דוח קופות שבורות, 3.11.19: שליחות קטלנית: גורל מאכזב

מה? פרק שישי בסדרה עם היסטוריה של המשכים לא אהובים לא הצליח בקופות? מי היה מאמין.

יש לנו מקום ראשון חדש השבוע אבל זה מקום ראשון עם מספר מאכזב ביותר. פראמאונט לא הצליחו להעלות את הזיכיון של "שליחות קטלנית" על מסלול הזהב וכנראה שזה כבר לא יקרה אף פעם. נראה לי שזה כבר טרנד שג'יימס קמרון לא יכול להביא קהל לסרטים בתור מפיק. אני מקווה שזה לא משפיע על יכולות הבימוי שלו, כי אם כן אז "אווטאר 2" וכל המשכיו הולכים להוביל לפלונטר כלכלי מביך. 

"שליחות קטלנית: גורל אפל" פתח במקום הראשון עם 29 מיליון דולר. בשאר העולם אהבו את הסרט קצת יותר (בדגש על הקצת), ומחוץ לצפון אמריקה הסרט הכניס עוד 94.6 מיליון דולר. אז כן, 29 זה 2 מיליון דולר יותר מהפתיחה של "שליחות קטלנית: ג'נסיס" שפתח עם 27 מיליון דולר, אבל זה לא הופך אותו להצלחה. למעשה הכישלון הכלכלי שלו מובטח. הסרט עלה כמעט 200 מיליון דולר וזה בלי תקציב פרסום ובלי משכורות העתק של ג'יימס קמרון וארנולד שוורצנגר, ככה שהוא ללא ספק הפסד כלכלי מזהיר. אולי ריאן ריינולדס ידע מה הוא עושה כשהעזיב את טים מילר, הבמאי של הסרט הראשון של "דדפול", שבסופו של דבר הגיע לביים את הכישלון הזה.

אבל החדשות המעניינות יותר הן במקום השני שלנו עם "ג'וקר", שהכניס בסוף השבוע האחרון עוד 13.5 מיליון דולר. ירידה של 30 אחוזים בלבד, הקטנה ביותר בטופ 10 וזה אחרי חמישה שבועות על המסכים. הסרט הכניס עד כה 299 מיליון דולר בארצות הברית ועוד רגע מגיע למספר הנחשק של 300 מיליון דולר הכנסות בארצות הברית בלבד. ההכנסות הכלליות של הסרט עומדות על 934 מיליון דולר ומועדון מיליארד הדולר נראה כמעט מובטח כרגע. וורנר יכולים להיות מאוד מאוד מרוצים מהביצועים של הסרט הזה ולנסות להתחיל להריץ את קמפיין האוסקר שלו, אם כי לא הייתי אומרת שמובטחות לו מועמדויות. 

במקום השלישי שוב "מליפיסינט: אדונית הרשע" צמוד ל"ג'וקר", אבל הפעם מלמטה: הסרט הכניס עוד מספר לא מזהיר, 13 מיליון דולר. עד כה הסרט הכניס 385 מיליון דולר. לא סכום מנצח לסרט לייב אקשן של דיסני.

במקום הרביעי הצליח להתברג "הארייט" עם 11.6 מיליון דולר. הסרט שמספר את סיפור חייה של הארייט טאבמן אשר ברחה מעבדות בדרום ארצות הברית, ואז חזרה להבריח איתה עוד עבדים ולקחה חלק פעיל במלחמת האזרחים האמריקאית. הסרט מצליח לייצר מספר מרשים, ואולי יצליח לייצר גם מועמדויות לאוסקר – אם כי אמריקאים לא ממש אוהבים שבריטים משחקים תפקידים היסטוריים או איקוניים של אמריקאים וזה המקרה כאן עם השחקנית הראשית הבריטית סינתיה אריבו.  

במקום החמישי "משפחת אדמס" מרגישה את אווירת ליל כל הקדושים עם 8.3 מיליון דולר נוספים וירידה של 29.2 אחוזים בלבד. מתחתיהם, עם עוד 7.4 מיליון דולר "זומבילנד: ירייה כפולה" ממשיך להכניס כמו סרט בינוני.

במקום השביעי ה"ספירה לאחור" הכניס עוד 5.7 מיליון דולר. ירידה של רק 35 אחוזים מסוף השבוע האחרון ומדובר בירידה קסומה לסרט אימה בסוף השבוע השני שלו. אבל לפני שממהרים להתייחס לסרט כלהיט צריך לקחת בחשבון שליל כל הקדושים נותן את הקסם שלו גם כאן. יהיה מעניין לראות מה קורה איתו בשבוע הבא. מתחתיו, "כחול ושחור" הכניס עוד 4.1 מיליון דולר וישכח כנראה במהרה בתור עוד סרט משטרה ברגע שיצא מהעשירייה . 

בסוף העשירייה, שתי כניסות חדשות שכנראה יהיו גם שתי פרידות:במקום התשיעי "עיר יתומה" של אדוארד נורטון שנמצא בסרט בכל תפקיד חשוב לפני ומאחורי המצלמה, ושהיה אמור לצאת גם בארץ אבל נדחה ברגע האחרון ל-21.11. זה לא סימן מזהיר מבחינתנו ויש סיכוי סביר שידחה שוב ושוב עד שלפתע יעלם מלוח ההפצה – כנראה לנוכח ההכנסות המאכזבות של הסרט שמתחילות עם סוף שבוע ראשון של 3.5 מיליון דולר בלבד. להגנתו, הסרט נמצא בהפצה בינונית כרגע (1342 אולמות קולנוע).

סוגר את הרשימה "Arctic dogs" שכנראה יצא קצת מוקדם מדי לסרט מצויר של חג המולד והכניס רק 2.9 מיליון דולר. 

גם מחוץ לעשיריה יש כמה התרחשויות מעניינות. "המגדלור" למרות ההתרחבות הקלה שלו במספר האולמות יצא מהעשירייה וירד למקום 13. "פרזיטים" התרחב בעוד 332 בתי קולנוע, הכניס עוד 2.5 מיליון דולר ועלה שוב למקום 11. הוא כל כך קרוב לעשירייה אבל לא מצליח להיכנס אליה. לא נורא, גם מבלי להיכנס לעשירייה הסרט כבר חצה את הגבול המיוחל של 100 מיליון והכניס 101 מיליון דולר ברחבי העולם עד כה. "ג'וג'ו ראביט" גם מתחיל להזדחל לעבר העשירייה ועלה למקום 12 כאשר הכניס בסוף השבוע האחרון 2.3 מיליון דולר.

בסוף השבוע הבא שוב יוצאים מלא סרטים. המעניין שבהם הוא "דוקטור סליפ" שמבוסס על ספר בעל אותו שם של סטיבן קינג שהוא בעצם המשך של "הניצוץ". הפעם יואן מקגרגור יכנס לנעליו המבוגרות של דני, 20 שנה אחרי אירועי הסרט הקודם; בנוסף, יוצא גם "חיים שלי" (תרגום הזוי ל"Last Christmas") שיוצא מוקדם מדי לחג המולד אבל אולי מקווה להישאר בטבלה עד אז. בסרט מככבים אמיליה קלארק (לנצח חאליסי) והנרי גולדינג (שינסה לשחזר את ההצלחה של "עשיר בהפתעה", באמת, אפילו מישל יאו מופיעה גם בסרט הזה) בקומדיה רומנטית לחג שמתובלת בשירים של ג'ורג' מייקל, שזה החלק היותר מעניין לדעתי, יותר מעניין מהסרט עצמו אולי; "הקרב על מידויי" מספר על הקרב החשוב ממלחמת העולם השנייה החל מהמתקפה על פרל הארבור ועד לקרב מידוויי, תחת ידו המיומנת [citation needed] של רולנד אמריך; ואחרון הוא "משחקים באש" – קומדיית אקשן בכיכובו של ג'ון סינה שמוצא שלושה ילדים בבית בוער וחייב לשמור עליהם עד שהרשויות ימצאו להם בית חלופי. או בקיצור: עוד קומדיה מטופשת של גברים שריריים שמנסים להיות בייביסיטר.