עדכון סינמונדיאל: מי נגד מי בגמר

אז מי באמת ניצח בחצי הגמר השני - כהן או נולאן? וגם הכרזה חגיגית על מרתון סרטי הזוכה בסינמונדיאל בסינמטק חולון

אז אתם במתח? משחק חצי הגמר האחרון של הסינמונדיאל, בין נולאן וכהן, הותיר כמה סימני שאלה, בגלל קומץ קטן של קיצוניים שכרגיל, הורסים לכולם. אבל אם כבר, נמשוך את המתח עוד קצת. נפתח בכמה הודעות.

קודם כל: משחק הגמר של הסינמונדיאל ייערך מחר, יום חמישי, ה-10.7. קצת לפני הגמר של המונדיאל אמנם, אבל אנחנו מושכים זמן פחות מהם*.

הודעה נוספת, שימו לב: כדי לחגוג את הזכייה, ייערך ביום ראשון, ה-3.8 בסינמטק חולון מרתון של סרטי הזוכה בסינמונדיאל! אנחנו עדיין לא יודעים מי זה יהיה, אבל אנחנו יודעים שיש לו הרבה סרטים מגניבים, ששניים מהם (לפחות) יוקרנו שם בעותקים איכותיים על מסך גדול. עוד סיבה לתת לבמאי החביב עליכם לנצח.

ועכשיו לעניין חצי הגמר. הוא היה מותח, זה בטוח. האחים כהן פתחו עם הפרש משמעותי, נולאן סגר אותו, הוא הוביל, הם סגרו, הם נשארו בכמעט-תיקו לאורך שעות ארוכות. זה היה מרתק, אבל העיבה על המשחק בעיה אחת – ההם שמחליטים להשפיע יותר מדי. זה לא חדש לי שבכל סקר, לא משנה עד כמה לא משמעותי הוא יהיה, יש כאלה שחייבים לראות את החביב עליהם מנצח, לא משנה איך – ולצורך העניין מוכנים גם להצביע שוב ושוב ושוב, כאילו שתהיה לזה משמעות כלשהי בסקר פופולריות. זה לא אסון, כי את הקולות הכפולים והמשולשים וה-x14 אפשר לזהות בקלות ולמחוק – וחוץ מזה, כאן זה כולה סקר, לא בחירות לכנסת – אבל זה מעצבן, מעכב את פרסום התוצאות וקצת מוציא את הכיף מכל העסק. במקרה הזה, אגב, הקולות הלא כשרים הגיעו בעיקר (אבל לא רק) מצד נולאן, מה שלא ממש עוזר לתדמית של מעריצי נולאן כילדים זבי חוטם ומשועממים. אז תודה רבה לרמאים, הצלחתם לבזבז את זמני, להפריע לכולם ולא השגתם שום דבר חוץ מלהוציא שם רע לעצמכם. יצאתם, איך לומר, ברזיל.

אבל נעזוב את השטויות האלה: אחרי ניקוי האורוות והקולות, איך באמת יצא בסוף?! אז ככה:

חצי גמר 2

  • האחים כהן (50%, 415 קולות)
  • כריסטופר נולאן (50%, 407 קולות)

מס' מצביעים: 822

Loading ... Loading ...

 

זה בהחלט היה קרוב, אבל הכהנים ניצחו. מעניין לראות איך הבמאי שסטטיסטית יש לו את כל הסיבות לנצח (נולאן ניצח בסקרי שנה בעין הדג שלוש פעמים. האחים כהן – אף פעם) התמודד עם הכהנים, שמביאים איתם יותר ניסיון וסטייל. אולי גוף היצירה הגדול יותר מנצח מה שנתפס עדיין כלהיט עכשווי שאולי יעבור בהמשך.

בכל אופן, משחק הגמר של הסינמונדיאל: קוונטין טרנטינו נגד האחים כהן. היכונו.

זוהי טבלת הסינמונדיאל הסופית (הקליקו להגדלה):
cinemondiale-chart08

* לא ייערך משחק על המקום השלישי כי לא מתחשק לי לנהל עוד משחק שנולאן מתחרה בו.

קיצור תולדות הסינמונדיאל:
סינמונדיאל: פתיחה, הסברים ושלב הבתים
שמינית גמר 1
שמינית גמר 2
שמינית גמר 3
שמינית גמר 4
רבע גמר 1
רבע גמר 2
חצי גמר 1
חצי גמר 2