דוח קופות שבורות, 30.5.21: מקום מרוויח

הצלחה רועשת לסרט שקט.

"מקום שקט 2" היה אחד הסרטים שבישרו על בוא המגפה יותר מכל – בעוד שסרטים כמו "לא זמן למות" היו בין הראשונים לברוח מתאריך היציאה המקורי שלהם ולדחות את עצמם עוד ועוד, הרי ש"מקום שקט 2" היה הסרט שהלך בדיוק לצאת במרץ 2020 ואז, מה לעשות, קורונה. עכשיו, הוא עושה מספרים מהסוג של לפני המגפה, מה שמבשר במידה סימבולית על תחילת הסוף. יפה סגירת המעגל הזו.

כלומר, כן, מאז יצאו לא מעט סרטים לקולנוע, אבל קשה להגיד שמישהו עשה את זה כמו "מקום שקט 2", שהרוויח 47.4 מיליון דולר, שזה, כך אומרים, הרבה. זה מספיק הרבה שאף אחד לא צריך להגיד שזה "יפה יחסית לקורונה" או משהו – 47 מיליון דולר זה פשוט יפה (בייחוד אם שמים את כולם בחדר אחד ומעצבים אותם בצורה של ברווז). הסרט, שהוא המשך ל"נערה בהפרעה" ו/או "מקום שקט", הוא מעין "הסנדק 2" לאותו סרט מקור. וכן, אפשר לציין שזה דומה מדי (ועוד מלמטה) לסכומים שהרוויח הסרט הראשון, ושהיה מצופה שסרט ההמשך יעשה סכומים קצת יותר גדולים – אבל זה מסוג ההערות שהיו גם לפני הקורונה. הכוכבית היחידה הרצינית היא שסרט ההמשך בכל זאת עלה יותר מהמקור (61 מיליון דולר), ואומנם הוא כבר תוך סופ"ש עשה את רוב הדרך לכסות את זה, אבל זה לא הבוננזה שהיה אפשר לצפות לה.

בהתאם לכך שהקופות מתאוששות במידה מסוימת, אפשר להתחיל לקרוא לילדים בשמם, וכך לראות, למשל, ש"קרואלה" עם ה-21.3 מיליון דולר שלו פשוט לא מספק את הסחורה. בטח בהתחשב בכך שהסרט עלה יותר מ-100 מיליון דולר (וחלק אף אומרים שיותר מ-200 מיליון). קשה להגיד שהסרט התרסק בגלל שהוא קטסטרופה גדולה במיוחד: הסרט זכה לביקורת "אחלה, תודה", והקהל בהתאם אמר "אני מניח". כולי תקווה שזה ילמד את דיסני לקח כלשהו בנוגע ליד הקלה עם אישור כל הסרטי לייב אקשן שמבוססים על הסרטים המצוירים שלהם, אבל על מי אני עובד – "קרואלה" היה יכול להרוויח 6 דולר ו-80 סנט ועדיין היינו שומעים מחר על גרסת לייב אקשן ל"רובין הוד" או "צעצוע של סיפור" או משהו.

למי שרוצה להאמין שכוחו של העכבר עדיין קיים, אפשר להגיד שכל הצופים פשוט הלכו לדיסני+ ושילמו עוד 30 דולר בשביל לצפות בו, ואין לי שום דרך להוכיח שזה לא נכון, אבל מה שמציק זה שגם אין לי שום דרך להוכיח שזה נכון. בהיעדר נתונים שכאלה, נסכים שזה בכל מקרה לא פתיחה משהו. אולי זה ילמד את האולפנים לא לעשות סרטים באורך 134 דקות, למען השם.

מתחת להם אין חדשות מרתקות: "המסור: המעגל נסגר" ו"שומר טינה" במקום השלישי והרביעי עם 2.2 מיליון דולר ו-2.1, "ריה והדרקון האחרון", ותיק הטבלה עם 13 שבועות מתחת לחגורה שלו ובכל זאת שומר על מיקום בחמישייה הראשונה, ממשיך לצבור עוד קצת מוזמנים ומרוויח עוד 2.095 מיליון דולר.

מתחתיהם "גודזילה נגד קונג" ממשיך להתקדם באיטיות רבה ומכאיבה לעבר ה-100 מיליון דולר עם עוד 885 אלף דולר, "קוטל השדים ברכבת ההפתעות" (או איך שלא קוראים לסרט של Demon Slayer) עשה 837 אלף דולר, "סוס החלומות" (סרט שבוודאות השם שלו יותר טוב מהסרט עצמו, וזה אני אומר כי אני מסרב לבדוק על מה הוא באמת) עשה 652 אלף דולר, "עד במנוסה" עשה 590 אלף, ו"מלחמת העולם Z" שקיבל הפצה מחדש מסיבה כלשהי סוגר את העשירייה עם 347 אלף.

שבוע הבא עומד לצאת "לזמן את הרוע 3: בשליחות השטן" – מקרה נדיר של סרט עם שם סביר בעברת ונוראי באנגלית (כי באנגלית זה The Devil Made Me Do It, מה ש: מה?). יהיה מעניין לראות את הפתיחה שלו: שני הסרטים הקודמים פתחו עם 40 מיליון דולר, מה ששם את הפתיחה הזאת לחלוטין בגדר הנתפס עבור הסרט השלישי – האם גם הוא יצטרך להיעזר ב"אבל קורונה", או שהוא ימשיך את הקו של "מקום שקט 2"?