דו"ח קופות שבורות: אינסוף כסף

בואו נספור יחדיו כמה שיאים ריסק "מלחמת האינסוף".

"הנוקמים: מלחמת האינסוף" עשה בסוף השבוע האחרון בסביבות 250 מיליון דולר בארה"ב ו630 מיליון דולר בכל העולם.

זה, ובכן, הרבה מאוד כסף. כמה בדיוק? ובכן, זה מספיק כסף כדי ש"הנוקמים: מלחמת האינסוף"  ישבור את השיאים הבאים:

שיא ההכנסות לסוף שבוע – ארה"ב (בעבר שייך ל"מלחמת הכוכבים: הכוח מתעורר"), שיא ההכנסות לסוף שבוע – גלובלי (בעבר שייך ל"מהיר ועצבני 8"), שיא ההכנסות בסוף שבוע בדרום קוריאה, מקסיקו, ברזיל ועוד כמה ארצות, ואת כל השיאים האלה בארה"ב: שיא ההכנסות לימי שבת וראשון (בעבר של "הכוח מתעורר"), שיא ההכנסות לסוף שבוע באביב (בעבר שייך ל"היפה והחיה (2017)"), שיא ההכנסות לסוף השבוע באפריל (בעבר שייך ל"מהיר ועצבני 7"), ההפצה הרחבה ביותר (מבחינת מספר אולמות בהם הסרט מוקרן) לסרט PG-13 (בעבר שייך ל"דמדומים 3: ליקוי חמה"), הסרט שהגיע הכי מהר ל150, 200 ו250 מיליון דולר (בעבר של "הכוח מתעורר"), ואני בטוח שעוד כל מיני שיאים שנשמעים פחות מפוצצים מאלו.

השאלה הגדולה עכשיו היא מה יהיה הלאה: מכיוון שהסרט התעלה על הציפיות של החזאים בנוגע לביצועים שלו בסופ"ש הראשון – האם הוא יצליח להתעלות גם על עוד ציפיות ולכבוש את פסגת טבלת הסרטים הכי מצליחים, לפחות בארה"ב? פעם שעברה שסרט שבר את שיא ההכנסות בסופ"ש ("הכח מתעורר") הוא גם שבר בסופו של דבר את שיא ההכנסות בארה"ב – אבל הוא נהנה מעונת החורף, בה היו לו פחות איומים; בינו ובין הבלוקבאסטר הבא שאחריו ("דדפול") עברו חודשיים. עכשיו, לעומת זאת, בעוד שלושה שבועות יוצא "דדפול 2", שבוע לאחריו "סולו: סיפור מלחמת הכוכבים" ואז גם "עולם היורה 2" ו"משפחת סופר על 2" נכנסים לחגיגה כך שאי אפשר להגיד של"מלחמת האינסוף" לא יהיו מתחרים. השאלה היא רק האם הם מתחרים מספיק חזקים כדי להוריד מהביצועים הקופתיים שלו.

עוד שאלה היא האם הוא יצליח להחזיק בתואר הזה למשך זמן משמעותי. "הכח מתעורר" החזיק בתואר בדיוק שנתיים וקצת, ובכלל בשנים האחרונות אנחנו רואים פתיחה מטורפת אחרי פתיחה מטורפת [תזכורת: ב2015 השיא הזה נשבר פעמיים] שמוחקת את השיאים הקודמים וגורמת לנו להתייחס בזלזול לכל סרט שלא פותח עם 200 מיליון דולר. זאת לא שאלה חסרת פשר: הרי יש סרט אחד שנה הבאה שהוא מועמד טבעי לרשת את תואר הפתיחה הגדולה ביותר – "הנוקמים 4". האם ב"מלחמת האינסוף" היה שילוב חד פעמי שהוביל להישג הזה או שהוא היה רק החימום לקראת המופע האמיתי? את התשובות נדע שנה הבאה.

את הסכום המדויק לחלוטין נדע רק יותר מאוחר היום, אבל ברור לחלוטין ש"הנוקמים: מלחמת האינסוף" הוא אירוע לכל דבר ועניין. והעובדה שכל זה קורה כשהאירוע לכל דבר ועניין הקודם של מארבל, "הפנתר השחור", נמצא כרגע במקום החמישי בקופות בארה"ב (מדובר בעלייה, לאחר ששבוע לפני כן הוא היה במקום השמיני) מראה שהולכים להיות הרבה בונוסים בדרג הניהולי של מארבל ודיסני השנה – וזה עוד לפני שהסרט השלישי של מארבל השנה, "אנטמן והצרעה" יצא לאקרנים.