דוח קופות שבורות, 8.12.2019: לשבור את הגלידה

מארק ראפלו צץ באמצע הטבלה כדי לצעוק על זכויות האזרח, אבל חוץ מזה לא הרבה קרה בסופ"ש.

כפי שממש עוד רגע תקראו, היה סוף שבוע "רגוע" בקופות, במובן הזה שלא היו סרטים חדשים בולטים ורוב הסרטים פשוט עשו באזור ה-50 אחוז פחות ממה שהם עשו בשבוע שעבר. אז אם הפעם הדוחק"ו קצת קצר יותר ודל יותר, זה רק כי כולם לוקחים רגע הפסקה לפני שסופי השבוע של סוף השנה מגיעים להעיף את הקופות לאלף אלפי עזאזל.

אז ככה – "לשבור את הקרח 2" עדיין במקום הראשון (סופ"ש שלישי ברצף), עדיין לא הגיע למיליארד דולר ברחבי העולם (אבל באמת שהוא הולך להגיע עוד רגע), והוא הרוויח בסופ"ש 35.1 מיליון דולר. מתחתיו, הסרט היחיד השני השבוע שהרוויח סכום דו ספרתי (במיליוני דולרים, כן?) הוא "רצח כתוב היטב", עם 14.2 מיליון דולר. הסרט עשה 126 מיליון דולר ברחבי העולם נכון לעכשיו והוא בהחלט מתגלה כלהיט גדול יותר ממה שציפו ממנו. האם זה אומר שהוליווד תרשה לעצמה להמר קצת יותר על פרויקטים עצמאיים של במאים עם רזומה מוכח, או שסתם נקבל עוד חיקויי אגאתה כריסטי? בוא לא נענה על השאלה באופן מיידי וכך נשמור על אופטימיות.

בשלושת המקומות מתחתיהם, יש את מי שהיו בשלושת המקומות מתחתיהם גם בשבוע שעבר – "פורד נגד פרארי" מתקרב ל-100 מיליון דולר בצפון אמריקה עם הכנסות של 6.6 מיליון דולר בסופ"ש ו-91 מיליון דולר בסך הכל, "קווין וסלים" ממשיך לא לאכזב קופתית עם 6.6 מיליון דולר בסופ"ש , ובסך הכל 27 מיליון דולר (על תקציב של 20) אבל לא ממש מצליח לפרוץ בעונת הפרסים, ואותו הדבר נכון גם ל"יום יפה בשכונה" שהימרו עליו כלהיט על בעונת הפרסים אבל בינתיים השיג רק מועמדות לגלובס הזהב לטום הנקס (בקופות הוא עשה 5.2 מיליון דולר השבוע, ו-43 מיליון דולר עד כה).

במקום השישי יש כניסה חדשה לסרט שכבר יצא לפני כמה שבועות אבל עכשיו התרחב, והוא הדבר היחיד שמנע מהטבלה להיות בדיוק אותו הדבר כמו שבוע שעבר. הסרט, "מים אפלים", למרות שמו, אינו סרט אימה אלא סרט מז'אנר ה"הם ידעו! הם ידעו והם לא עשו כלום!" והוא אפילו מחזיר את מארק ראפלו לתפקיד שעשה כבר ב"ספוטלייט". גם אן האתאווי פה, מסתבר. הדבר הכי מעניין בסרט הנראה-בסדר-גמור-הזה הוא שהבמאי שלו הוא טוד היינס ("אני לא שם", "קרול", "ולווט גולדמיין", "מעשה פלאים") – במאי ניסיוני לרוב שלא ברור למה הוא החליט לפתע לביים דרמה שנראית כל כך סטנדרטית. הסרט הרוויח 3.96 מיליון דולר.

מפה ועד תחתית הטבלה, מדובר בסרטים שעשו סכומים של 2-1 מיליון דולר, ואף אחד מהם הוא לא ממש להיט ענק – במקום השביעי יש את "21 גשרים" (2.8 מיליון), אחריו את "משחקים באש" (2 מיליון), במקום התשיעי "הקרב על מידויי" (1.9 מיליון) וסוגר את העשירייה הוא ההצלחה הסבירה בערך, "חיים שלי" עם מיליון דולר בקופות, מונע מ"ג'וקר" סיבוב אחרון בעשירייה על חודם של 5,600 דולר.

אם יש לכם זכרון חד וזכרתם ש"פליימוביל: הסרט" היה אמור לצאת, ואתם שואלים את עצמכם איפה הוא, אז תצטרכו להסתכל למטה, מתחת ל"ג'וקר", "הארייט: הדרך לחופש" (השם הרשמי של הסרט, עכשיו שמסתבר שהוא כן ייצא בארץ), ו"פרזיטים" (עוד רגע 20 מיליון דולר בארה"ב, ברחבי העולם עוד 120 מיליון דולר, וכל זה על תקציב של 11 מיליון דולר). שם, במקום ה-14, עם פחות מ-700 אלף דולר (בהפצה של 2,337 מסכים, כן?), הוא נח לו. עם הדגים.

אם הטבלה הזאת ביאסה אתכם ביציבותה, אל תדאגו. שבוע הבא מגיעים כמה תותחים כבדים במיוחד – "ג'ומנג'י: השלב הבא" (עם דווין ג'ונסון, קווין הארט, דני דה ויטו ודני גלובר), "ריצ'ארד ג'ול" (עם באזז בעונת הפרסים, השם של קלינט איסטווד ותפקידים לסם רוקוול וקטי בייטס), "פצצה" (עם מרגו רובי, ניקול קידמן ושרליז ת'רון וטריילר נהדר), "על החגים ועל המוות" (בלי שמות גדולים, אבל בולט בהיותו סרט האימה היחיד בתקופה הקרובה) ו"יהלום לא מלוטש" (עם אדם סנדלר, שפה ייצא רק בנטפליקס, אגב). עם רשימה שכזאת, כנראה שאפשר כבר מעכשיו להיפרד משלום מלפחות חצי מהרשימה הזאת.