קומיק-קון: סופה של טריילרים

תור, ליגת הצדק, קינגסמן 2, החדש של סטיבן ספילברג, החדש של גיירמו דל טורו, החדש עם וויל סמית ולגו

קומיק-קון סן דייגו הגיע, ומבחינת חדשות – האמת שהיה די דל. אבל מה שהגיע עם הקון הוא מספר מגוחך של טריילרים. האולפנים שחררו מלאי שמספיק לחצי שנה של טריילרים למי שאמורים להיות שוברי הקופות הגדולים (וגם סדרות הטלויזיה) של השנה הקרובה, בתוך כמה ימים. כל כך הרבה טריילרים יצאו שלא נוכל באמת להתייחס לכולם, ולכן נאלץ להתעלם מ"ג'יגסו" ההמשך שאף אחד לא ביקש לסדרת "המסור", למשל, ומהרבה טריילרים לסדרות טלויזיה. בנוגע לסרטים – בואו נבחן מקרוב כמה מהגדולים:

תור: ראגנארוק

סרטי ת'ור הם הכבשה השחורה של סרטי מארבל. ברוב הדירוגים של סרטי מארבל הם נמצאים בתחתית, ואם לוקי לא היה בתמונה הם היו נמצאים אפילו נמוך יותר. אנשים פשוט לא מסוגלים לפתח אכפתיות להרפתקאות השלטון האסגארדי גם אם חייהם היו תלויים בהם. אז בכירי מארבל הסתכלו אחד על השני, החליטו שאין להם מה להפסיד ונתנו את הסרט השלישי לבמאי קומדיות ניו זילנדי. ונראה שזה השתלם.

הסרט נראה כאילו הוא לקח את כל המרכיבים המוצלחים מסרטים אחרים של מארבל ועשה מהם סרט אחד: ההומור של "שומרי הגלקסיה", הויזואליה של "דוקטור סטריינג'" והדמויות מ"הנוקמים". כל אלה, בתוספת קייט בלנשט וג'ף גולדבלום עלולים להפוך סוף סוף סרט של ת'ור לאירוע שאנשים אשכרה מחכים לו, ולא רק לעוד שיעורי בית לקראת "הנוקמים" הבא.

שחקן מספר אחת

העיבוד לספר הנחמד-אבל-לא-מושלם של ארנסט קליין העלה אצלי חששות בנוגע לעיבוד הקולנועי שלו מהרגע הראשון. כמה, בדיוק, אזכורים ורפרנסים הם יצליחו להכניס לסרט הזה? הרי הספר בנוי על האזכורים האלה. מדובר בעולם בו שחקנים משחקים בעולם של מציאות רבודה שנשלט על ידי תרבות הפופ של שנות ה80' וה90'.  סצנות השיא בספר כוללות שיחזורים אחד לאחד של סרטים קלאסיים. ההצהרה של ספילברג שהוא לא יכניס אזכורים לסרטים של עצמו היוותה, למשל, סימן מדאיג למדי בנוגע לכיוון שהסרט הולך אליו. וגם בכלל, מתי ספילברג עשה סרט לאחרונה שהיה באמת כיף? ואז הטריילר הזה הגיע וסתם לי את הפה.

זה מעבר לכל האזכורים שהולכים כאן, למרות ש-וואו, הולכים כאן אזכורים (אקירה! ענק הברזל! דלוריאן!) – זה פשוט נראה אדיר. הרבה זמן לא התלהבתי מסרט של ספילברג אבל הסרט הזה נראה, מהטריילר לפחות, גדול.

Bright

"בהיר" נראה כמו סרט עם כוונות טובות וקונספט מקורי ומגניב שהולך להיות ממש ממש גרוע. במילים אחרות, הוא נראה כמו "יחידת המתאבדים" הבא, ולכן זה בוודאי לא עוזר שמי שביים אותו הוא דייויד אייר, הבמאי של "יחידת המתאבדים". הסרט מספר על עולם שבו בני אדם ויצורי פנטזיה חיים אחד לצד השני ובו שוטר ויל סמית' ושוטר אורק צריכים לשתף פעולה. עד כאן זה נראה בסדר, אם כי אני בספק שבאמריקה של היום מטאפורה גזעית שכזאת תעבור בשלום. אבל אז מתחילה העלילה והטריילר לא מצליח לגרום לה להישמע מלהיב: יש שרביט קסמים וכולם רוצים להשיג אותו ואז צריך להציל את העולם או משהו. המשפט לגבי הנבואה בסוף הטריילר נחמד, אבל לא מציל את המצב. זה סרט של נטפליקס – כלומר, כנראה לא יוצג בבתי הקולנוע בכלל – ואחרי שהצליחו להוכיח עם "אוקג'ה" שהם יכולים ליצור אירועים קולנועיים חשובים למרות שהם לא נמצאים בקולנוע, זה הניסיון הראשון של נטפליקס לעשות בלוקבאסטר של ממש, וויל סמית והכל. נראה שהניסיון הראשון הזה לא יילך. לא נורא, הם ינסו שוב.

קינגסמן: מעגל הזהב 

תראו, אני לא חיבבתי את "קינגסמן" הראשון. לא את הדמות הראשית, לא את הנבל ואפילו לא את האקשן. כשמתיו ווהן, במאי מוכשר לרוב, החליט שדווקא לסרט הזה הוא יוצר המשך הרמתי גבה והמשכתי הלאה. הטריילר הראשון לא שינה את הרושם הזה. הטריילר השני, לעומת זאת, כבר גרם לי לחשוב שאולי עלול להיות כאן משהו. כבר לא חצי-פארודיה-מחווה לבונד או חרטא שכזה, אלא סתם סרט אקשן מגניב ומופרך עם דמות ראשית בלתי נסבלת אבל מספיק דמויות משניות מגניבות כדי לפצות על זה. אפילו העובדה שהדמות של קולין פירת' נמצאת שם בלי שום סיבה מוצדקת לא הורסת את הטריילר.

אבל אז בשביל לא לגרום לי להתלהב יותר מדי יצא גם הסרטון הזה שבו הדמות הראשית נפגשת עם ארצ'ר מהסדרה "ארצ'ר" ואז שום דבר מצחיק לא מתרחש.

ליגת הצדק

זה לא עובד, הקטע הזה של "ליגת הצדק".

אומנם "וונדר וומן" היה להיט גדול, ובכל זאת – לזרוק חמישה גיבורי על גדולים, כל אחד עם טון אחר לחלוטין לסרט אחד ולקוות שזה ייצא בסדר נשמע אופטימי במקרה הטוב, והטריילרים לא רומזים לכך שהסרט לא יראה כמו בלגן עצום. אפשר לקוות שאולי הפעם, בניגוד לכל סרטי סניידר הקודמים, הסרטים יהיו טובים מהטריילרים – אבל אין סיבה אמיתית לחשוב כך. בינתיים, נראה שהיקום של DC ימשיך לנפק כשלונות מרהיבים במקום להמשיך את הקו של "וונדר וומן". חבל.

פסיפיק רים 2

טיזר שמציג לנו את הייגרים היה יכול להיות מגניב לפני, נניח, 4 שנים כשלא ידענו כלום עליהם לפני "פסיפיק רים" הראשון. אבל כטיזר לסרט המשך? זאת בחירה מוזרה. הדבר היחידי שהטיזר גרם לי לחשוב ,בעיקר בגלל הנוכחות של הקול של גלאדוס ממשחקי "פורטל", זה שאולי הייגרים הם האיום שאיתו האנושות מתמודדת ב"פסיפיק רים 2", אבל על פי העמוד ויקיפידה זה לא המצב, אז אין לי מושג מה קורה כאן. אני יודע שטיזרים לא אמורים להגיד הרבה על העלילה אבל הדבר הזה מרגיש פחות כמו טיזר ויותר כמו "תקציר הפרקים הקודמים". אולי זה בגלל שמשום מה, הוא טיזר שאפילו לא מפרסם את הסרט; הוא מפרסם את מסע השיווק שייצא לסרט:  המילים "פסיפיק רים 2" לא מופיעות בו (פרט להאשטאג בכתוביות). כמו שאמרתי מקודם – אין לי מושג מה קורה כאן.

הצורה של מים

למי שלא שם לב, את "פסיפיק רים 2" לא מביים גיירמו דל טורו. בכלל, לא הולך לבחור עם המשכים לסרטים שלו – גם מ"הלבוי 3" העיפו אותו לטובת ריבוט חדש שמבטיח להיות "אלים יותר ואפל יותר".

אבל גיירמו הוא לא בחור שיישב בבית ויבכה ולכן הוא מוציא השנה את "הצורה של מים": סרט שעד הטריילר כל שידענו עליו הוא שהוא "מתרחש במלחמה הקרה" אבל עכשיו נראה שהוא מהווה חזרה למה שגיירמו עושה הכי טוב: אגדות ילדים שמתרחשות בזמן מתחים פנימיים במדינה ומערבות מפלצות קריפיות, כאשר האויב האמיתי מתברר כבני האנוש. מעבר לליהוק המדויק (מייקל שאנון כנבל זה כמעט ליהוק קל מדי, אבל סאלי הוקינס מתגלה כהברקה האמיתית לפי הטריילר), המסתורין והאווירה שעולים מהטריילר מקווים להשכיח את הטעם המבולבל שיצאנו ממנו עם "קרימזון פיק" ולהזכיר יותר את "המבוך של פאן".

לגו נינג'גו

על פי הטריילר, נראה שסרטי הלגו ימשיכו להיות חמודים ומצחיקים כאשר כל סרט יהיה קצת פחות מפתיע ומקורי מהקודם שלו. אם "סרט לגו" הפתיע כי הוא פשוט סרט נהדר, ו"סרט לגו באטמן" היה פארודיית הבאטמן שלה חיכינו, לא נראה שיש הרבה ל"לגו נינג'גו" להציע פרט ללהיות נחמד מאוד.

עד שמגיע החתול.

זאת בדיחה ממש קלה לעשייה ועשו אותה כבר בסאות' פארק בהצלחה ובכל זאת – זאת בדיחה מוצלחת, חמודה ומגניבה. חבל ששאר הסרט לא נראה באותה הרמה של החלק הזה.

קמט בזמן

ועוד טריילר אחד, שלא הגיע מקומיק-קון אלא מD23, הכנס של דיסני  הוא "קמט בזמן".מדובר בעיבוד לספר הראשון בסדרת ספרי מדע בדיוני שיצאו בשנות ה60 בארצות הברית ובשנות ה80 בארץ (והיום מתלוננים על הבדל של חודשיים בין סרטים שיוצאים שם לכאן)  ו-וואו, זה נראה מגניב. ויפה.  אומנם לא הכל אחיד ברמתו (מה בדיוק קורה עם האיפור של אופרה וינפרי ולמה זה נראה כמו הגיגים של קוף שיכור), אבל מבחינתי הטריילר שווה רק בשביל הסצנה שנראית כאילו הוצאה ישירות מ"Psychonauts". יפהפה, קריפי ומגניב באותה השנייה.