דוח קופות שבורות, 31.05.2024: פיורפילד

הקיץ ממשיך לאכזב.

עכשיו כשיוני הגיע (ואל תבלבלו אותי עם העובדות ותגידו שזה דוח"קו על השבוע האחרון של מאי. ראיתם את מזג האוויר?), אנחנו רשמית בקיץ המשעמם בעולם. כן, שני המקומות הראשונים התהפכו, אבל למרות שחמישה סרטים חדשים יצאו השבוע הסרטים במקומות שלוש עד שש נשארו ללא שינוי, ואף סרט לא הרוויח יותר מדי כסף.

במקום הראשון "גארפילד" ממשיך לשנורר שאריות של לזניה עם הכנסות של 14 מיליון דולר. כן, המקום הראשון השבוע הכניס סכום שבכל קיץ ראוי לשמו כנראה לא היה אפילו נכנס לטבלה. זוהי ירידה של 41% בהכנסות, מה שאומר שעם תקציב של 60 מיליון הוא במצב סביר (150 מיליון דולר בהכנסות גלובליות) אבל לא בדיוק להיט האנימציה העצום א-לה "המיניונים" או אפילו "סיפור הברווזים", אם כי עוד מוקדם מדי להספיד אותו. מיד אחריו מגיעים סרט סאגת מקס הזועם "פיוריוסה" וממש צמוד אליו "חברים דמיוניים", עם הכנסות של 10 מיליון כל אחד. "פיוריוסה" צונח ב-60% מהשבוע שעבר ואילו ריאן ריינולדס וחבריו מצליחים להחזיק בירידה הרבה יותר סולידית של 35%, אבל לאף אחד מהם אין ממש סיבה למסיבה.

עם הכנסות כוללות של 140 מליון (ההכנסות הכי גבוהות בטבלה) הסרט במקום הרביעי הוא "כוכב הקופים: ממלכה חדשה" שהכניס הסופ"ש עוד 8.9 מיליון דולר. במקום החמישי נמצא הסרט עם הירידה הקטנה ביותר השבוע – "הכפיל". הוא עדיין כישלון קופתי, כן? אבל אני מעדיפה להתנחם בנתון הזה במקום לצעוק על הצופים שלא הגיעו – מה נסגר איתכם?! מה, אתם לא אוהבים כיף? אה, והסרט הכניס עוד 4.2 מיליון דולר. במקום השישי, סרט האימה "הזרים: חלק 1" הכניס 3.7 מיליון דולר. ההכנסות של הסרט עוד רגע מצטברות לגודל של פי 4 מהתקציב שלו, ולכן אני מהמרת שבקרוב יכריזו על ספינאופים מעבר לשני הסרטים הנוספים של הטרילוגיה שכבר צולמו.

ועכשיו, לסרטים החדשים!

אוהבים כדורעף? אוהבים אנימה? "הייקו!! הקרב החשוב במזבלה" הוא סרט אנימה חדש על כדורעף שמתרחש לאחר אירועי סדרת האנימציה בעלת אותו שם. מסתבר שיש מספיק אנשים שרוצים לראות משחק כדורעף מצויר על מסך ענק ומוכנים לשלם על זה סכום של 3.6 מיליון דולר (ביחד, לא כל אחד בנפרד). אל "הזרים: חלק 1" הצטרף השבוע סרט אימה נוסף, "בטבע האלים", שהכניס 2.1 מליון דולר. הפעם אני קצת פחות אופטימית לגבי הרחבת הפרנצ'ייז. שני הסרטים שסוגרים את הטבלה עם מיליון דולר לכל אחד הם "עולם משלו" ו"מחנה קיץ", מה שדי סביר: שניהם נראים יותר כמו סרטים לערוצי סרטים ולא למסך הגדול.

בשבוע הבא וויל סמית' ומרטין לורנס ינסו להוכיח שיש מי שמתעניין בסרט רביעי בסדרת הסרטים של "בחורים רעים" וכמובן, עוד סרט אימה! "הם רואים הכל" סרטה הראשון של הבמאית אישאנה שאמלאן, כן, הבת של. טוב, אני אמשיך לחכות לסרט הבא של פיקסאר שאף אחד לא ביקש.