בקרוב: סינמה סיטי חיפה

25 אולמות קולנוע ופארק שעשועים מתוכנן ליד הצ'ק פוסט. רק אל תאמינו למי שטוען שזה יהיה דיסנילנד

אחרי גלילות וראשל"צ, הגיוני מצד סינמה סיטי להציב שלוחה גם בצפון, וזה מה שהם עומדים לעשות, לפי הידיעה שהתפרסמה היום ב-The Marker.

מתוך הכתבה:

מרכז בידור ובילוי של סינמה סיטי ייפתח בחיפה – ביציאה ממנהרות הכרמל ליד הצ'ק פוסט – במהלך שנת 2013 בהשקעה של 600 מיליון שקל. המרכז ישתרע על פני שטח של 80 דונם ויכלול 25 אולמות קולנוע לפי קטגוריות וסגנונות קולנועיים, 4 אולמות תיאטרון אשר יציעו כ-6,000 מקומות ישיבה, וקומת מסחר שתכלול מגוון מסעדות, בתי קפה וחנויות. בנוסף, יוקם מחוץ לשטח המרכז פארק שעשועים ענק בשטח של 30 אלף מ"ר שיכלול מגוון מתקנים.

כמה הערות:

א. "סמוך ליציאה ממנהרות הכרמל, ליד הצ'ק פוסט" זה בערך שני מטר מיס פלאנט חיפה, שכולל 23 אולמות (19 רגילים+4 אולמות VIP). זה אומר שבתוך אזור גאוגרפי זעיר פתאום יידחסו 48 אולמות קולנוע – יותר מבכל ת"א, ר"ג, גבעתיים, חולון וגבעת-עדה ביחד. מיקום מוזר.

ב. ארבעה אולמות תיאטרון? באמת? מולטיפלקס תיאטרון? מאיפה יגיעו ההפקות? נשמע לי קצת מפוקפק.

ג. הניסוח שמופיע בכמה ידיעות על הפרוייקט, לפיו פארק השעשועים המתוכנן יהיה "של דיסני", מטעה. הרושם שנוצר (בכוונה תחילה, מן הסתם) הוא כאילו מדובר בדיסנילנד ישראלית, וזה, ככל שאני מבין, לגמרי לא המצב. חברת דיסני מאוד בררנית בזכיונות שהיא בוחרת לחלק, ובכל מקרה לא סביר שהיתה בונה פארק דיסנילנד אמיתי, שמחייב השקעה של מיליארדים רבים, בשוק זעיר יחסית כמו ישראל (כיום יש חמישה כאלה – בפלורידה, קליפורניה, פריז, הונג קונג וטוקיו, ואחד מתוכנן בשנחאי). המשמעות של "של דיסני" היא שבפארק הזה – כמו בכל שאר האחזקות של סינמה סיטי – שותפה גם קבוצת שמרוק, חברת השקעות שאותה ייסד רוי דיסני, ושיש לה גם חלק קטן מאוד במניות של חברת דיסני.

ד. 2013, הא? נראה. סינמה סיטי ראשל"צ היה אמור להיפתח "בשנה הבאה" עוד משנת 2005 לפחות.