דוח קופות שבורות, 8.9.2019: זה: מצליח בשנית

הדבר היחיד שיותר מצליח מ'זה' זה 'זה'.

אחרי קיץ שנשלט לחלוטין על ידי דיסני סוף סוף אולפנים אחרים מראים סימני חיים. וורנר מראים שרירים עם הז'אנר שהם הכי חזקים בו, אימה. ואכן, "זה: חלק שני" נכנס למקום הראשון עם הכנסות של 91 מיליון, מספר שכל סרט אימה יכול רק לחלום עליו. המספר הזה כולל כמה שיאים: זאת הפתיחה השניה בגודלה לסרט בספטמבר וזאת הפתיחה השניה בגודלה אי פעם לסרט אימה. אבל, וזה אבל משמעותי, לצערם של כל המעורבים – המקום הראשון שייך ל"זה" הראשון שפתח עם 123 מיליון דולר.

מה הסיבות להצלחה הקטנה יותר? קודם כל, הביקורות לסרט הזה הרבה פחות אוהדות, הסרט הקודם נהנה מציון של 86 אחוזים ברוטן טומטוז בעוד שהסרט הנוכחי מסתפק ב-64 אחוזים. ובעוד שלסרט הזה יש שחקנים מפורסמים כמו ג'יימס מקאבוי, ג'סיקה צ'סטיין וביל היידר – אף אחד מהם לא בא עם קהל אוהדים מובנה. הסרט הזה גם ארוך יותר מקודמו, מה שאומר שאפשר להקרין אותו פחות פעמים ביום ושאנשים פחות ירצו לראות סרט באורך כמעט שלוש שעות עם ביקורות פושרות. למרות הירידה בהכנסות, "זה" עדיין נחשב להצלחה מסחררת שכולם חוגגים כרגע, כי כרגע זה זיכיון האימה היחיד שנמצא סביב ה-100 מיליון בסוף השבוע הראשון שלו.

כל שאר הטבלה מחווירה לעומת המספרים של זה. למעשה, ההכנסות של "זה" מהוות 75 אחוזים מההכנסות של כל הסרטים השבוע.

במקום השני נמצא "המטרה: שומר הראש", שהכניס עוד 5.9 מיליון דולר. הבדל של יותר מ-80 מיליון דולר בין המקום הראשון לשני. נראה שהתפקיד של ג'רארד באטלר בתור שומר הראש/הסוכן חשאי מייק באנינג תפור עליו וממשיך לספק להיטים יציבים לקריירה שלו. צפו להכרזה על סרט המשך בקרוב.

במקום השלישי "ילדים טובים" ממשיך לשמור על מומנטום גם אחרי חודש עם עוד 5.4 מיליון דולר. ההכנסות הכלליות שלו עומדות על 82 מיליון דולר שזה לא רע, אם כי נראה שמחוץ לצפון אמריקה הסרט לא ממש תפס: מתוך הסכום הנ"ל, רק 15 מיליון מגיעים משאר העולם.

במקום הרביעי "מלך האריות" ממשיך לשאוג עם עוד 4.3 מיליון דולר. אחרי חודשיים בקולנוע הסרט עוד לא יצא מהחמישיה הפותחת, זה הישג מאוד מרשים. ההכנסות הכלליות של הסרט עומדות על 1.6 מיליארד דולר, סכום מטורף גם לסרט מצליח.

במקום החמישי "מהיר ועצבני: הובס ושואו" נכנס להילוך איטי עם עוד 3.8 מיליון דולר. הסרט הצליח להגיע להכנסות של 721 מיליון דולר בכל רחבי העולם.

במקום השישי "Overcomer" הסרט הנוצרי התורן הצליח להכניס עוד 3.7 מיליון דולר. הוא נשאר באותו דירוג כמו בשבוע שעבר ויש לו את הירידה הכי קטנה בעשיריה: 34.5 אחוזים, כנראה בגלל שכרגע עוד 326 מסכי קולנוע התווספו למסכים שמקרינים את הסרט. סכום לא מבוטל בכלל אבל לא מספיק כדי להוביל לשיפור בהכנסות.

החל מהמקום השביעי, הסרטים נמצאים כאן בהפרשים זעירים – 2.34 מול 2.31 מול 2.97 מול 2.16, והמקום ה-11 שנדחק החוצה ("בז חמאת הבוטנים") עשה נדחק החוצה בגלל הפרש זעיר של 35 אלף דולר בסך הכל.

באופן מפתיע במיוחד, במקום השביעי נמצא "דורה והעיר האבודה" עם הכנסות של עוד 2.3 מיליון דולר. זה מפתיע כי בשבוע שעבר היא הייתה מחוץ לעשיריה וההכנסות שלה ירדו ב-42.8 אחוזים מסוף השבוע הקודם. מה שאומר שדורה כאן בחסד ולא בזכות: כל שאר הסרטים פשוט התרסקו עוד יותר מהסרט הזה.

למשל, "מי שעומד מאחורי" שההכנסות שלו ירדו ב-60.9 אחוזים מסוף השבוע הקודם והוא הכניס עוד 2.3 מיליון דולר, מה שהוריד אותו למקום השמיני. להזכירכם, בסוף השבוע הקודם הסרט עלה, אבל זה פשוט נתן לו אפשרות להתרסק באופן מרשים יותר.

במקום התשיעי יש עוד סרט אימה: "סיפורים מפחידים שמספרים בחשיכה". הסרט הכניס בסוף השבוע האחרון עוד 2.2 מיליון דולר וההכנסות הכלליות שלו עומדות על 88 מיליון דולר. סכום לא רע לסרט אימה, אפילו אם קצת פחות מרשים כשסרט האימה שנמצא במקום הראשון הכניס יותר מזה רק בסוף השבוע הראשון שלו.

ואחרון חביב, ממשיך להיאחז בטבלה בציפורניים נמצא "היו זמנים בהוליווד". הסרט הכניס בסוף השבוע האחרון 2.1 מיליון דולר, מספיק כדי להשאיר אותו עוד שבוע בטבלה. ההכנסות הכלליות של הסרט עומדות על 310 מיליון דולר. סכום לא רע אם כי רחוק מה-400 מיליון דולר שטוענים שהסרט צריך להרוויח כדי לכסות את המשכורות של דיקפריו ופיט.

בסוף השבוע הבא יוצאים שני סרטים חדשים. "החוחית", עיבוד לספרה המפורסם של דונה טארט שעוקב אחרי תיאודור בגילומו של אנסל אלגורט אשר הולך למוזיאון המטרופוליטן עם אמו על מנת לראות את ציור "החוחית" המפורסם כאשר פיצוץ מתרחש במקום. הסרט עוקב אחר הילדות וההתבגרות שלו בצל הטראומה הזאת ועוד טראומות רבות כאשר הציור נשאר הקבוע היחיד בחייו.

הסרט השני שיוצא הוא "נוכלות בלי חשבון", שמכיל הרבה שמות מוכרים מתעשיית המוזיקה כמו קרדי בי וליזו, וכמה שחקניות מוכרות כמו ג'וליה סטיילס וקונסטנס וו (בתפקיד ראשון מאז "עשיר בהפתעה" שהיה להיט בשנה שעברה כמעט באותה תקופה) ובכיכובה של ג'ניפר לופז שהיא גם וגם. הסרט נוצר בהשראת אירועים אמיתיים ועוקב אחרי כמה חשפניות שכשהמצב הכלכלי שלהן מחמיר, מחליטות להוציא כסף במרמה מאנשי עסקים עשירים. חברת ההפקות STX Entertainment מאוד צריכה שהסרט הזה יצליח אחרי שכמה סרטים שלה נכשלו ברצף.