דוח קופות שבורות, 31.10.2021: אתמול בלילה בקופות

וגם הסרט החדש של "אקדמיית הגיבורים שלי", משום מה.

האלווין ידוע בתור סופ"ש שבו אנשים לא ממש הולכים לקולנוע ועוסקים בפעילויות חג, אז כנראה שללכת לקולנוע לא היה ממש בראש סדר העדיפויות של רוב האנשים.

"חולית" שמר על המקום הראשון שלו עם עוד 15.4 מיליון דולר. זאת רק ירידה של 62.4 אחוזים. לא הרבה כמו רוב הסרטים הגדולים בתקופת הקורונה אבל גם ראינו ירידות קטנות יותר של שוברי קופות. ההכנסות הכלליות של "חולית" בארצות הברית עומדות על 69 מיליון דולר ככה שעוד יש לו סיכוי להגיע ל-100 מיליון. ההכנסות הכלליות של הסרט עומדות על 293 מיליון דולר שזה נחמד אבל לא להיט ענק. אולי ב-HBO MAX הוא להיט ענק והשילוב של ההכנסות בקולנוע ובשרת הם מה שגרמו לאחים וורנר לאשר כבר עכשיו סרט המשך.

"האלווין 2: הנקמה" מצליח לשמור על המקום השני בסופ"ש ההאלווין והכניס עוד 8.7 מיליון דולר. ירידה של 39.5 אחוזים בלבד. נחמד. ההכנסות הכלליות של הסרט עומדות על 116 מיליון דולר. נחמד.

"לא זמן למות" ממשיך לא למות עם עוד 7.7 מיליון דולר שמביאים לו את המקום השלישי בטבלה. זאת ירידה של 36.5 אחוזים בלבד מה שרומז לנו שכנראה הסרט יישאר בטבלה לטווח הארוך. הוא נמצא בטופ 3 כבר חודש שלם, שזה הישג בפני עצמו. הנה עוד כמה הישגים: הסרט חצה את קו ההכנסות של מאה מיליון דולר בארצות הברית בלבד וההכנסות שלו במדינה עומדות על 133 מיליון דולר. הסרט הכניס גם 107 מיליון דולר בבריטניה בלבד, שזה די מדהים. ההכנסות הכלליות של הסרט חצו את קו ה-600 מיליון ועומדות על 606 מיליון דולר הכנסות ברחבי העולם. מרשים מאוד ושובר קופות ללא עוררין.

במקום הרביעי יש לנו כניסה חדשה ל-"My Hero Academia: World Heroes' Mission" שפתח עם 6.4 מיליון דולר. זהו הסרט השלישי שיצא שמבוסס על המנגה והאנימה המפורסמת My Hero Academia. הסרט הקודם "My Hero Academia: Heroes Rising" פתח עם 5.8 מיליון דולר ככה שיש שיפור.

מתחתיו, "ונום 2" ממשיך קדימה בקצב איטי עם עוד 5.7 מיליון דולר. זאת רק ירידה של 38.2 אחוזים בהכנסות מסוף השבוע הקודם. ההכנסות של הסרט בארצות הברית בלבד עומדות על 190 מיליון דולר ככה שקו ה-200 מיליון נמצא ממש בטווח הראייה. ההכנסות הכלליות של הסרט עומדות על 395 מיליון דולר. יש לו עוד כמה מדינות קטנות שבהן הוא אמור לצאת אבל הכי מעניין יהיה המצב עם סין. למרות שלסרט יש אישור לצאת בסין, עדיין אין לו תאריך יציאה רשמי שם ואם הוא לא ישיג אחד בקרוב, הוא יכול לצאת בסין כמו ש"האלמנה השחורה" יצאה: כלומר, לא.

במקומות השישי והשביעי יש לנו שתי כניסות חדשות של סרטי אימה לכבוד האלווין. "קרניים" (Antlers) פתח במקום השישי עם 4.2 מיליון דולר. ו-"אתמול בלילה בסוהו" פתח במקום השביעי עם 4.1 מיליון דולר. "קרניים" מספר את הסיפור של מורה בחטיבה ואחיה השריף אשר צריכים להתמודד עם יצור עתיק אשר קדם לאנושות אחרי שהם הולכים בדרך האפלה שאחד התלמידים של המורה מוביל אותם אליה. הסרט יצא גם מחוץ לארצות הברית וההכנסות הכלליות שלו עומדות על 6.7 מיליון דולר. 

זה קצת מפתיע ש"אתמול בלילה בסוהו" הצליח פחות כי זה עדיין סרט של במאי מוכר ואניה טיילור-ג'וי היא שם חם כרגע, אבל כנראה שקשה להילחם באימה יותר סטנדרטית. העלילה של "אתמול בלילה בסוהו" פחות שגרתית ומספרת את הסיפור של סטודנטית לעיצוב שבאופן מפתיע מוצאת את עצמה בשנות השישים שם היא פוגשת אישה ששואפת להיות זמרת. אבל לא הכול יפה וצבעוני כמו שהוא נראה על פני השטח. ההכנסות הכלליות של הסרט עומדות על 6.5 מיליון דולר. יהיה מעניין לראות איזה אחיזה תהיה לסרטים מחוץ לחג.

את הטבלה סוגרים "הבאג של רון" שעדיין איתנו והכניס עוד 3.7 מיליון דולר. זאת ירידה של 48.7 אחוזים מהסוף השבוע הקודם. חביב אבל לא מספיק כדי להשאיר את הסרט בטבלה לטווח הארוך. מתחתיו "משפחת אדמס 2", נהנה מליל כל הקדושים והכניס עוד 3 מיליון דולר במקום התשיעי, בעוד הוא נהנה מהירידה הכי קטנה בטופ 10, רק 31.5 אחוזים בהכנסות מסוף השבוע הקודם. במקום העשירי והאחרון אחרון נמצא "הכרוניקה הצרפתית" עם הכנסות של 2.6 מיליון דולר. הסרט התרחב מעט בהפצה שלו ועכשיו מוקרן על 788 מסכי קולנוע, עדיין די מצומצם. ההכנסות הכלליות של הסרט עומדות על 7 מיליון דולר. בינתיים זה נראה יותר מספרי קורונה אבל אולי עם עוד מסכים יגיע גם עוד כסף.

בסוף שבוע הבא יש רק סרט אחד שכולם ידברו עליו וזה "נצחיים" של מארוול. מארוול רצו לקחת את הסרט לאוסקר, הרי עכשיו יש לו במאית זוכת אוסקר, קלואי ז'או, ולכן הביאו אותו לפסטיבל הסרטים של ונציה. מה שקרה זה שהוא כרגע הסרט עם הציון הכי נמוך של מארוול ברוטן טומטוז מאז "ת'ור: העולם האפל" (66 אחוזים) עם ציון של 58 אחוזים. יהיה מעניין לראות איך זה ישפיע על הסרט. זה והעובדה שאין סיכוי שהסרט יצא בסין כי הבמאית אמרה כמה דברים שניתן לפרש אותם כלא חיוביים על סין. כל זה פוגע בסרט, אבל למארוול יש כוח מותג אדיר אז יהיה מעניין לראות מה תהייה התוצאה.