קומיק-קון 2013: הפוסטרים

פוסטרים מרהיבים ל"קפטן אמריקה 2", "גודזילה" החדש והסרט החדש של טום קרוז שאינו הסרט החדש של מאט דיימון

שיגרת יולי: פסטיבל ירושלים עובר בלי שאני אצייץ לגביו, אני מרגיש אשם בגלל זה. ואז מגיע קומיק-קון בסן דייגו – מאמץ השיווק השנתי המרוכז של כל האולפנים ההוליוודיים שיוציאו סרטי קומיקס, מדע בדיוני, פנטזיה או אימה בשנה הקרובה – כלומר, כולם – ומתפרסמים בו דברים מגניבים שחייבים לשתף. ואז אני מרגיש עוד יותר אשם.

צריך עוד לחכות לראות אם יגיעו הצהרות משמעותיות (מלבד "הסרט הזה הולך להיות כל כך מגניב!"), אבל בינתיים, כמה פוסטרים שיצאו לקראת האירוע. הראשון, למעשה, די ותיק: טיזר-פוסטר ראשון ל"קפטן אמריקה 2" יופי של עיצוב.

סרט המדע הבידיוני עם טום קרוז של 2013 היה "אבדון". לסרט המדע הבידיוני עם טום קרוז של שנת 2014 קראו במקור "All You Need is Kill", אבל אף אחד לא הבין את השם הזה, אז החליפו אותו ל-"Edge of Tomorrow". גם תאריך ההפצה של הסרט השתנה – מאפריל הוא קודם ליוני היוקרתי יותר, והסיפור שלו נשמע לא שגרתי. דווקא נשמע מעניין.

השוו את שיריון הגוף של טום קרוז כאן לשיריון הגוף של מאט דיימון ב"אליסיום". אם הקונסטרוקציה הדקה יחסית של דיימון שוקלת 12 קילו, מעניין איזה משקל טום קרוז סחב עליו בדבר הזה.

אבל חזרה לפוסטרים: הזוכה הגדול בתחום הזה בינתיים היה, לדעתי, "גודזילה". בקיץ הבא תצא עוד גירסה אמריקאית של המפלצת היפנית, רימייק של רימייק, ואולי אני פשוט עדיין במצב רוח נלהב ממפלצות ענק בעקבות "פסיפיק רים", אבל שני הפוסטרים ששוחררו לסרט נהדרים. זה הראשון:

אוקיי, יפה, קונספט אמנותי כזה. אבל הפוסטר השני הוא זה שבאמת גורם לי לקפצץ ולתהות האם זה באמת יהיה סדר הגודל בסרט, או שהפוסטר מרמה. מה אני אעשה, אני אוהב מפלצות גדולות. וזאת בהחלט מפלצת די גדולה.