דוח קופות שבורות, 03.01.21: שנה חדשה, מספרים חדשים

בזמן שוונדר וומן יורדת, הסרטים האחרים האחרים עולים. שבוע מפתיע בקופות.

השבוע היה די מפתיע בקופות: שבוע שני ברציפות שיש לנו ארבע סרטים עם הכנסות של מעל מיליון דולר זה כבר שיפור כלשהו, במיוחד כששניים מהם זמינים באופן דיגיטלי. נראה, אם כן, שמה שמת כרגע זאת לא הצפייה בקולנוע, אלא הצפייה החוזרת בקולנוע: וההוכחה הכי גדולה היא "וונדר וומן 1984".

"וונדר וומן 1984" שמר על המקום הראשון עם עוד 5.5 מיליון דולר. ירידה של 67 אחוזים: שזה לא משהו, אם כי די אופייני לדי.סי. רוב שוברי הקופות נהנים מזה שאנשים חוזרים שוב ושוב לראות אותם בקולנוע, אבל לא בטוח שמישהו יעשה את זה בזמן מגיפה, במיוחד כשאפשר לראות את הסרט בבית. אז כן, הסרט הכניס את רוב הכסף שלו בשבועיים הראשונים שלו בקולנוע וזה היה די צפוי, אם כי עדיין מאכזב. כיוון שאי אפשר לדעת בדיוק עד כמה הסרט עזר ל-HBO MAX ייתכן שלעולם לא נדע אם הסרט נחשב להצלחה או כישלון. בינתיים הסרט הכניס 28 מיליון דולר בארצות הברית עד כה ו-118.2 מיליון דולר ברחבי העולם. לחצות את ה-100 מיליון תוך שבועיים בזמן מגיפה זה די מרשים לדעתי, במיוחד כשרוב העולם נכנס לסגר די הדוק כרגע.

ההפתעה הכי גדולה של השבוע היא דווקא המקום השני ששייך ל"הקרודים 2: עידן חדש" שהכניס בסוף השבוע הנוכחי עוד 2.2 מיליון דולר, כשהוא כבר זמין להשכרה באופן דיגיטלי. הסכום הזה אומר שהוא עלה ב-27.4 אחוזים מההכנסות שלו בסוף השבוע הקודם. הוא לא הסרט היחיד בטבלה שנהנה בסוף השבוע האחרון מעלייה בהכנסות שלו. ההכנסות הכלליות שלו הגיעו ל-115 מיליון דולר בששת השבועות בהם הוא נמצא בקולנוע. אמנם לקח לסרט הזה יותר זמן, אבל אלה כמעט ההכנסות הכלליות של "וונדר וומן 1984".

במקום השלישי "חדשות העולם" שומר על אחיזה יציבה יחסית עם עוד 1.6 מיליון דולר. הסרט עצמו הכניס עד כה 5.4 מיליון דולר בסך הכל. כנראה שכוחו של טום הנקס עדיין פה ועוזר, יחסית, לסרט שלו, כי סכום כזה בזמן המגפה נחשב כבר למרשים.

במקום הרביעי "ציידת מפלצות" מצליח לשמור את המיקום שלו עם עוד 1.2 מיליון דולר. שזאת עלייה קלילה בהכנסות שלו מסוף השבוע שעבר (15.2 אחוזים), אבל עדיין עלייה ולא המשך התרסקות, כבר הישג מרשים לסרט. הסרט הכניס עד כה 11 מיליון דולר ברחבי העולם ככה שלא הייתי בונה על סרט המשך.

מפה והלאה נמצאים כל הסרטים שלא הצליחו לגרד אפילו מיליון אחד: במקום החמישי נמצא "Fatale" שעלה במקום אחד מסוף השבוע הקודם עם עוד 701,561 דולר ו-3 מיליון דולר בסך הכול, אחריו "אישה צעירה מבטיחה" הכניס עוד 687,900 דולר ו-1.8 מיליון דולר סך הכל, במקום השביעי "פינוקיו" האיטלקי הכניס עוד 288,208 דולר.

מכאן יש לנו כמה הפתעות בתחתית הטבלה של סרטים שחזרו אלינו: במקום השמיני "המלחמה עם סבא" חזר לטבלה עם עוד 112,835 דולר, כאשר ההכנסות הכלליות של הסרט עומדות על 31 מיליון דולר. מתחתיו, במקום התשיעי נמצא שחרור מחדש של "הנוסע השמיני" שהכניס סכום מגוחך של 75,000 דולר, קשה להאמין שסכום כזה נכנס לטבלה בכלל. במקום האחרון סרט האימה, הלא רע בכלל באופן מפתיע, "Come Play" שהכניס עוד 59,305 דולר ו-11 מיליון דולר בסך הכול.  

יש בקולנוע עוד הפתעה שקטה והיא "נשמה" של דיסני. אמנם בארצות הברית הסרט זמין אך ורק בדיסני פלוס, אבל בשאר העולם הסרט הכניס כבר 32.5 מיליון דולר.

זוכרים שבתחילת המגפה "טרולים מסביב לעולם" יצא ישירות להשכרה בסכום מטורף וכולם התלוננו ועדיין ראו אותו? אז מסתבר שיש אנשים שחיכו לקחת את הילדים שלהם לראות אותו בקולנוע כי ההכנסות הקולנועיות שלו עומדות כרגע של 44 מיליון דולר ויש מקומות בעולם, כמו ספרד וברזיל, שבהם הוא כרגע במקום הראשון. מספיק כדי להניע את הסרט הזה קדימה.

בשבוע הבא אין שום סרט שיוצא בהפצה רחבה,אבל זה לא אומר שלא יהיה הפתעות. אולי.