דוח קופות שבורות, 30.8.20: ימות המשיח הגיעו, המוטנטים החדשים בקולנוע

זה לא אומר שהוא הכניס הרבה כסף בדרך, אבל היי - לפחות הוא יצא.

ברוב העולם חוץ מסין וארצות הברית "טנט", סרטו החדש של הבמאי כריסטופר נולאן יצא לבתי קולנוע בתור הסרט הענק הראשון מאז המגפה. נולאן רצה להציל עם הסרט את בתי הקולנוע שנמצאים עכשיו בתקופה מאוד קשה וסירב לדחות את הפתיחה עד לסתיו. האם הוא הצליח? עדיין מוקדם לדעת אבל נראה שהתשובה מתקדמת לכיוון של "כן". כלומר "כן, הסרט בדרך להפוך לשובר קופות", האם זה מספיק כדי להציל את בתי הקולנוע עצמם? או כדי להחזיר את התקציב שלו? זאת כבר שאלה אחרת.  

"טנט" פתח עם 53.6 מיליון דולר ברחבי העולם. סכום עצום לסוף שבוע אחד בבתי הקולנוע בימינו, במיוחד כשזה ללא המדינות הגדולות בעולם. בכל מדינה לבד אין קהל גדול מדי אבל יחד הן העלו את הסרט על הדרך להפוך לשובר קופות. הנה כמה מדינות שבהן הסרט הכניס סכומים ששווה להזכיר: בצרפת הסרט הכניס 6.8 מיליון דולר, בדרום קוריאה הסרט הכניס 5 מיליון דולר, בגרמניה הסרט הכניס קרוב ל-4.5 מיליון דולר ובאנגליה הסרט הכניס 7 מיליון דולר. קצת קצת בכל מקום מוביל למספר מרשים בכללי, וכל זה תחת מגבלות של בתי הקולנוע המצמצמות את מספר ההקרנות ביום ואת מספר האנשים היושבים בכל אולם. בסוף השבוע הבא הסרט יצא בארצות הברית ובסין ונקבל תמונה מלאה יותר של בתי הקולנוע בימינו ושל שוברי הקופות בזמן הקרוב.

בזמן ש"טנט" נהנה מהצלחה כמעט מסחררת לימינו, "המוטנטים החדשים" זוכה להצלחה קצת יותר מוגבלת. מצד שני, נראה שימות המשיח הגיעו ואשכרה "המוטנטים החדשים" יצא בקולנוע. הסרט פתח במקום הראשון בארצות הברית אז יש לו את זה וזה נחמד. הסרט פתח עם 7 מיליון דולר בצפון אמריקה ואני חייבת להודות שזה לא רע לסרט שנדחה במשך שנתיים, קיבל ציון רוטן טומטוז של 32 ויוצא בזמן מגפה. הסרט הרוויח 9.9 מיליון דולר ברחבי העולם בכללי, שזה קצת פחות מרשים. 

עוד נקודה קטנה ששווה לציין היא שהסרט מוקרן על 2,412 מסכי קולנוע בארצות הברית וכמובן שבתי הקולנוע עצמם לא יכולים להיות בתפוסה מלאה, אבל היה היו ימים שבהם סרטים פתחו על לפחות 4,000 מסכי קולנוע. גם זה הבדל משמעותי שצריך לקחת בחשבון כשמסתכלים על מספרים של סרטים בקופות. 

במקום השני נמצא "ללא מעצורים" בכיכובו של ראסל קרואו שממשיך לאט לאט לצבור עוד כסף בקופות. הסרט הכניס עוד 2.6 מיליון דולר בסוף השבוע האחרון והכניס כבר 16 מיליון דולר בכללי. 

במקום השלישי יש עוד כניסה חדשה עם "ביל וטד בקצב המוזיקה" שהכניס רק 1.1 מיליון דולר בסוף השבוע האחרון. ביל וטד חוזרים למסך הגדול אחרי 30 שנה ומנסים למצוא באמצעות מסע בזמן את השיר שיציל את העולם, אם כי עכשיו בנוסף הם גם אבות בגיל העמידה. אמנם הסכום הזה לא נראה מרשים אבל אל תשכחו שהסרט יצא בו זמנית גם לצפייה בתשלום והעובדה שהוא כרגע במקום הראשון בסרטים הכי נשכרים ב-iTunes מרמזת על כך שאנשים פשוט החליטו לראות אותו בנוחיות בביתם ולא שהסרט בהכרח מרוויח פחות כתוצאה מכך. 

במקום הרביעי יש לנו עוד כניסה חדשה והפעם "ההיסטוריה האישית של דייוויד קופרפילד" עם 475,800 דולר שהוא הכניס בסוף השבוע האחרון. הסרט עצמו לא חדש והוא בעצם יצא באנגליה כבר ב-2019. הסרט מבוסס על הספר המפורסם " דייוויד קופרפילד" של צ'רלס דיקנס ומלא שמות מוכרים כמו דב פאטל, פיטר קפלדי, גוונדלין כריסטי, יו לורי, טילדה סווינטון ועוד. ההכנסות הכוללות שלו עומדות על 10 מיליון דולר. 

במקום החמישי סרט בני הנוער הרומנטי "Words on Bathroom Walls" עדיין אתנו והכניס עוד 441,166 דולר. ההכנסות הכלליות של הסרט עומדות על 1 מיליון דולר שזה לא בדיוק מזהיר גם למצב של ימינו, אם כי די מובן.

"בובספוג הסרט: מבצע הצלה" נמצא במקום השישי למרות שטכנית הוא מוקרן רק בקנדה ושם הוא הכניס בסוף השבוע האחרון 424,544 דולר. בסך הכול הסרט הכניס 2.9 מיליון דולר שזה לא גבוה, אבל הוא אמור להכניס סכומים נאים מצפייה בתשלום בארה"ב, בנוסף לכסף שנטפליקס שילמו עליו כדי להקרין אותו בשאר חלקי העולם. 

במקום השביעי "Cut Throat City" הכניס רק 161,245 דולר. הסרט המתאר חברים שמתגייסים לשדוד קזינו לאחר שאיבדו את הכל בהוריקן קטרינה. עד עכשיו הסרט הכניס 507,779 דולר בסך הכל. מתחתיו, "פנינסולה" הכניס 92,177 דולר בסוף השבוע האחרון. הייתי אומרת שהסרט לא צריך לדאוג כי ההכנסות הכלליות שלו עומדות על 32 מיליון דולר אבל בהתחשב בכך שהסרט המקורי הכניס 98 מיליון דולר אולי הייתי דואגת קצת. אבל רק קצת, כי עדיין אנחנו באמצע מגפה והכל.

במקום התשיעי "גובה המיסים" הצליח לטפס עוד מקום ולקנות עוד קצת זמן בעשיריה, אם כי עם הכנסות של 69,181 דולר בסוף השבוע האחרון אני בספק שהוא יצליח להעלות את ההכנסות הכלליות שלו למשהו מרשים בהרבה מהסכום שהן עומדות עליו עכשיו, 942 אלף דולר. אולי הוא יצליח לחצות את קו המיליון.

במקום העשירי נמצא "טולסה". סרט על העליות והמורדות במערכת יחסים בין ילדה לאבא שלה שלא ידע שהיא קיימת עד שבגיל תשע היא הופיעה בדלת הבית שלו. הסרט הכניס 45,809 דולר בסוף השבוע האחרון ו- 159,092 דולר בסך הכול. אולי היה עדיף לו לצאת ישר לטלוויזיה.

הדבר הכי מעניין שהולך לקרות בסוף השבוע הבא הוא ש"טנט" יצא לקולנוע בסין וארצות הברית. טכנית הוא גם יצא ברוסיה אבל המדינה העצומה בדרך כלל לא מספקת מספרים מעניינים במיוחד. גם "מולאן" הולך לצאת לקולנוע ובעיקר לדיסני פלוס בתשלום של 29.90 דולר נוספים, אבל אני לא בטוחה שאנחנו נראה את התוצאות של המספרים האלה. מה שהם כן עשויים לעשות זה להפריע ל"טנט". יהיה מעניין.