הסינמונדיאל שוב כאן: גביע העולם בקולנוע

בפעם השנייה בתולדות האתר, הסינמונדיאל יוצא לדרך.

שלום וברוכים הבאים לסינמונדיאל השני של עין הדג.

למי שלא מכיר, מדובר בתחרות שבה 31 במאים ובמאית אחת, מהיוצרים הגדולים, האהובים והמשפיעים בעולם יתחרו על ליבו של הקהל (אתם) בשורה של תחרויות אחד-על-אחד. מבנה התחרות זהה בדיוק לזה של המונדיאל האחר – זה שבו משחקים כדורגל: הבמאים מחולקים ל"בתים" של ארבעה, ובתוך כל בית נערכים שישה משחקים, כך שכל במאי נפגש נגד כל במאי אחר מהבית, כך שאפילו אם הפסדת במשחק אחד, יש לך סיכוי להחזיר את הכבוד שלך בשני המשחקים האחרים. שני הבמאים שיגיעו למקומות הראשונים בכל בית יעלו לשמינית הגמר – ומשם כבר אין חזרה: כל משחק הוא המשחק המכריע. מי שמפסיד – עף. המתחרים ינופו עד שנגיע לגמר, בו נגלה מיהו הזוכה, והאם הוא ייקח מטרנטינו את גביע עין הדג לארבע השנים הקרובות. למי שלא היה פה בשבוע האחרון, אפשר לקרוא מעט על זהות המתחרים וכיצד נבחרו כאן וכאן.

מהם חוקי המשחק?

32 הבמאים חולקו לשמונה בתים. בכל פעם יעלה למגרש זוג במאים שנמצאים באותו הבית יחד כדי להתחרות בסקר אחד-על-אחד. הבמאי הזוכה בסקר יקבל שלוש נקודות והבמאי המפסיד – 0. שינוי משמעותי בחוקי הפורמט הפעם הוא תיקו. בסינמונדיאל הקודם, תיקו היה הפרש של 5 נקודות. הפעם, תיקו ייחשב פער שקטן מ-10 אחוזים. כלומר, אם התוצאה היא 45%-55% לטובת אחד מהמועמדים,זה ייחשב ל"תיקו" וכל אחד מהבמאים יקבל נקודה אחת. במקרה של מספר נקודות זהה, העדיפות בדירוג בטבלה תינתן לבמאי שמספר הקולות הכולל שקיבל בסקרים שבו השתתף היה הגדול יותר. כל אחד מהסקרים יישאר פתוח למשך לא יותר (ואולי פחות!) מ-24 שעות, וייסגר ללא התראה מוקדמת.

לאחר סיום כל משחקי שלב הבתים, המועמדים יוצלבו למשחקי שמינית הגמר, בהם כל במאי שהגיע למקום ראשון בבית כלשהו ישחק נגד במאי שהגיע למקום שני בבית אחר. למשל: הזוכה בבית א' ישחק נגד הסגן של בית ב'; הזוכה בבית ב' ישחק נגד הסגן בבית א', הזוכה בבית ג' ישחק נגד הסגן בבית ד' וכו'. הזוכים בשלב שמינית הגמר ימשיכו אל רבע הגמר, וכן הלאה – עד למשחק הגמר. בשלב זה, התיקו מצטמצם משמעותית וחוזר לתוצאה של 50% לכל אחד מהצדדים. במקרה כזה, השופטים יכריעו האם צריך לעבור לפנדלים, או שיש מספיק קולות לאחד הצדדים כדי שזה ייחשב ניצחון לכל דבר ועניין.

שימו לב – אתם רשאים להצביע פעם אחת. במקרה של חשד כלשהו להצבעות כפולות, משולשות, מחומשות, מעושרות וסתם לא כשרות, אנחנו רשאים לפסול, להסיר ולמחוק כל קול שנראה לנו לא לעניין.

הסינמונדיאל יתחיל מחרתיים, ביום חמישי עם המשחק הראשון (והיחיד לאותו יום) ולאחר מכן יהיו לנו שבועיים עמוסים של שלבי הבתים, ואז מעבר לשמינית הגמר וכן הלאה וכן הלאה. שיהיה לנו סינמונדיאל נהדר (או מונדיאל, למי שחוגג) ושהבמאי הטוב יותר ינצח. הולך להיות חודש מעניין ועמוס בכל טוב.

יום 1 (סגור)
יום 2 (סגור)
יום 3 (סגור)
יום 4 (סגור)
יום 5 (סגור)
יום 6 (סגור)
יום 7(סגור)
יום 8 (סגור)
יום 9 (סגור)
יום 10 (סגור)
יום 11 (סגור)
יום 12 (סגור)
יום 13 (סגור)
יום 14 (סגור)
יום 15 (סגור)

אלה הם הבתים:

בית א'
מקום במאי ניקוד
1 קוונטין טרנטינו 9
2 האחים רוסו 2
3 ריאן ג'ונסון 2
4 ר. לינקלייטר 2
בית ב'
מקום במאי ניקוד
1 כריסטופר נולאן 9
2 רוברט זמקיס 6
3 גיירמו דל טורו 3
4 מיכאל האנקה 0
בית ג'
מקום במאי ניקוד
1 מרטין סקורסזה 9
2 קלינט איסטווד 4
3 פול ת. אנדרסון 4
4 אלכסנדר פיין 0
בית ד'
מקום במאי ניקוד
1 סטיבן ספילברג 9
2 דני וילנב 6
3 ג'ורג' מילר 1
4 לורד ומילר 1
בית ה'
מקום במאי ניקוד
1 ווס אנדרסון 9
2 מרטין מקדונה 2
3 דני בויל 2
4 פיטר ג'קסון 2
בית ו'
מקום במאי ניקוד
1 אדגר רייט 9
2 דארן ארונופסקי 4
3 א. ג. איניאריטו 4
4 סטיבן סודרברג 0
בית ז'
מקום במאי ניקוד
1 האחים כהן 6
2 דמיאן שאזל 4
3 בראד בירד 4
4 בונג ג'ון הו 0
בית ח'
מקום במאי ניקוד
1 דייוויד פינצ'ר 9
2 רידלי סקוט 6
3 קתרין ביגלו 3
4 ג'. ג'. אבראמס 0

(וכמובן, תודה לקסם על כל הגרפיקה מפה ועד הודעה חדשה)