טריילרים: מימד העטלף

ה-מתאבדים, ה-עטלף ושאר ה-סרטים העתידיים של די.סי.

ביום שבת האחרון התקיים אירוע "DC Fandome", כנס אונליין שכלל פאנלים וירטואלים של כל השמות הגדולים באולפנים של חברת הקומיקס והצצה לסרטים העתידיים שלהם.

וונדר וומן 1984

האירוע התחיל עם פאנל של "וונדר וומן 1984", שחוץ מהבמאית פטי ג'נקינס והשחקנים כלל גם את לינדה קרטר, שגילמה את אשת חיל בסדרת הטלוויזיה בשנות השבעים. יצא גם טריילר חדש, שבעיקר נותן הצצה ראשונה לגרסה החייתית של קריסטן וויג, המגלמת את הנבלית צ'יטה. היו שמועות שהאולפנים יודיעו על דחייה נוספת של הסרט, אך נכון לעכשיו הוא עדיין עתיד לצאת בשני לאוקטובר (בלי נדר אמן בכותל חמסה חמסה חמסה).

הדבר הבולט בכל מיני טריילרים שיוצאים עכשיו זאת הכתובית בסיום של "Only in theaters", מין הבטחה שהם יוקרנו רק על מסך גדול. מצד אחד, אני בהחלט אשמח אם יהיה אפשר לחזור לקולנוע בקרוב. מצד שני, הקורונה משבשת את השגרה שלנו כבר כמה חודשים טובים, ונראה שכל שני וחמישי יש הנחיות חדשות. ואם סרט כמו "מולאן" מגיע לדיסני+, אני בטוח שהאולפנים לא פוסלים לחלוטין את האפשרות הזאת לגבי כל סרט שיש להם, גם אם הם טוענים אחרת.

יחידת המתאבדים

ב"רשת החברתית" יש סצינה שבה שון פרקר מציע לצוקרברג לוותר על ה-"The" בשם של האתר שלו ופשוט לקרוא לו "פייסבוק". נראה שבדי.סי צפו בסצנה, ואז החליטו שהטקטיקה החדשה שלהם היא לעשות ההפך, כי כנראה כשמוסיפים לסרט את ה' הידיעה הוא נהיה משהו חדש לגמרי.

סרט אחד כזה הוא "The Suicide Squad", המשך להוא מ-2016, אבל נראה יותר כמו "יחידת המתאבדים 2.0". טיזר חדש חושף את השחקנים החוזרים והחדשים בסרט שמביים הפעם ג'יימס גאן, והאמת שזה כבר פחות "יחידה" ויותר "צבא קטן".

ברצינות, איך סרט באורך סטנדרטי אמור להכיל את כל הדמויות האלו? ואפילו לא מציגים פה את כל הקאסט שרשום בסוף! כן, גאן אישר שהרבה מהם לא ישרדו, ובכל זאת – איך אפשר לעמוד בקצב הזה?

איש העטלף

סרט נוסף שקיבל פאנל הוא "The Batman", שבינתיים אתם מוזמנים לקרוא לו "איש העטלף" או "האביר העוד יותר אפל" או ""באטמן: שחר מפציע". הבמאי מאט ריבס ("קלוברפילד") אמר שהספיק לצלם רק כ-30% לפני שההפקה הושבתה בעקבות הקורונה, אבל עדיין קיבלנו הצצה ראשונה לגלגול החדש של איש העטלף:

ובכן, זה…אפל. נותן וייב קצת פינצ'רי. יש לנו הצצה ראשונה לרוברט פטינסון בחליפה החדשה, ג'פרי רייט בתור ג'ים גורדון, זואי קרביץ בתור סלינה קייל וקולין פארל בתור "הפינגווין" (כן, זה הוא שם ב-1:18). אני בהחלט מסוקרן.

ליגת הצדק

מה זה? רק באטמן אחד לא מספיק, אתם אומרים? אז אולי תשמחו לשמוע שגם באטמני העבר עושים קאמבק! בשנה הבאה, כנראה לפני "איש העטלף", יגיח לחיינו ה"סניידרקאט", החזון המקורי של הבמאי זאק סניידר ל"ליגת הצדק". נחשף טריילר שמציג כל-כך הרבה קטעים חדשים שזה נראה כמו טריילר לסרט אחר. ה"סניידרקאט" יפורק לארבעה חלקים שיועלו לשירות הסטרימינג HBO MAX, כשכל אחד מהם יהיה באורך של שעה. כלומר, גם "ליגת הצדק" המקורי הרגיש כאילו הוא ארבע שעות, אבל בסדר.

בנוסף, אפלק יכנס שוב לנעליו של העטלף בסרט הסולו של "הפלאש", שמעבד אירוע גדול מהקומיקס שנקרא "פלאש פוינט" המתעסק ביקומים מקבילים (אנשים שמבינים בזה יותר ממני כנראה ישמחו להרחיב בתגובות). ההתעסקות הזאת תביא לסרט לא רק באטמן אחד, אלא לפחות שניים – גם מייקל קיטון יחזור לעטות את הגלימה והמסיכה, וסרט הסולו של הפלאש מתחיל להשמע יותר כמו "הפלאש: אל תוך מימד העטלף". לו רק אדם ווסט עדיין היה בחיים.

חוץ מזה היו גם פאנלים לסרט ההמשך של "שהאזאם!" שלא חשף הרבה מעבר לכך שהסרט יקרא "שהאזאם!: זעם האלים", והדבר הכי מוצלח בו היה שמעל הוידאו של הקאסט הופיע הלוגו "Shazoom", ול"בלאק אדם" בכיכובו של דוויין ג'ונסון, שיעסוק באנטי-גיבור הקשור לשהאזאם (רומזים אליו בסצינה הזאת) שחשף טיזר עם קונספט ארט.