8 מיליון דולר, והכנסות כלליות בכל העולם של 119 מיליון דולר בהחלט מתחילים לכסות את התקציב הגם-גבוה-מדי-תכלס של 60 מיליון דולר. ראוי לציין שרוב ההכנסות מגיעות מחוץ לארה"ב – 85 מיליון, אבל בכל זאת אם יש דבר אחד ש"כרטיס לגן עדן" מוכיח זה שקומדיות רומנטיות וסרטים בכיכוב כוכבים גדולים הם לא משהו ששייך לעבר. הם אולי לא מפלצות של מיליארד דולר, אבל הם בהחלט השקעה כלכלית ראויה. 

במקום השלישי נמצא הסרט החדש היחיד שהצליח להיכנס לעשיריה – "אור השטן". הסרט הרוויח 7.8 מיליון דולר, וכיוון שאני מניח שהתקציב של הסרט הוא חמישה בוטנים (למרות שאין מספרים רשמיים כרגע), אני אניח ששוב אנשי האולפנים שמחו באסטרטגיית "אל תשקיע בסרט האימה שלך יותר מדי ולא תתאכזב לא משנה כמה הוא ירוויח". 

אפשרי שאת מרבית התהילה שלו גנב, כן, עדיין, "סמייל" שממשיך לשלוט בקופות באופן מפחיד – 5.4 מיליון דולר הסופ"ש, שהם 92 מיליון דולר בארה"ב ו186 מיליון דולר בסך הכל. "האלווין: הסוף" מביט בו ממקום אחד מתחת ומקנא עם 4 מיליון דולר שהם 60 מיליון דולר בסך הכל. 

אמרתי קודם שבמקום השלישי יש את הסרט החדש היחיד, אבל כן יש לנו כניסה חדשה לסרט שהיה כבר כמה שבועות על האקרנים ועכשיו הפצתו התרחבה – "סיפורו של אמט טיל", סרט על אמא של אמט טיל, אבל נסלח לתרגום. הפצת הסרט התרחבה בכ2,000 אולמות והוא הרוויח 2.7 מיליון דולר. קשה לדעת אם זה מהסרטים האלה שנעשו באפס תקציב או דווקא משהו שהאולפנים פירגנו לו בתקציב גדול ועל כן קשה לדעת אם מדובר בהפתעת אינדי קטנה או אכזבת אולפנים גדולה. כך או כך, אפשרי שאם הסרט יחזור במהלך עונת הפרסים הוא יקפוץ שוב. 

"קרוקודיל לייל" מרוויח עוד 2 מיליון דולר (32 מיליון בארה"ב סך הכל), "מבהילן 2" שוב עולה במקום לרדת (מצד שני כמות המסכים שלו ממשיכה לעלות) ומרוויח עוד 1.9 מיליון דולר, ו"לוחמת" מתקרב לקצה הדרך שלו עם עוד 1.1 מיליון דולר (64 מיליון דולר בארה"ב סך הכל, 87 ברחבי העולם ולהיט על בקולנוע האחד שיש בבנין – קישור!). 

בתחתית הטבלה יש עוד כניסה חדשה לסרט לא חדש – "המנצחת" (שאני מקווה מאוד שקוראים לו "המנצחת" ולא "טאר המנצחת" או "המנצחת טאר" כמו שראיתי איפשהו). הפצת הסרט התרחבה באלף אולמות והוא הרוויח מיליון דולר. זה לא מלא, אבל כשמשווים את זה למשהו כמו "תתקשרי לג'יין" שהרוויח על בערך אותו מספר אולמות רק 243 אלף דולר – זה מכובד. 

בשבוע הבא אמור לצאת רק "ימים של תום", סרטו של ג'יימס גריי על ילדותו בכיכובם של אנתוני הופקינס, ג'סיקה צ'סטיין, אן האתאווי וג'רמי סטרונג.