דוח קופות שבורות, 31.07.2022: ליגה

סוף שבוע בלי הרבה חדשות טובות.

אוגוסט הגיע לבתי הקולנוע. חודש שיכולות להיות בו הפתעות גמורות עם שוברי קופות מאסיביים, אבל כולל בעיקר מילויי זמן ומספרים לא מרשימים. יש לי הרגשה שגם הרבה מהמפיצים או האולפנים לא ידעו מה יהיה מצב הקורונה והעדיפו לא להסתכן אז פשוט לא שיבצו הרבה סרטים לקיץ בקולנוע.

מצד שני, זה סוף שבוע שלישי ברצף שבו אין סרט שהכניס פחות ממיליון דולר בטבלה ואלה חדשות טובות להתאוששות בתי הקולנוע. הצעד הבא יהיה שלא יהיו סרטים עם מיליונים חד ספרתיים בטבלה.

"ליגת סופר-פטס" פתח במקום הראשון עם 23 מיליון דולר. חביב אבל לא שובר קופות. מצד שני, למרות שבאנגלית שם סרט כולל את המילה DC, בסופו של דבר זה סרט מצויר לכל המשפחה ולא סרט גיבורי על עם יקום קולנועי מוגדר שמושך אנשים. הסרט מכניס סכומים של סרט מצויר וזה בסדר גמור. הסרט פתח עם 41 מיליון דולר ברחבי העולם וזה סבבה. מה גם שאין ממש סרטים מצוירים חדשים למשפחה באופק הקולנועי הקרוב מה שיכול לעזור לסרט הזה וגם ציון סינמה סקור גבוה של A- יכול לעודד משפחות לראות אותו על המסך הגדול. 

בינתיים, "אין מצב" של ג'ורדן פיל ירד בסוף השבוע השני שלו למקום השני עם עוד 18 מיליון דולר. ירידה של 58.1 אחוזים בהכנסות מסוף השבוע הקודם – אחלה ירידה לסרט אימה, אבל פחות טוב לסרט ששואף לפרסים, לרגליים ארוכות ולהרוויח יותר מהסרטים הקודמים של הבמאי. גם "תברח" וגם "אנחנו" הכניסו 255 מיליון דולר בדיוק בקולנוע ונראה ש"אין מצב" יתקשה להגיע לסכום הזה. ההכנסות הכלליות של הסרט עומדות על 80 מיליון דולר ומשום מה הסרט יוצא מחוץ לארצות הברית רק עוד שבועיים. זאת אסטרטגיית שיווק ממש תמוהה בימינו, כשספוילרים וכל העלילה מוצאים את עצמם באינטרנט די מהר. 

במקום השלישי אין הרבה חדשות טובות גם ל"תור: אהבה ורעם" שהכניס רק עוד 13 מיליון דולר. לא רק המבקרים לא עפו על הסרט, גם הקהל פחות זרם והוא מאבד קיטור בקצב עם עוד ירידה של 41.6 אחוזים, ירידה קצת גדולה מדי לסרט שנמצא רק חודש בקולנוע וכבר סבל מירידות חדות. 

החדשות הטובות לסרט הן שהוא בדיוק חצה את קו 300 מיליון הדולר בהכנסות בארצות הברית, קו די יפה לחצות. ההכנסות הכלליות של הסרט עומדות על 663 מיליון דולר. אחלה בפני עצמו, פחות אחלה כשזוכרים ש"תור: ראגנארוק" הכניס 854 מיליון דולר ו"ד"ר סטריינג' בממדי הטירוף" הכניס 954 מיליון דולר לפני דקה וחצי. 

מתחת לתור' "המיניונים: עלייתו של גרו" הכניס עוד 10 מיליון דולר – סכום לא רע לסרט מצויר שנמצא מעל חודש בקולנוע. לסרט הזה אין מה להיות עצוב באמת, עם הכנסות של 712 מיליון דולר ברחבי העולם, אלא אם נזכרים בכך שהסרט הקודם בזיכיון הכניס מעל למיליארד דולר. אבל, נו, קופות פוסט-קורונה וכל זה.  

"אהבה בשחקים: מאווריק" שמר על המקום החמישי עם עוד 8 מיליון דולר. הסרט נמצא כבר 10 שבועות בבתי הקולנוע והוא עדיין בחמישייה הפותחת, זה פשוט בלתי נתפס. הסרט הכניס 650 מיליון דולר בארצות הברית בלבד ו-1.3 מיליארד דולר ברחבי העולם, מה ששם אותו במקום ה-16 המכובד בטבלת הסרטים הכי מכניסים אי פעם ברחבי העולם. הוא כנראה יעלה בעוד כמה מקומות אבל לא יכנס לטופ 10, כי צריך להגיע ל-1.5 מיליארד כדי להיכנס לשם. לא נראה לי שמישהו עצוב באמת לגבי העובדה הזאת. מפתיע שאין יותר דיבורים רשמיים על "אהבה בשחקים 3" עם מספרים שכאלה והצלחה עצומה שכזאת.

במקום השישי "שירת סרטני הנהר" מחזיק לא רע עם עוד 7.5 מיליון דולר. זאת ירידה של 26.9 אחוזים בהכנסות מסוף השבוע הקודם. ההכנסות הכלליות של הסרט עומדות על 62 מיליון דולר על תקציב של 24 מיליון דולר. ריס ווית'רספון, שקידמה את הספר ועזרה לו להפוך לתופעה עולמית וגם הפיקה את הסרט ,יכולה להיות שמחה מאוד.

"אלביס" עדיין איתנו במקום השביעי הסרט עם עוד 5.7 מיליון דולר בסוף השבוע האחרון, במקום השמיני "בלאק-פון" עם עוד 2.4 מיליון דולר ומתחתיו "עולם היורה: עולם חדש" עם עוד 2.1 מיליון דולר, למרות שהוא זמין לרכישה דיגיטלית. 

במקום העשירי יש לנו סרט חדש: "נקמה" (Vengeance) שפתח עם 1.7 מיליון דולר. לזכותו יאמר שהסרט פתח בפתיחה יחסית מצומצמת של 998 אולמות קולנוע וזה הסבר אחד למיקום הנמוך בטבלה.

בסוף השבוע הקרוב, הולכים לצאת שלושה סרטים. הבולט בהם הוא "רכבת הקליע", מותחן אקשן קומי בדירוג R בכיכובו של בראד פיט, עם עוד הרבה שמות מגניבים ומוכרים כמו ארון טיילור ג'ונסון, בריאן טיירי הנרי, ועוד כמה שהם בגדר הפתעה אז נשמור עליהם בסוד. בנוסף אליו, יצא "גופות גופות גופות" – סרט סלאשר על חבורה של צעירים עשירים שמחליטים לחגוג באחוזה מבודדת בזמן הוריקן. כמובן שמתחילות דקירות בגב, נפשיות וגם פיזיות. אחרון חביב הוא "מי בא לחג?", סרט קומדיה סביב מפגש משפחתי בחג הפסחא.