דוח קופות שבורות, 31.3.2019: דמבו לא עף

פילים, מעופפים, נכשלים בקופות בקטנה, היפיטי הופטי.

עבר חודש מאז שיצא "קפטן מארוול" ויש בערך עוד חודש עד "הנוקמים: סוף המשחק", אז דיסני מצאו לנכון לשחרר עוד סרט באמצע – "דמבו", שחס וחלילה לא תרגישו לאיזה רגע וחצי במחסור של סרטי דיסני.

אז כן, יש לנו מקום ראשון חדש: "דמבו". זהו עוד סרט במסע הבלתי נגמר של דיסני להפוך את כל הסרטים המצוירים שלהם ללייב אקשן, רק שהפעם החידוש לא זכה לפתיחה מרשימה ופתח עם 46 מיליון דולר. סכום שאולפנים אחרים יכולים לחלום עליו, אבל הוא די מאכזב בשביל בית העכבר וסרט עם תקציב משוער של 170 מיליון דולר. אולי זה בגלל שטים ברטון, במאי שלא ממש מביא קהל כבר כמה שנים, הוא הבמאי, ואולי זאת העובדה שיש לסרט רק  49 אחוז ברוטן טומטוז – לא בדיוק מספר מעורר השראה לצופה שמתלבט אם ללכת לסרט או לא. כך או כך, הצלחה מסחררת כמו "היפה והחיה" הסרט הזה כבר לא יהיה. למרות שכן ראוי לציין שמחוץ לארצות הברית נראה שדי אוהבים את הסרט והוא הרוויח 74 מיליון דולר בשאר העולם.

במקום השני נמצא "אנחנו" של ג'ורדן פיל. סרט האימה על משפחה הנרדפת על ידי הכפילים שלהם הכניס בסוף השבוע האחרון בארצות הברית 33 מיליון דולר, המהווים ירידה של 53 אחוז מסוף השבוע הקודם. זוהי ירידה ממוצעת לסרט גדול אבל ירידה מאוד טובה לסרט אימה, ז'אנר שנוטה לסחוף אחריו את כל הקהל בסוף השבוע הראשון ואז להתרסק. הסרט גם חצה את קו ה-100 מיליון דולר בארצות הברית, הישג מאוד מכובד שג'ורדן פיל הצליח להגיע אליו גם עם סרטו הקודם "תברח", ושמראה ש"תברח" לא היה פוקס חד פעמי – פיל כאן כדי להישאר.

במקום השלישי נמצא "קפטן מארוול". הסרט הרוויח בסוף השבוע האחרון בארצות הברית 20.5 מיליון דולר, המהווים ירידה של 40 אחוז בלבד בהכנסות. אחרי חודש בקולנוע הסרט עומד לחצות את קו המיליארד עם הכנסות עולמיות של 992 מיליון דולר. הסרט נהנה מהכנסות יפות בשווקים הגדולים של העולם: ארצות הברית (353 מיליון דולר), סין (146 מיליון דולר) ובריטניה (38 מיליון דולר), אבל יש גם מדינה חדשה על המפה: דרום קוריאה, שלאט לאט מתחילה להפוך לשוק ששווה לשים עליו עין. הסרט הכניס בדרום קוריאה 40 מיליון דולר שזה, על פי החישובים שלי, מלא.

במקום הרביעי יש לנו סרט חדש שהוא הסקנדל שכנראה לא שמעתם עליו: "Unplanned". סרטים נוצרים הם די פופולריים בארצות הברית ובאים עם קהל מובנה משלהם, אבל הפעם הקהל הזה התנגש עם שאר ארצות הברית בגלל הנושא הרגיש שהסרט עוסק בו – הפלות. לא רק שהוא עוסק בנושא הרגיש הזה, הוא גם יוצא נגד מוסד אמריקאי הנקרא "הורות מתוכננת" אשר משמש, בנוסף לדברים אחרים, גם כמקום חוקי לביצוע הפלות. הוא מציג דמות שעובדת במקום הזה שמשנה את דעתה והופכת לפעילה נגד הפלות לאחר שהיא מתבקשת לעזור בביצוע הפלה. קיומו של הסרט הכעיס הרבה מאוד אנשים: חשבון הטוויטר של הסרט הושעה למשך יום אחד ורשתות טלוויזיה סירבו לפרסם אותו. ועדיין, הוא הכניס 6.3 מיליון דולר ונכנס לטבלה, כי כמו שאמרתי, לא משנה איזה סקנדל יש סביב סרט כזה, הוא גם בא עם קהל מובנה שילך לסרט ובגלל זה נמשיך לראות סרטים כאלה בלי סוף.

במקום החמישי נמצא "Five Feet Apart" עם הירידה הכי קטנה בעשיריה של 27 אחוז בלבד, שהיא 6.1 מיליון דולר. העתיד של סרטי בני-נוער טרגיים נראה ורוד, או לפחות ירוק, שכן ההכנסות הכלליות של הסרט הגיעו כבר ל-50 מיליון דולר. לעומתו, "פלא של פארק" במקום השישי ממשיך לאכזב עם עוד 5 מיליון דולר. כנראה שכולם עדיין מעדיפים את "הדרקון הראשון שלי: העולם הנסתר" שלמרות שיצא הרבה לפני "פלא של פארק", הוא לא רחוק ממנו בהכנסות עם 4.3 מיליון דולר. הסרט, אחרי שישה שבועות בקולנוע הצליח להכניס מעל 500 מיליון דולר ברחבי העולם ובכך הפך לסרט השני הכי מצליח בטרילוגיה. האם זה יעזור לנו לקבל עוד סרטים בסדרה? רק הזמן יגיד. והכסף. ואם אנחנו עוקבים אחרי סדרות קולנוע ישנות – במקום התשיעי "הלוויה של מדיאה" הכניס עוד 2.6 וכנראה מסיים את חייו בטבלה כסרט השלישי המכניס ביותר בסדרת מדיאה -פרידה מכובדת בהחלט.

שני סרטים חדשים שנמצאים בתחתית הטבלה הם "מלון מובמאי" במקום השמיני ו"בטלן החופים" במקום העשירי. "מלון מומבאי",בכיכובו של דב פאטל, עוקב אחר הפיגועים במלון טאג' מאהל בשנת 2008 (אותה שנה שדב פאטל פרץ עם "נער החידות ממומביי"). הסרט יצא כבר לפני שבוע בהפצה מצומצמת אבל רק עכשיו יצא להפצה רחבה והשיג הכנסות של 3.1 מיליון דולר. ההכנסות שלו בהפצה המצומצמת לא היו מרשימות וגם עכשיו הן לא, אבל לפחות הוא נכנס לטופ 10 לרגע בהיר אחד, מה שלא כל סרט מצליח לעשות בכלל.

במקום העשירי נמצא "בטלן החופים" של הרמוני קוריין, הבמאי שאחראי לספרינג ברייק. פוראברררררר. מדובר בקומדיית סטלנית שעוקבת אחרי זוג לא מתפקד שחי על שפת הים, הבת שלהם ומערכת היחסים שלה. רשימת השחקנים בסרט בטח לא תפתיע אתכם: מתיו מקונוהיי (אמרתם ים אמרתם מקונוהיי), זאק אפרון, ג'ונה היל, איילה פישר וסנופ דוג. הסרט הפציע לרגע בעשיריה עם הכנסות של 1.8 מיליון דולר ויעלם מהאופק כבר בשבוע הבא. זהו עוד כישלון של מתיו מקונוהיי אם כי הפעם לא כל האשמה נופלת עליו – סרטים של הרמוני קוריין הם לא בדיוק שוברי קופות ואף אחד לא ממש מצפה מהם להיות כאלה, ובכל זאת, גם לצד סרטו הקודם "ספרינג ברייקרס" (שהרוויח 4.6 מיליון דולר בשבוע הפתיחה שלו) – הסרט מחוויר.

בשבוע הבא יש שני סרטים שכולם ידברו עליהם: "שהאזאם!" של די.סי. העוקב אחר מתבגר שמקבל מקוסם חזק את היכולת להפוך לגיבור על מבוגר כל פעם שהוא אומר את שמו של הקוסם, שהאזאם. הסרט בעל ה-ה' המציקה נראה לפי כל הטריילרים והדיווחים זה נראה כמו "ביג" גרסת גיבורי העל (או לחלופין – "כרוניקה בזמן אמת", רק קומדיה). בנוסף ייצא גם "בית קברות לחיות" – עוד עיבוד לספר מפורסם של סטיבן קינג שינסה להיות מצליח כמו העיבוד הקודם שהפך לשובר קופות של סטיבן קינג – "זה".  עוד סרט שיוצא בסוף שבוע הבא וינסה את מזלו "The Best of Enemies" העוקב אחר היחסים בין מנהיג הק.ק.ק. (סם רוקוול) ופעילת זכויות אזרח בשנות ה-70 (טארג'י פי הנסון) שאחרי עשור של יריבות נאלצים לשתף פעולה.

לטבלה המלאה ב Box Office Mojo