קצרצרי קומיק-קון

סופרמן, תור, קפטן אמריקה, ארבעת המופלאים, שומרי הגלקסיה, אנט-מן ועוד הרבה עדכונים

קומיק-קון בסן דייגו הוא מרכז מסה של חדשות על סרטים גיקיים בכלל, וסרטי גיבורי-על בפרט. וכמו תמיד, גם הפעם הגיעו הרבה הכרזות על סרטים שונים, רבים מהם על אנשים שלובשים טייטס. היו גם הרבה הקרנות בלעדיות של קטעים מתוך סרטים עתידיים, שלצערי לא ראיתי כי אני לא בסן-דייגו, אז אני לא יודע אם זה נחשב לחדשות: זה בעיקר לשמוע אנשים מתלהבים, או לא מתלהבים. אז בקיצור:

הסרטים הבאים של מארוול קיבלו שמות. הסרט שנודע בעבר כ"תור 2" ייקרא "Thor: The Dark World", מה שכנראה לא אומר שום דבר, בעוד "קפטן אמריקה 2" הפך ל-"Captain America: The Winter Soldier", שאומר הרבה. חייל החורף הוא באקי בארנס, החבר של מר אמריקה שנהרג בסרט הראשון, ו(בקומיקס) חזר אחרי הרבה מאוד שנים בתור חייל סובייטי שטוף-מח עם יד רובוטית.

מארוול גם אישרו את השמועות והכריזו על "שומרי הגלקסיה" בתור הסרט האחר שלהם ל-2014. הם גם הכריזו איזה מהדמויות הרבות שאיישו את הצוות הזה בקומיקס יגיעו לקולנוע, וזה נשמע… המ… שוב, לא קראתי את הקומיקס מעולם, אז אני לא רוצה להגיד "טפשי", אבל… הצוות (שתמונה די מגניבה שלו נמצאת למעלה) כולל שוטר-חלל בשם סטארלורד (באמצע), את דראקס המשמיד (משמאל), גאמורה (מימין), גרוט, עץ אינטליגנטי – ככל הנראה סוג של אנט, ורוקט רקון, שהוא רקון. אם כן, צוות שומרי הגלקסיה כולל עץ מהלך ורקון מדבר.

ושוב, אני לא פוסל את זה. אולי זה יהיה נפלא. אני לא אתנגד לסרט גיבורי-על מוזר ומופרע, אם הוא יהיה עשוי ממש טוב. אבל יהיה הרבה יותר קשה לקחת ברצינות את העולם הקולנועי הזה – וזה אותו העולם שכולל גם את האוונג'רס וכל חבריהם, כן? ברגע שנכנס אליו רקון-חלל מדבר.

ועוד בעניין האוונג'רס, כולם ציפו מג'וס ווידון להכריז על כך שהוא יביים גם את "הנוקמים 2". אחרי שסרט שלך הופך לסרט השלישי-הכי-מצליח אי פעם, זה מתבקש. הוא לא אמר שהוא יעשה את זה. הוא גם לא אמר שלא. ווידון נשמע מסוייג, ואמר שהוא "לא אוהב לעשות יותר מדי פרוייקטים שאינם מקוריים" ברצף. ייתכן שצ'ק מספיק גדול יקל עליו את ההחלטה.

"אנט-מן" של אדגר רייט הוא, מתברר, סרט שקיים, או עומד להתקיים, בזמן לא ברור כלשהו בעתיד. עד היום הוא היה סרט תיאורטי. רייט צילם סרטון קצר בתור ניסיון לסרט, שמראה איך אנט-מן – האיש שכח העל שלו הוא להיות קטן מאוד – משתמש בשינויי גודל כדי להילחם, וזה נשמע מגניב, רק שלמרבה הצער אפשר רק לשמוע תיאורים של אנשים שהיו שם.

וממול כל הסרטים האלה של מארוול, DC הציגו נבחרת הכוללת סרט אחד. ל"איש הפלדה", סרט סופרמן של זאק סניידר, יש פוסטר ראשון, ומשום מה זה נראה כאילו סופרמן לובש סוודר.

ג'וש טראנק, הבמאי הצעיר והמוכשר של "כרוניקה (בזמן אמת)", יביים את הריבוט של "ארבעת המופלאים". לא הביטלס, האלה מהקומיקס. זה לא ממש חדש – דיברו על זה כמעט מהרגע שבו "כרוניקה" יצא – אבל היו גם דיבורים על כך שהוא יביים המון דברים אחרים. הפעם זה אמור להיות רשמי. וזה קצת חבל, כי הייתי שמח לראות במאי צעיר ומוכשר עושה דברים מקוריים יותר מעוד ריבוט של סדרת גיבורי-על. "ספיידרמן המופלא" אחד כבר יש לנו. [THR]

זה משום מה לא נחשף בקומיק-קון אלא ב-Deadline, אבל ג'סיקה ביל תשתתף בסרט "וולברין" הבא, בתפקיד וייפר, שבקומיקס היא בדרך כלל יריבה של האוונג'רס, ואני לגמרי כבר לא עוקב אחרי כל מה שקורה בכל הקומיקסים האלה.

ומשהו שלא קשור לקומיקס, לשם שינוי: פיטר ג'קסון הקרין, כצפוי, קטעים מ'ההוביט'. והוא הקרין אותם בדו-מימד, ב-24 פריימים לשניה. ההחלטה הזאת התקבלה, בבירור, אחרי התגובות הלא מחמיאות שקיבלה גירסת ה-48 פריימים לשניה כשהוקרנה מוקדם יותר השנה. ג'קסון עדיין טוען ש-48 זה סבבה אגוזים, אבל צריך זמן כדי להתרגל לזה, וכנראה ש-10 דקות זה בדיוק מספיק זמן כדי להתעצבן, אבל לא כדי להתרגל.