דוח קופות שבורות, 4.8.2019: איטי ומצוברח

meh-יר וeh-צבני.

יש חדשות רעות וחדשות טובות. החדשות הרעות הן שיש סרט שנכנס לעשיריה עם הכנסות של פחות ממיליון דולר, שזה די עצוב בכל עונה ובטח בקיץ. החדשות הטובות הן שיש בעשירייה ארבעה סרטים שההכנסות שלהם חצו את קו 350 מיליון הדולר בארצות הברית בלבד. זוהי נקודת שיא של מגה שובר קופות ולכן לא ממש מפתיע שכל הסרטים הללו קשורים לדיסני ("מלך האריות", "ספיידרמן: רחוק מהבית", "צעצוע של סיפור 4" ו-"אלאדין").

באיטיות וסבלנות "מהיר ועצבני: הובס ושו" כבש את המקום הראשון. אבל לפני שיפתחו שמפניות באולפני יוניברסל, כדאי להזכיר שמדובר בפתיחה של 60 מיליון דולר בארצות הברית – הפתיחה הנמוכה ביותר מאז התחייה של הסדרה עם "מהיר ועצבני 4". 

מדובר בנפילה רצינית שכן שני הסרטים הקודמים בסדרה ("מהיר ועצבני 7" ו"מהיר ועצבני 8") הכניסו מעל מיליארד דולר – סכום שהסרט הזה בחיים לא יצליח להכניס, גם אם ממש ממש יאהבו אותו בסין, שם הסרט יוצא עוד 3 שבועות. הפתיחה העולמית של הסרט עומדת על 179 מיליון דולר כולל ארצות הברית, סכום די נורא לסרט עם תקציב של 200 מיליון דולר. 

בחזרה לשידורינו הרגילים שהם: דיסני. "מלך האריות" נמצא במקום השני והכניס בסוף השבוע האחרון 38 מיליון דולר, כאשר ההכנסות הכלליות של הסרט עומדות על 1.1 מיליארד דולר – מה שהופך אותו לסרט השני הכי מצליח בכל העולם השנה אחרי "הנוקמים: סוף המשחק". 

במקום השלישי "היו זמנים בהוליווד" נופל קצת חזק מהצפוי. הסרט ירד ב-51 אחוז בהכנסות מסוף השבוע הקודם, והכניס עוד 20 מיליון דולר. 51 אחוז זה נהדר לשובר קופות אבל פחות נהדר לסרט של טווח בינוני, בטח כזה עם תקציב לא קטן. מכיוון שהסרט נהנה מבאזז חיובי וביקורות משתפכות, קשה להבין מה גרם לזה. סיבה אפשרית אחת היא אולי התרעומת הקטנה שהסרט עורר כאשר הבת של ברוס לי ממש התעצבנה על הסצנה שמתארת את אבא שלה והתראיינה לגבי זה בכל מקום אפשרי. 

במקום הרביעי "ספיידרמן: רחוק מהבית" ממשיך להראות מספרים יפים עם עוד 7.9 מיליון דולר. אחת השאלות הכי בוערות אחרי ההכרזה על פייז 4 הייתה "מה עם ספיידרמן", בייחוד לנוכח ההכנסות היפות של הסרט הנוכחי. כרגע, השמועות אומרות שמארוול לא הכריזו על סרט נוסף של ספיידרמן בגלל שזה עדיין סרט של סוני – ולכן אלה סוני שבכלל צריכים להכריז עליו, וכשיעשו זאת – כמובן שימצאו לו מקום בפייז 4 של מארוול. 

במקום החמישי, "צעצוע של סיפור 4" ממשיך לרדת לאט לאט. בסוף השבוע האחרון הוא הכניס עוד 7.3 לסך הכנסות של 410 מיליון דולר בארצות הברית בלבד – לא עניין של מה בכך. מועדון 400 מיליון הדולר בארצות הברית הוא מועדון אקסקלוסיבי שדי קשה להיכנס אליו, אז זה סימן טוב לסרט. ההכנסות הכלליות שלו עומדות על 959 מיליון דולר ויש סיכוי שהוא יצליח לחצות את קו המיליארד.

במקום השישי "יסטרדיי" ממשיך להפתיע. לסרט יש את הירידה הקטנה ביותר בטופ 10 השבוע: של 20 אחוז בלבד. הסרט הכניס עוד 2.4 מיליון דולר בסוף השבוע האחרון. 

במקום השביעי נמצא "הפרידה" שיצא להרחבה טיפה רחבה יותר כמקובל ובמקום להתרחב ל100 ומשהו אולמות, מוקרן עכשיו ב-409 בתי קולנוע בארצות הברית שמספיקים לו כדי להכניס 2.4 מיליון דולר, לתפוס כותרות, קצת באזז אוסקרי ולוודא שהסרט יישאר אתנו לפחות כמה שבועות. 

בתחתית הטבלה נמצאים סרטים שמסיימים את חייהם הקולנועיים. חלקם בכבוד וחלקם בפחות כבוד. במקום השמיני נמצא "מלתעות האימה" שהכניס עוד 2.1 מיליון דולר, במקום התשיעי "אלאדין" הכניס סכום דומה ובמקום העשירי "אנאבל 3" הכניס עוד 878 מאה אלף דולר –  סכום שעצוב שנכנס לטבלה בכלל.

בשבוע הבא יוצא מבחר סרטים…. אה…. מעניין? מגוון? "דורה והעיר האבודה", סרט על דורה המתבגרת שיוצאת להרפתקאות בתיכון ובג'ונגל. "קיטצ'ן", בכיכובן של מליסה מקארתי, אליזבת מוס וטיפאני האדיש. הסרט מתרחש ב-1978 כאשר הבעלים המאפיונרים של שלוש נשים נשלחים לכלא והן מחליטות להשתלט על העסקים הלא חוקיים שלהם. "סיפורים מפחידים שמספרים בחשיכה" הוא סרט אימה שמבוסס על סדרת ספרי אימה לילדים – בסרט שלושה מתבגרים מוצאים יומן ישן של נערה עם סודות נוראיים וכקלישאה של סרט אימה, היומן משחרר משהו נורא, ומכיוון שאין הרבה שמות גדולים מעורבים בפרוייקט, מאוד חשוב שתדעו שגיירמו דל טורו הוא אחד המפיקים שלו.  האחרון הוא   "אמנות המרוץ בגשם" סרט שמסופר מנקודת מבט של כלב, מהרגע בו נהג מרוצים מאמץ אותו ולאורך כל חייו, או בקיצור: עוד סרט שבו כלב מלמד אותנו על אנושיות.