סינמונדיאל 2022: כתבת פתיחה

תחרות הבמאים של עין הדג חוזרת, בלי הפרת זכויות אדם ושחיתות בקנה מידה גלובאלי. עדיין.

שלום וברוכים הבאים לסינמונדיאל השלישי של עין הדג.

למי שלא מכיר, מדובר בתחרות שבה 31 במאים ובמאית אחת, מהיוצרים הגדולים, האהובים והמשפיעים בעולם יתחרו על ליבו של הקהל (אתם) בשורה של תחרויות אחד-על-אחד. מבנה התחרות זהה בדיוק לזה של המונדיאל האחר – זה שבו משחקים כדורגל: הבמאים מחולקים ל"בתים" של ארבעה, ובתוך כל בית נערכים שישה משחקים, כך שכל במאי נפגש נגד כל במאי אחר מהבית, כך שאפילו אם הפסדת במשחק אחד, יש לך סיכוי להחזיר את הכבוד שלך בשני המשחקים האחרים.

שני הבמאים שיגיעו למקומות הראשונים בכל בית יעלו לשמינית הגמר – ומשם כבר אין חזרה: כל משחק הוא המשחק המכריע. מי שמפסיד – עף. המתחרים ינופו עד שנגיע לגמר, בו נגלה מיהו הזוכה, והאם הוא ייקח מהאחים כהן את גביע עין הדג לארבע השנים הקרובות. למי שלא היה פה בשבוע האחרון, אפשר לקרוא מעט על זהות המתחרים וכיצד נבחרו כאן וכאן.

מהם חוקי המשחק?

32 הבמאים חולקו לשמונה בתים. בכל פעם יעלה למגרש זוג במאים שנמצאים באותו הבית יחד כדי להתחרות בסקר אחד-על-אחד. הבמאי הזוכה בסקר יקבל שלוש נקודות והבמאי המפסיד – 0. תיקו ייחשב פער שקטן מ-10 אחוזים. כלומר, אם התוצאה היא 45%-55% לטובת אחד מהמועמדים, זה ייחשב ל"תיקו" וכל אחד מהבמאים יקבל נקודה אחת. במקרה של מספר נקודות זהה, העדיפות בדירוג בטבלה תינתן לבמאי שמספר הקולות הכולל שקיבל בסקרים שבו השתתף היה הגדול יותר. כל אחד מהסקרים יישאר פתוח למשך לא יותר (ואולי פחות!) מ-24 שעות, וייסגר ללא התראה מוקדמת.

לאחר סיום כל משחקי שלב הבתים, המועמדים יוצלבו למשחקי שמינית הגמר, בהם כל במאי שהגיע למקום ראשון בבית כלשהו ישחק נגד במאי שהגיע למקום שני בבית אחר. למשל: הזוכה בבית א' ישחק נגד הסגן של בית ב'; הזוכה בבית ב' ישחק נגד הסגן בבית א', הזוכה בבית ג' ישחק נגד הסגן בבית ד' וכו'. הזוכים בשלב שמינית הגמר ימשיכו אל רבע הגמר, וכן הלאה – עד למשחק הגמר. בשלב זה, התיקו מצטמצם משמעותית וחוזר לתוצאה של 50% לכל אחד מהצדדים. במקרה כזה, השופטים יכריעו האם צריך לעבור לפנדלים, או שיש מספיק קולות לאחד הצדדים כדי שזה ייחשב ניצחון לכל דבר ועניין.

שימו לב – אתם רשאים להצביע פעם אחת. במקרה של חשד כלשהו להצבעות כפולות, משולשות, מחומשות, מעושרות וסתם לא כשרות, אנחנו רשאים לפסול, להסיר ולמחוק כל קול שנראה לנו לא לעניין.

הסינמונדיאל יתחיל ביום ראשון עם המשחק הראשון (והיחיד לאותו יום) ולאחר מכן יהיו לנו שבועיים עמוסים של שלבי הבתים, ואז מעבר לשמינית הגמר וכן הלאה וכן הלאה. שיהיה לנו סינמונדיאל נהדר (או מונדיאל, למי שחוגג) ושהבמאי הטוב יותר ינצח. הולך להיות חודש מעניין ועמוס בכל טוב.

יום 1
יום 2
יום 3
יום 4
יום 5
יום 6
יום 7
יום 8
יום 9
יום 10
יום 11
יום 12
יום 13

אלה הם הבתים:

בית א'
מקום במאי ניקוד
1 קוונטין טרנטינו 9
2 האחים כהן 6
3 גאי ריצ'י 1
4 ג'יימס גאן 1
בית ב'
מקום במאי ניקוד
1 דני וילנב 9
2 אלפונסו קוארון 6
3 כ. מק'קווארי 3
4 שיין בלאק 0
בית ג'
מקום במאי ניקוד
1 מרטין סקורסזה 7
2 אדגר רייט 7
3 סם מנדז 3
4 אלכס גארלנד 0
בית ד'
מקום במאי ניקוד
1 פול ת. אנדרסון 9
2 ג'ורדן פיל 6
3 גרטה גרוויג 1
4 פדרו אלמודובר 1
בית ה'
מקום במאי ניקוד
1 ווס אנדרסון 9
2 נואה באומבאך 6
3 פארק צ'אן ווק 1
4 יורגוס לנטימוס 1
בית ו'
מקום במאי ניקוד
1 כריסטופר נולאן 9
2 דייוויד פינצ'ר 6
3 ספייק לי 3
4 תום מור 0
בית ז'
מקום במאי ניקוד
1 ריאן ג'ונסון 7
2 בונג ג'ון הו 5
3 טאיקה וואטיטי 4
4 רוברט אגרס 0
בית ח'
מקום במאי ניקוד
1 סטיבן ספילברג 9
2 פיט דוקטר 4
3 רידלי סקוט 4
4 ג'יימס מנגולד 0

(וכמובן, תודה לקסם על כל הגרפיקה מפה ועד הודעה חדשה)