ג'יימס קמרון: מעכשיו, רק אווטאר

קמרון הצהיר שהוא פרש מעסקי הפקת הסרטים שאינם שייכים לסדרת "אווטאר"... או שלא?

ג'יימס קמרון, הבמאי של שני הסרטים המצליחים בהיסטוריה, חוקר המצולות הנודע והמשקיע בחברת כריה מאסטרואידים, שבלילות עוטה על עצמו חליפת שיריון מעופפת ויוצא להילחם בפשע (כנראה), הצהיר לפני כמה ימים על שינוי מסוים בקריירה שלו.

בראיון לניו יורק טיימס, קמרון דיבר על "אווטאר 2" ו"אווטאר 3" – שעדיין נמצאים במרחק של לפחות שלוש שנים מאיתנו, כך נראה – ואמר שכל הסרטים העלילתיים שלו מעכשיו יהיו "אווטאר".

"אני בעסקי ה'אווטאר'. נקודה. אני עושה את 'אווטאר 2', 'אווטאר 3', אולי 'אווטאר 4', ואני לא הולך להפיק פרוייקטים של אנשים אחרים. אני לא מעוניין לקבל תסריטים. אני מניח שזה נשמע קצת מגביל, אבל בנקודה זאת אני חושב שבתוך העולם של 'אווטאר' אני יכול לומר כל מה שאני חושב שצריך להיאמר, מבחינת מצב העולם ומה שאני חושב שצריך לעשות בקשר לזה. ולעשות את זה באופן מבדר. וכל מה שאני לא יכול לומר בתחום הזה, אני יכול לומר דרך סרטים תיעודיים, שאותם אני ממשיך לעשות".

כלומר, מעכשיו והלאה, קמרון יעשה אך ורק סרטי "אווטאר" וסרטים תיעודיים? זה לא יהיה שינוי גדול מדי מהעבר, כיוון שקמרון לא עשה אף סרט שאינו תיעודי או "אווטאר" ב-15 השנים האחרונות. ובכל זאת, זה מאכזב. אני אשמח מאוד לראות את "אווטאר" השני והשלישי, אבל הייתי שמח מאוד גם לראות את קמרון עושה דברים בסגנון שונה. בפרט, נראה היה שמשמעות ההכרזה הזאת היא שקמרון ויתר על "Battle Angel", העיבוד לקומיקס היפני שנמצא אצלו ברשימת הדברים-לעשות עוד מאז "טיטניק". כאחד שקרא את הספרים הראשונים בסדרת הקומיקס בלבד, אני יכול לומר: זה עשוי להיות מגניב יותר מכל "אווטאר".

ואולי לא. הארי נולס מ-Aint-it-cool שאל את קמרון האם הוא ויתר על "מלאך חבלה", וקמרון ענה:
"לא. אני עדיין אוהב את הפרוייקט הזה. אבל Battle Angel לא הולך לקרות במשך כמה שנים".

לפני שמאשימים את קמרון בשאול-מופזיות, ייתכן בהחלט שהציטוט שלו בניו יורק טיימס היה קצת פחות החלטי במקור, והוא לאו דווקא התחייב שלא לעשות סרטים שאינם "אווטאר" מעכשיו ועד הנצח – רק במשך הרבה זמן. קמרון הוא אחד שלוקח את הזמן בין סרט לסרט, ומכיוון שעוד לא ברור אפילו מתי נקבל את האווטאר השני, שלא לדבר על הרביעי, וגם הלחימה ברובוטים המרושעים מכוכב גריזנוקס גוזלת זמן, נראה שעדיף לא לפתח תקוות לראות את "Battle Angel" בעשור הקרוב.

אבל יום אחד. אולי.