מאנג'לינה, ג'וני דפ ואסלן ציפינו ליותר

שני הכוכבים הגדולים בעולם, והאריה שהוא אלוהים, אכזבו בקופות. אזובי הקיר בתגובה: הלך עלינו. דו"ח קופות שבורות

אוקיי, קצת מוזר לקפוץ ישר לפרק הנוכחי באופרת הסבון האינסופית "דו"ח קופות שבורות" בלי להתייחס לכל מה שקרה בשנה הקודמת, אבל מצד שני לסכם שנה של ארועי קופות בשורות בודדות זה כמעט בלתי אפשרי.  אז נאלץ לדלג בשלב זה על תקציר הפרקים הקודמים, ולקפוץ ישר לפרק הנוכחי. והפעם: אכזבה ושיברון לב.

במקום הראשון בקופות בארה"ב השבוע נמצא "נרניה: המסע בדורך השחר", אבל זה מקום ראשון עצוב מאוד: 24.5 מיליון דולר. להזכירכם, "הנסיך כספיאן" נחשב לאכזבה כשפתח עם 55 מיליון דולר. "המסע בדורך השחר" אמנם היה פחות יקר להפקה (תקציב מדווח של 150 מיליון דולר בלבד, זיל הזול) אבל עם פתיחה כזאת, זה לא יעזור. עוד יותר מדכא להכניס לחשבון את העובדה שהסרט גם מוקרן בתלת-מימד (איום ונורא ועלוב, אגב. אם אתם רואים אותו – תשתדלו מאוד להתרחק מגירסת התלת). תמיד יכול להיות שההכנסות מחוץ לארה"ב יצילו את הסרט, אבל לא סביר שנראה את "כס הכסף" מעובד לסרט בקרוב.

במקום השני נמצא "התייר". וזה נראה כמו סרט שלא יכול להיכשל. כשקראתי על הסרט בפעם הראשונה התמלאתי בסימני קריאה: זה מותחן עם ג'וני דפ (!) ואנג'לינה ג'ולי (!!) שבויים על ידי פלוריאן הנקל פון דונרסמרק (!!!) – אוקיי, אולי השלישי דורש קצת הסבר: פ.ה.פ.דונרסמארק, מלבד היותו הבמאי עם השם שהכי נשמע כמו ברון עשיר ותמהוני שגר בטירה בלב האלפים, הוא איש שביים עד היום סרט אחד בלבד. הסרט הזה היה "חיים של אחרים" והוא אחד הסרטים הטובים של העשור האחרון. מטבע הדברים, הסרט הקנה לו כרטיס טיסה להוליווד, וכל המי ומי (כולל, מתברר, ג'וני ואנג'לינה) רצו לעבוד איתו. נשמע מסקרן לאללה – אבל אז המשכתי וקראתי הלאה. הסרט הזה, מתברר, הוא רימייק אמריקאי לסרט הצרפתי "אנתוני זימר". איו. קטונתי מלהבין למה שמישהו יעשה מחדש את "אנתוני זימר", ובטח שלא למה לבזבז עליו צוות כל כך מוכשר. זה היה סרט פשוט טפשי.

המבקרים טוענים שחוץ מהעובדה שהוא טפשי, גם אין שום כימיה בין ג'ולי וג'וני, והסרט די כוסח בביקורות. יותר מפתיע שהוא די כוסח גם בקופות. הוא הכניס 17 מיליון דולר, וזה, בשביל סרט עם כל כך הרבה סטאר פאוור, ממש עלוב.

מה עוד קורה בטבלה: במקום השלישי "פלונטר", שהגיע עד היום ל-115 מיליון דולר – שזה הרבה יותר טוב מהניסיון הקודם של דיסני לשחזר את נוסחת הנסיכות, "הנסיכה והצפרדע", אז הם בטח די מרוצים; ברביעי, "הארי פוטר ואוצרות המוות – חלק ראשון", שאחרי פתיחה של 120 מיליון דולר, הגיע בינתיים ל-257 מיליון בארה"ב בלבד, ובכל העולם מתקרב ל-750 מיליון – כלומר, התנהגות נורמלית לגמרי בשביל סרט של הארי פוטר.

הדבר הכי מפתיע בטבלה הוא "ברבור שחור", הסרט של דארן ארונופסקי ונטלי פורטמן. הוא נמצא במקום השישי עם 3.3 מיליון דולר, אבל החלק המפתיע הוא שהוא נמצא שם כשהוא מוקרן ב-90 בתי קולנוע בדיוק (כשהסרטים שמעליו ומתחתיו מוקרנים ביותר מ-2,800 קולנועים). ממוצע ההכנסות לאולם של הסרט הוא אדיר, וזה אומר שאנשים קראו את הביקורות הנלהבות ורוצים לדעת על מה הרעש. אני יכול להבין אותם.

הטבלה המלאה באתר BoxOfficeMojo.